Skocz do zawartości

Karta telewizyjna na USB - jaka?


Recommended Posts

Witam.

 

Gorąco zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia, które spełniałoby oczekiwaną przeze mnie funkcję.

Otóż chciałbym móc oglądać TV w laptopie bądź PC kanały telewizyjne te co mam w TV.

 

Tzn posiadam kabel antenowy (z telewizji kablowej - sygnał zatem jest analogowy; cyfrowy uzyskuje się po dekoderze który jest przy telewizorze, ale to mniejsza z tym bo przed dekoderem zamierzam umieścić splitter z którego jeden idzie na dekoder a ten drugi na PC który zamierzam umieścic w karcie telewizyjnej - więc analogowy).

 

Urządzenie zatem musi być zewnętrzne na USB, aby dało się podłączyć z laptopem.

Na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/tuner-tv-usb-2-0-kart ... 90077.html

Myślę, że to chyba by się nadawało, ale... Czy nie ma czegoś lepszego? Bo to coś tanie jest i wygląda na "liche". Wolę zapłacić więcej i mieć pewny sprzęt, a może i znajdzie się coś lepszego co może po drodze zdekoduje więcej programów?

 

Proszę o wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Wielkie! Zakupię zatem to co polecasz, cenowo atrakcyjnie.

 

Kolejne pytanie: A jak sprawa wygląda z anteną? Ona łapie jakieś kanały z powietrza? Testowałeś na zewnątrz czy w domu (czy może w bloku)?

 

Jakbyś się jeszcze w tej kwestii wypowiedział bym był bardzo wdzięczny.

 

Dziękuję i Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Testowałem tylko u mnie w domu.

z zewnętrzna anteną ( mieszkam w niecce więc normalne odpadają )

Ale z tego co wiem w marcu ma już w Polsce ( całej ) działać DVB-T więc powinna łapać nawet na tej małej załączonej.

To zależy też gdzie mieszkasz i w jakim bloku .,... kiedyś na studiach na jak wynajmowaliśmy mieszkanie to wystarczyło do tv podpiąć 1 m kabla i łapało większość sygnałów. Dlatego to też różnie bywa.

Link to post
Share on other sites

Ale z tego co wiem w marcu ma już w Polsce ( całej ) działać DVB-T

marzenia ściętej głowy :)

 

Gorąco zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia, które spełniałoby oczekiwaną przeze mnie funkcję.

Otóż chciałbym móc oglądać TV w laptopie bądź PC kanały telewizyjne te co mam w TV.

Możesz również zerknąć na AverTV Hybrid Volar HD.

W Poznaniu odbiera wszystkie kanały DVB-T nadawane ze Śremu, można podłączyć zewnętrze źródło video i audio. Nie grzeje się, działa pod XP, na Win7 64bit też są sterowniki ale nie testowałem.

Na dołączonej antence odbiera w miarę OK pod warunkiem że antena jest gdzieś w pobliżu okna, gorzej z pierwszym multipleksem który jest nadawany z 3x słabszą mocą i czasami lubi zgubić sygnał. Na zewnętrznej oczywiście nie ma problemu (no chyba że jest źle ustawiona).

Link to post
Share on other sites

Witam!

Też testowałem Not Only TV (nie pamiętam jaki to model) z anteną zewnętrzną (bo ta dołączona jest stanowczo za słaba) i radził sobie sprawnie. Kolega cały czas na tym działa i sobie chwali ;)

A co do DVB-T popieram wypowiedź Bchrubas'a :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...