Skocz do zawartości

Ocena zestawu, pomoc w "zbiciu"ceny.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry - bez sprecyzowania na konkretne, ogólnie nowe tytuły
  • Maksymalna kwota : dysponuję kwotą 3600zł (chciałbym wydać 3200PLN)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym miesiącu / na początku lutego
  • Których części potrzebuję : Monitor + buda - bez nagrywarki oraz mam do wykorzystania ze starego kompa dysk HDD SATA II
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w zależności od tego czy w założonym budżecie zmieści się procesor z odblokowanym mnożnikiem.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1366 x 768 (natomiast monitor chcę zmienić na FHD - teraz lub w najbliższych miesiącach w zależności, jak udźwignie to założony budżet)
  • Specjalne wymagania : płynność w nowych tytułach w FHD/High Detail
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : wspomniany dysk HDD SATA II i nagrywarka, ewentualnie obudowa ( natomiast musiałbym dokupić wiatrak, który będzie wyciągał ciepłe powietrze bo stary padł)
  • Własna propozycja zestawu : z założenia chciałem stworzyć zestaw pod Skylake, natomiast w chwili obecnej zastanawiam się, czy będzie to możliwe w tym budżecie. Załączam moją propozycję bez karty graficznej - celowałem w GTX970...
  • http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=69714

 

 

Link to post
Share on other sites

Po odjęciu monitora tutaj masz zestaw ode mnie za 3200 zł.

http://forum.benchmark.pl/topic/201972-zestaw-do-3000-zł-bez-monitora-lub-do-3600-z-nim/#entry2058353

Jeżeli chcesz coś ze Skylake to będzie oczywiście drożej, ale to daj znać jak uważasz.

Z wymienionych przez Ciebie komponentów bez dysku twardego wychodzi nawet 3000zł (http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=70473)

 

Natomiast zapytam może inaczej:

1) Czy w zakładanym przeze mnie budżecie opłaca się składać zestaw pod Skylake (wg testów, które oglądałem wzrost wydajności o ok. 10% względem Haswell,)

2) Kości RAM do proponowanego MoBo będą w razie czego dostępne za około rok - dwa?

3) Czy tworząc zestaw w takim budżecie można zmieścić procesor z odblokowanym mnożnikiem?

Link to post
Share on other sites

 

 

1) Czy w zakładanym przeze mnie budżecie opłaca się składać zestaw pod Skylake (wg testów, które oglądałem wzrost wydajności o ok. 10% względem Haswell,)

Jeżeli chcesz dopiąć budżet to warto przejść na LGA 1551, bo cała reszta jaką można zrobić w zestawie to kosmetyka.

 

 

 

2) Kości RAM do proponowanego MoBo będą w razie czego dostępne za około rok - dwa?

Ciężko powiedzieć, bo to zależy od producenta, ale biorąc pod uwagę fakt, że DDR4 zdobędzie dużą popularność niż przed Skylake to powinny nadal być.

 

 

 

3) Czy tworząc zestaw w takim budżecie można zmieścić procesor z odblokowanym mnożnikiem?

Można, ale trzeba ciąć z grafiki- do najnowszych gier nie warto. Chyba , że będziesz podkręcać przez szynę BCLK to już można pomyśleć o jakiś zmianach, ale również nie obędzie się bez cięć. 

Link to post
Share on other sites

 

Można, ale trzeba ciąć z grafiki- do najnowszych gier nie warto. Chyba , że będziesz podkręcać przez szynę BCLK to już można pomyśleć o jakiś zmianach, ale również nie obędzie się bez cięć. 

Wolałbym nie korzystać z tej opcji podkręcania przez szynę BCLK, bo z tego co wiem tylko MSI wypuszcza na razie tego typu płyty i przypuszczam, że dopłata do takiej płyty może się równoważyć z dopłatą do K. - CHociaż mogę się mylić. W każdym bądź razie nie jestem zainteresowany takim rozwiązaniem.

 

Prosiłbym biorąc po uwagę moje preferencje i możliwości z pierwszego posta o zaproponowanie najbardziej wydajnego zestawu na szynie LGA 1151 lub 1150 dopinając budżet, przy ewentualnej rezygnacji z monitora.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wolałbym nie korzystać z tej opcji podkręcania przez szynę BCLK, bo z tego co wiem tylko MSI wypuszcza na razie tego typu płyty i przypuszczam, że dopłata do takiej płyty może się równoważyć z dopłatą do K. - CHociaż mogę się mylić. W każdym bądź razie nie jestem zainteresowany takim rozwiązaniem.

Nie tylko i procesor nie musi być 'k' żeby kręcić przez BCLK. 

 

 

 

Prosiłbym biorąc po uwagę moje preferencje i możliwości z pierwszego posta o zaproponowanie najbardziej wydajnego zestawu na szynie LGA 1151 lub 1150 dopinając budżet, przy ewentualnej rezygnacji z monitora.

Podstawce ;)

 

Zestaw:

 

 Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 3216zł 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
Zestaw na nowym procku w wersji 6400 nieznacznie odstępujący względem 6500, dobre MOBO z czterema bankami na RAM- ewentualna modernizacja nie będzie problemem, gtx 970 w wydaniu EVGA- dobra grafa do grania w FHD na bardzo wysokich ustawieniach, RAM w dwóch kościach na DDR4, pół modularny zasilacz z zapasem mocy, dobra buda z trzema wentylami.
Link to post
Share on other sites
Zapytam jeszcze czy ten MoBo umożliwia podkręcanie proca?

Nie.

 

 

i ewentualnie jaka mogłaby być propozycja zestawu maksymalnie dopinając budżet pod socket 1150.

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ Gigabyte GA-B85M-D3H-A /intel B85, LGA1150/

A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XPG v.2 Yellow EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 

SilentiumPC Fera 2 HE1224 Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 3219zł

 

 Trochę słabszy procesor 4 rdzenie 4 wątki, dobre MOBO z dual BIOSem, 8 GB RAM na DDR3, chłodzenie CPU z 120 mm wentylatorem, ta sama grafika, buda i zasilacz.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi, chyba zdecyduje się podwyższyć budżet, ewentualnie grafę dokupię później. Wrzucam jeszcze raz link do koszyka, na który się chyba zdecyduję.

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=69714

 

Proszę o ocenę kompatybilności. Procesor z boxowym chłodzeniem, ze względu na już grubo przekroczony budżet, chłodzenie dokupię w późniejszym czasie, narazie procesor nie będzie kręcony, natomiast zależy mi na zachowaniu tej możliwości. Czy da się coś urwać z płyty głównej? Z tego co czytałem do gamingu oraz podkręcania proca mobo z chipsetem z170 - w sumie MSI ma w ramach promocji jeszcze 105zł caschbacku na tą płytę. Proszę o konstruktywną opinię, ewentualne wskazówki, przy okazji chciałbym się jeszcze upewnić:

Dysk HDD SATA II będzie kompatybilny? czy oprócz czasu włączania/ładowania gier będzie miał wpływ na coś więcej?

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Procesor z boxowym chłodzeniem

 

6600K nie posiada chłodzenia boxowego w zestawie :/ 

 

 

 

Czy da się coś urwać z płyty głównej? Z tego co czytałem do gamingu oraz podkręcania proca mobo z chipsetem z170 - w sumie MSI ma w ramach promocji jeszcze 105zł caschbacku na tą płytę. Proszę o konstruktywną opinię, ewentualne wskazówki, przy okazji chciałbym się jeszcze upewnić:

 

To już jest urwane ...

 

Pamięci na Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport płyta na MSI Z170A-G43 Plus

 

Tu jeszcze jesteśmy te 40 zł do przodu. Grafika na  MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010) i można myśleć o SilentiumPC Fortis 3 HE1425 / SilentiumPC Grandis XE1236

Link to post
Share on other sites

Niestety dzisiaj odebrałem telefon od mechanika i o mało nie odstałem zawału. W związku z tym muszę przycelować w trochę inną ligę podzespołów. Proszę o ocenę:

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=70522

 

Dodam, że w chwili obecnej to max co mogę wydać. Proszę o podpowiedź, czy ktoś posiada/posiadał ten dysk ssd i czy warto, ewentualnie jaki inny w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Koniecznie teraz potrzebujesz to SSD ? Obecna cena nie zachęca względem wersji 250 GB ogólnie. Jak już chcesz coś dobrego i niedrogiego to transcend SSD370.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Koniecznie teraz potrzebujesz to SSD ? Obecna cena nie zachęca względem wersji 250 GB ogólnie. Jak już chcesz coś dobrego i niedrogiego to transcend SSD370.

Po zamówieniu chciałbym od razu instalować winde oraz wszystkie aplikacje na ssd - biorąc pod uwagę wykorzystanie 100gb partycji systemowej w moim obecnym kompie taka pojemność wystarczy i spokojnie zainstaluje tam jeszcze jakąś grę.

 

Jak sam zestaw?

Link to post
Share on other sites

Sam zestaw ok.

 

Przepraszam jeżeli męczę, natomiast jutro najprawdopodobniej będę chciał złożyć zamówienie. Czy coś jeszcze zmienić?

http://www.x-kom.pl/p/250233-procesor-core-i5-1151-intel-i5-6500-320ghz-6mb-box.html

Czy wymieniony wyżej proc wymaga jeszcze dodatkowo zakupu pasty termo przewodzącej, czy w tej wersji zadbał o to już producent?

Link to post
Share on other sites

@up 

nie chcę cię martwić ale dałeś ciała... ANULUJ to zamówienie jak dasz radę!!!

Płyta główna nie jest kompatybilna z pamięcią RAM. Płyta obsługuje ddr3 a pamięć kupiłeś ddr4.


Kupiłeś wersję z dopiskiem na końcu D3

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-d3-h110-ddr3-sata3-usb-3-1-matx-806646/

 

a powinieneś kupić bez tego D3 czyli taką

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/


Płyty są podobne tylko jedna obsługuje dd3 a druga ddr4 


 Pisz do nich lub dzwoń że chcesz zmienić płytę bo inaczej zestaw nie zadziała

 

Ponadto zasilacz zmieniłbym na Corasira vs 450W bo ma lepsze okabłowanie m. in. 2x pci-e (6+2)

Link to post
Share on other sites

@up 

nie chcę cię martwić ale dałeś ciała... ANULUJ to zamówienie jak dasz radę!!!

Płyta główna nie jest kompatybilna z pamięcią RAM. Płyta obsługuje ddr3 a pamięć kupiłeś ddr4.

Kupiłeś wersję z dopiskiem na końcu D3

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-d3-h110-ddr3-sata3-usb-3-1-matx-806646/

 

a powinieneś kupić bez tego D3 czyli taką

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/

Płyty są podobne tylko jedna obsługuje dd3 a druga ddr4 

 Pisz do nich lub dzwoń że chcesz zmienić płytę bo inaczej zestaw nie zadziała

 

Ponadto zasilacz zmieniłbym na Corasira vs 450W bo ma lepsze okabłowanie m. in. 2x pci-e (6+2)

Faktycznie, przeoczyłem to, dzięki za zwrócenie uwagi. Zaislacz też wymienie w sumie jest w tej samej cenia dodatkowe złącze  pci-e może sie przydać. Czy jescze cos, zaraz będe dzwonił aby zmienić te podzespoły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...