Skocz do zawartości

hp 6735s brak reakcji matrycy a bios ?


Recommended Posts

Witam. Otóż jak w temacie, brat cioteczny grał na wujaszka laptopie i nagle zgasł, czytałem dużo o tym że może być to wina chipsetu grafiki ( podobno spotykane w tej wersji laptopa ), otóż aby się upewnić że to nie jest ram ( nie mam gdzie sprawdzić nie mam drugiego podobnego laptopa :P, po prostu nie mam części zamiennych ) wyjąłem go z wejścia płyty głównej i myślałem że będzie reakcja biosu tak jak w przypadku normalnego komputera ( informuje że coś jest wyjęte pikając ) niestety nie było takowego zdarzenia. Więc tu moje małe pytanie czy dobrze myślę że to jest sekcja zasilania procesora bądź chipset karty graficznej, a drugie pytanie to czy na laptopach występuje dźwięk biosu ?

Dodam że ma zewnętrzny port VGA, podłączałem go pod mój monitor ale zero reakcji ( odłączyłem matrycę całkowicie od płyty głównej i podłączyłem przez VGA mój monitor i nic ).

 

pozdrawiam :D i dzięki z góry za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Czy występuje dźwięk biosu. To zależy od modelu ale w większości przypadków powinien być każdy dźwięk oprócz tego przy włączaniu, w niektórych dopiero po włączeniu tego w biosie.

 

Proponowałbym, przeczytać sobie instrukcje i na ślepo bez matrycy wejść do biosu i aktywować dźwięk. Teraz włączyć komputer, jeżeli nie będzie charakterystycznego krótkiego pip przy włączaniu to karta graficzna leży.

 

Jeśli jednak go usłyszysz to oznacza, że karta graficzna jest sprawna i zaraz powinieneś usłyszeć inny sygnał, który sygnalizuje problem. Opis jest najczęściej w instrukcji lub na necie w opisie biosu.

Link to post
Share on other sites

thx za odpowiedź :) ale jest jeden problem nie ma książki serwisowej/książeczki z obsługą :P więc nie mam jak się dostać, przy włączeniu komputera dysk ( chyba dysk niebieskie światełko po lewej ) pomryguje chwile i przestaje, zero dźwięków uruchomienia i nic z tych podobnych :D Muszę sobie jakoś załatwić te ramy bo chyba nie będzie innego wyjścia sprawdzenia tego, noo chyba że macie jeszcze inne pomysły :)

Link to post
Share on other sites

Miałem ten model.

1. Sprawdź czy sie przypadkiem śrubka od touch pada nie obluzowała/wypadła i pad płyty nie tyka bo to częste w tym modelu.

2. Co się okazało w moim przypadku padła płyta, co dokładnie nie wiem ale nowa kosztowała 1tyś więc wolałem opylić resztę części kupić nowy.

Bios żadnych dźwięków nie wydaje w tym modelu. Zresztą na elektrodzie czytałem, że jak miga dioda to na bank płyta.

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie wydaje, tylko utrudnia nam to robotę. Mam jeszcze jeden sposób. Jeżeli odpalisz komputer i naciśniesz klawisz od wejścia do biosu to żeby sprawdzić czy w nim jesteś po prostu naciśnij f10 (w egzotycznych przypadkach inny klawisz opisany w instrukcji), wpisz Y i potwierdź Enter, jeśli komputer się zresetuje oznacza to, że bios jest sprawny i w nim byłeś.

 

No, a jeżeli nic sie nie dzieje, to cóż. Możesz też wejść do najbliższego sklepu komputerowego i poprosić żeby ci posprawdzali komponenty, może niektóre jeszcze żyją :)

 

Ewentualnie jak jesteś w świątecznym nastroju to możesz mi wysłać tego procka, może sobie go napra wie :P

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie wydaje, tylko utrudnia nam to robotę. Mam jeszcze jeden sposób. Jeżeli odpalisz komputer i naciśniesz klawisz od wejścia do biosu to żeby sprawdzić czy w nim jesteś po prostu naciśnij f10 (w egzotycznych przypadkach inny klawisz opisany w instrukcji), wpisz Y i potwierdź Enter, jeśli komputer się zresetuje oznacza to, że bios jest sprawny i w nim byłeś.

 

No, a jeżeli nic sie nie dzieje, to cóż. Możesz też wejść do najbliższego sklepu komputerowego i poprosić żeby ci posprawdzali komponenty, może niektóre jeszcze żyją :)

 

Ewentualnie jak jesteś w świątecznym nastroju to możesz mi wysłać tego procka, może sobie go napra wie :D

ojj wysłał bym ci to mobo jeżeli by było moje bo i tak mi się nie przydała by xd ( zresztą pomagasz na forum więc to by był 1 priorytet ;) )

Dokładnie mryga ta na dole lampeczka (pomarańczowa co chwilkę 1 błysk - tak w co sec może troszkę szybciej) sprawdzałem z tym biosem już na samym początku, ale jak pisałem zero reakcji :). Macie jeszcze jakieś pomysły z nim :P ?

Co do płyty to właśnie szukałem i okazało się że używka chodzi za 850 zł ...

 

dodam że czy wyjmę dysk czy napęd to i tak te same diody świecą ( tak samo wszystko )

Link to post
Share on other sites

ojj wysłał bym ci to mobo jeżeli by było moje bo i tak mi się nie przydała by xd ( zresztą pomagasz na forum więc to by był 1 priorytet )

Heh, miło mi ;)

 

Jeżeli komputer nie odpowiada na ślepe wejście do biosu to znaczy, że płyta leży. Tak jak pisałem ewentualnie pójdź do jakiegoś sklepu komputerowego niech ci sprawdzą czy pamięć z prockiem jeszcze żyją to komuś opchniesz. A i jakbyś chciał kupić nowego laptopa to mogę sprzedać ci swojego albo doradzić kupno jakiegoś, służę pomocą na gg.

 

Potrzebuje swojego sprzedać bo chciałbym zrobić droższy prezent na święta bliskiej osobie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...