Skocz do zawartości

Pomoc w doborze podzespołów komputera do nagrywania i montarzu wideo


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Niedawno założyłem własny kanał na Youtube, gdzie zajmuję się publikacją vlogów, recenzji gier, filmów, książek oraz gameplayów z gier. 

Praca ta uświadomiła mi, jak przestarzały mam komputer. Ponieważ nie co wypadłem z obiegu, gdyż dawno nic przy nim nie robiłem, trudno mi się odnaleźć w obecnym rynku sprzętu.

Będę bardzo zobowiązany za pomoc przy doborze procesora, płyty głównej czy karty graficznej pod kątem nagrywania gier, montażu oraz renderowania wideo.

Wszelkie porady na temat tego na co zwracać uwagę przy tego typu sprzęcie będą bardzo pomocne.

 

Przewidziany mam budżet około 3000-4000zł (ekran, akcesoria zostawię ze starego komputera). Wiem, że porządny komputer do takich zastosowań może kosztować 3-4 razy więcej, ale raz że na razie nie mam takich pieniędzy, a dwa nie chcę wydawać więcej na to hobby w którym dopiero stawiam pierwsze kroki.

Z rzeczy dla mnie istotnych, dobrze by płyta główna miała 2xPCI 3.0 by możliwe było w przyszłości podłączenie drugiej karty graficznej w SLI/Crossfire, napęd optyczny nie jest potrzebny, kto jeszcze ich dziś używa? ;-)

Link to post
Share on other sites
Cpu : i5 4460        -      850 zł
Płyta główna : Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3     -     500 zł
Zasilacz : Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W 80+ bronze    -    360 zł
Dysk : Western Digital Red, 3.5'', 1TB     -     280 zł
Ram : Corsair Vengeance Low Profile 4x4GB 1600MHz        -     430 zł
Gpu : Gigabyte GeForce GTX 970 OC 4 GB GDDR5     -     1500 zł
 
A obudowa to już zależnie od gustu. Ja swojego złożyłem bez obódowy i sądzę że jak masz taki budżet to bym sobie poczekał z obudową.
 
Oczywiście możesz wziąć 8 gb ramu i wtedy masz jeszcze 200 zł do wykorzystania na obudowę lub na lepszy procek polecał bym i5 4690K.
Edytowane przez CzarnyKOT
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...