Skocz do zawartości

Wymiana Gigabyte 7950 Windforce na..?


Recommended Posts

Witam Was,

 

Chciałbym wymienić kartę, ale na jakąś rozsądną używkę(nie zajechaną OC), ponieważ wydawania pieniążków na gtx 970 nie chcę przeznaczać.

Posiadam 2500K@4100Mhz, 6GB RAM i markowy zasilacz.

 

Czy mógłbym prosić o Wasze sugestie?

 

Dzięki z góry!

Edytowane przez silvergun1
Link to post
Share on other sites

A ile masz tych piniedzy? Osobiscie polowal bym na r9 290/x

To nie jest kwestia pieniędzy. Mam na myśli inwestycję, która procentowo po zakupie nowej(używanej) i sprzedaży obecnej da widoczne rezultaty. 

Dla porównania, tak jak kiedyś zmiana z 6870 na 7950.

 

Jeśli nie ma takiej opcji, pozostanę przy 7950..

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy mógłbym prosić o Wasze sugestie?

 

Żeby odczuć realny wzrost wydajności to trzeba celować w R9 290/GTX780 które można już kupić za 900-1000 zł. Nikt Ci nie zagwarantuje że trafisz na GPU które nie było katowane OC. Z drugiej zaś strony zbliżają się premiery Pascala/Polaris gdzie może się okazać, że przy tych samych pieniądzach dostaniesz coś wydajniejszego lub przynajmniej znacznie nowocześniejszego. 7950 to wciąż przyzwoita wydajność do ustawień wysokich, więc osobiście bym zaczekał co się na rynku pojawi. Zresztą zawsze przed premierami (i tuż po nich) nowych architektur GPU jest na rynku wtórnym wysyp całkiem przyzwoitych kart po atrakcyjnych cenach.

Link to post
Share on other sites

Jestem po bardzo podobnych przesiadkach ;)

Też z HD6870 na HD7950 a potem na r9-290, tylko, że przy mocniejszym procku więc różnica mogła być troszkę bardziej odczuwalna. W każdym razie przeskok z HD6870 @975/1200 na HD7950 @1200/1600 był w moim przypadku znacznie bardziej odczuwalny, choć tutaj mogło mieć wpływ to, że dość mocno podkręciłem tego HD7950 oraz przyczyniło się również to, że amd akurat wtedy olało optymalizacje w sterownikach pod serię hd6xxx. Widać to fajnie porównując relacje w starszych grach, w których HD6870 był niemal równy HD7790, do nowszych gier, gdzie nagle HD6970 był na poziomie HD7770.

 

Przykładowo na HD7950 w Wiedźminie 3 miałem w danym miejscu ~40fps w 1080p, hbao, trawa wysoka, reszta uber (bez hairworksa). Na r9-290 @1150/1500 w tym samym miejscu mogłem ustawić 2560x1440, uber i mam średnio 45fps. Skok był dość duży, ale mam wrażenie, że nie aż tak, jak z HD6870 na tego HD7950.

W każdym razie ja radzę celować nie niżej niż w r9-290, r9-390, gtx 780 czy gtx 970.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...