Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad konfiguracją dysków pod mój komputer służący do obróbki wideo:

 

5820k+x99s sli plus+980TI+16GB RAM DDR4

 

Montuje w APP, w przyszłości zamierzam bawić się także w AAE. Nie montuje jakoś dużo, 1-3h dziennie i nie są to jakieś ogromne ilości materiałów. Nagrywam dronem i czasami muszę komuś coś zmontować. Ciekawy jestem głównie nowych typów dysków PCI i M2, warto w nie iść ?

Link to post
Share on other sites

Uwazam, ze z ilosciami danych jakie sie przewala podczas edycji materialu 4K dysk SSD moze dlugo nie pozyc.

 

Troche wypadlem z obiegu, ale kilka sztuk Samsungow 950 Pro w macierzy napewno daloby rade.

Link to post
Share on other sites

kilka sztuk 950 pro :P nie stać mnie na to :P nie obrabiam tego jakoś bardzo dużo, myślałem nad 1x950 pro na system + 2x256 SSD na bieżące projekty + 2x1TB HDD na archiwum, ale nie wiem czy ta kombinacja ma sens

 

Tu chodzi o jakiś rozsądek, gdybym siedział 5-6h dziennie i to byłoby moje główne zajęcie wtedy można inwestować, a ja będę montował od czasu do czasu...

Edytowane przez habahaba
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Transcend 370 ma wysokie TBW 280TB dla 256GB i 550TB dla 512GB. Na nowym firmware poprawili zapis. http://forum.benchmark.pl/topic/200603-dysk-ssd-do-lenovo-y510p-350-z%C5%82/?do=findComment&comment=2046393

 

Oprócz transcenda chyba plextor m6 pro nie ma TBW, tzn producent chyba nie bierze pod uwagę TBW przy realizowaniu gwarancji.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/plextor-m6-pro-256-gb-test/strona/23412.html

Link to post
Share on other sites

Jeśli SSD do obróbki, to bierz coś z serii 850 pro, lub 950 pro ( mają najżywotniejsze kostki na rynku, z kostek MLC ), niestety nie znam się na konfiguracjach pod obróbkę, więc nie będę nic polecać, ale z konstrukcji które widziałem dotychczas, twoja propozycja wydaje się dobra. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...