Skocz do zawartości

Sapphire R9 390 niestabilna


Recommended Posts

Witam.

Mam problem otóż gdy gram np. Dying light ( dzieje się to w każdej grze oprócz Assasins Creed Black flag i karta wykorzystywana jest w 96% czasem 100%) to karta nie jest wykorzystywana w 90%+,tylko jest wykorzystywana w 70% co bardzo mnie irytuje ponieważ gram na rozdziałce 1440x900 (tak wiem jest to zbrodnia dla tej karty :P ) i nie mogę utrzymać nawet tych 60 fps ...

FPS waha się miedzy 40-55...

Czy karta jest ograniczona czy coś w tym stylu?

Pozostałe podzespoły

I5 4440

Asrock B85M Pro4

Goodram 4GBx2 1 jest 1333Mhz drugi 1600 Mhz.

Deus G1 600W

Zalman Z3 Plus

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam 

Edytowane przez ARGOS
Link to post
Share on other sites
CPU leży i kwiczy. Jest za słaby bo Dying Light zabija nawet kręcone i7. Dodatkowo udupione są Radeony bo łapy w produkcję Techlandu włożyła Nvidia co prawie zawsze kończy się tak samo. Rozdzielczość dla procesora nie ma żadnego znaczenia

Ta CPU leży na pewno. Proszę cię :)

Link to post
Share on other sites

CPU jest wykorzystywane tylko w 60% w Dying light

Wszystko mam powyłączane i nic to nie daje.

Dziwne jest to że karta pracuje w 100% w menu a jak rozpocznę kampanię to tylko w 70%

ciągle zmienia taktowanie w grze...

Edytowane przez ARGOS
Link to post
Share on other sites

CPU jest wykorzystywane tylko w 60% w Dying light

Wszystko mam powyłączane i nic to nie daje.

Dziwne jest to że karta pracuje w 100% w menu a jak rozpocznę kampanię to tylko w 70%

ciągle zmienia taktowanie w grze...

CPU jest obciążone w 60 % tylko sumarycznie. Pierwszy rdzeń jest zawsze maksymalnie obciążony, pozostałe znacznie mniej co dokładnie widać na filmiku który załączyłem i wielu innych w sieci. Ta gra z tego co wiem od początku miała problemy z równomiernym obciążeniem rdzeni i potrzebowała sporo RAM-u. Wiem że wyszło sporo łatek do tej gry ale jak poprawili wydajność to nie wiem. Podaj jaką masz obecnie wersję gry. Nie żebym Cię o coś oskarżał ale często kłopoty wynikają z używania pirackich wersji bez możliwości pobrania łatek. Co do obciążenia karty w różnym stopniu to zupełnie normalne zjawisko. W miejscach procesorowych karta jest uzależniona od wydajności CPU więc przy słabszych modelach procesorów nie jest wykorzystywana w 100%. Co do obciążenia karty 100% na pulpicie to jest najciekawsze zjawisko. Karta na pulpicie zbija zegary do 300 MHz jeśli program monitorujący źle odczytuje dane może pokazywać 100% jeśli odczytuje dobrze... to może być poważny problem czyli wirus pod postacią koparki krypto waluty. Zrób zrzuty ekranu z menadżera urządzeń obciążenia CPU i wstaw tu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany,miałem limit FPS  do 50 :o .

W programie Ustawienia karty Radeon w kontrola szybkości klatek miałem do 50 ale tego nie ustawiałem.

karta działała w menu gry w Dying light na 100% a po rozpoczęciu zbijała z 100% do 77%

Dying light pobiera 3,7 GB Vram i prawie 7 GB RAM.

Dziękuję za wszystkie sugestie :)

Temat rozwiązany.


Mam tylko jeszcze jedno pytanie mógł by mi ktoś wytłumaczyć co to jest skalowanie GPU w ustawieniach karty Radeon?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...