Skocz do zawartości

Modernizacja komputera(600zł)


Recommended Posts

Witam,dozbierałem troche pieniędzy(600zł) i chce zmienić pare rzeczy:

Procesor

Płyte

Zasilacz

 

lub

 

sprzedać obecna karte graf i kupic N460GTX CYCLONE 1GB/OC

 

obecny cfg:

E6300 2x2.8 @3.3

Ga-g41m-es2l gw 20mie

DELTA 400W GPS-400AB C1 gw 20mie

1,5gb ramu

samsung f3 500gb

HD4850

 

czyli po sprzedaniu procka płyty i zasilacza będzie 840 zł na nowe/używane podzespoły

Czekam na propozycje.

Z góry dziękuje:)

Link to post
Share on other sites

Powiem tak troszkę ciężko za te cenę coś zdziałać a przecież nie ma sensu kupować tandetnych produktów od tandetnych producentów. Jak już patrzysz to patrz na renomowane firmy głównie mam tu na myśli zasilacz.

Ja bym radził kupić porządny zasilacz bo to podstawa wtedy dopiero można podkręcić procaka i dużo więcej z niego wyciągnąć. jak ktoś tam wspomniał minimum 400w nawet można znaleźć dobra używkę za dość małe pieniądze. Jak byś chciał zasilacz ja chce też sprzedać 400W OCZ Mod X stream pro też modernizuje kompa i potrzeba mi 700W. ale co do ceny to na priv :/

Co do procka to rozejrzyj się za quadem używany tez można już za 300zł dorwać nawet taniej.

I wtedy rozgadaj się za grafika za kasę która ci zostanie. + jakieś drobne za sprzedaż obecnej.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak podkręcałem też swojego E6300 i mój egzemplarz do 3,9 stabilnie podkręciłem.

Ale zależy jaki tobie się trafił bo da rade stabilnie nawet do 4,0GHz a 4,1GHz. Max napięcie jakie mi wytrzymał to 1,4500V ale powyżej 1,4V nie ma sensu i tak nic nie da zależy od płytki. temperaturę jaką mam w stresie to 61C MAX

 

Tylko uważaj przy podkręcaniu bo masz słaby zasilacz tak samo płyta chyba tez nie jest rewelka.

A zwłaszcza ten zasilacz bo przepuści za dużo napięcia i po nim :/

Link to post
Share on other sites

trzeba by go pogonic do tych 3,5-3,6 podaj jaką masz temperaturę na tym 3,5GHz pod obciążeniem np orthos lub system stability test w everescie

za 4850 powinienieś dostac te 190 bez łaski to już masz 790 za delte z 60 >>850

kup tak jak piszesz gtx 460 może byc msi lub gigabyte

http://www.saturion.pl/index.php/produc ... _E_OC.html

zostaje 150 na zasilacz:)

Link to post
Share on other sites

potrzeba zasilacza 300W tyle ze z wtyczkami i 300 na liniv12 a to co autor ma to ma 200W i tylko w nazwie 400W ani 500 ani 600 nie jest do niczego tu potrzebne

 

szczerze mowiac to chwile szukajac mozna by cos na alegro upolowac za 80 zl

 

a za reszte druga kosc pamieci 1gb a te 5setke sprzedac

lub sprzedac obie kosci i kupic 2x2 jesli win7

Link to post
Share on other sites

taka odpowiedz - jak duzo - nie istnieje bo dajac tam gtx580 osiagniesz znowu wiecej

 

wydajnosc mozna porownywac tylko zestawami to ze ograniczy 460 to nieznaczy ze to absolutny koniec mocy proca i wiecej klatek juz sie nie da wycisnac uzywajac innego zestawienia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...