Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie powinienem zakładać takiego tematu na forum, ale byłem w paru miejscach i takie rzeczy mi proponowano, że Ło... matko...

 

Do rzeczy - Potrzebuję zaszyfrować skutecznie dysk. Obecnie szyfruję kluczem 128 bit ( programowo Filevault ), jednak jest to fabryczne rozwiązanie i wydaję mi się, że to za mało. Potrzebuję czegoś skuteczniejszego. Używam OS X'a i jednocześnie windowsa, nie wiem czy można jakoś zaszyfrować CAŁĄ zawartość dysku, obecnie hasło do odszyfrowania jest wymagane przy rozruchu os x'a, z windowsa raczej nie da rady dotrzeć do plików os x'a, choć logicznie wydaję mi się, że da...

 

Zdaję sobie sprawę, że szyfrowanie czymś mocniejszym, skutecznie obniży wydajność dysku, ale używam SSD PCI-E, więc jakoś mi to różnicy nie zrobi... dodatkowo zabezpieczyłem podczas dzisiejszego formatu firmware, choć marne efekty z tego są mi się wydaję..., wiem że od teraz jest potrzebne hasło do wszelkich operacji typu format, recovery itp.

 

Jakieś propozycję? Z góry mówię, że nie jestem przestępcą oraz nie planuję napadu na bank.  :D

Link to post
Share on other sites
dodatkowo zabezpieczyłem podczas dzisiejszego formatu firmware, choć marne efekty z tego są mi się wydaję...,

 

Najskuteczniejsza forma to bootowalny obraz systemu, do tego umieszczony w HPA, tego ci nikt nie ruszy, choć nic aktualizować i zainstalować nie możesz, trzeba tworzyć nowe obrazy ( nie wiem jak się to robi praktycznie )  

Ja się wystrzegam obrazów systemu, HPA i szyfrowania jak ognia. Bo wszystko fajnie póki działa, ale jak coś padnie... 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...