Skocz do zawartości

Jaka płyta do i5 3570K socket 1155, max 600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pstrykaty,

Recommended Posts

Upsss...500zł,hmmm... ja bym tyle nie dał,tym bardziej to już starsza konstrukcja,ale ceny będą takie się robić,

tak jak s.1366 czy 1156,gdzie procesory w miarę tanie a płyty to już ceny kosmiczne (s.1366)

 

ps.za te 500 to bym kupił 2 może 3 takie ASRocki P67 jak teraz mam,a te 4.5 też zrobić idzie.

Gorzej jak kupisz super płytkę,a CPU będzie kiepski do OC.

Link to post
Share on other sites

jak się ma kasę można celować coś lepszego niż p67 kto bogatemu zabroni  :P  ja swoją maximus v formula z77 już 4 rok leci i nadal się trzyma od początku nic się nie zepsuło a znajomi wymieniali płyty bo  jedna się spaliła druga się zepsuła nie czytało ramu itp teraz nie używam tej płyty z prockiem ale jest i działa :menda:

Edytowane przez kosiarz66
Link to post
Share on other sites

No się zgodzę z Tobą kosiarz66 ,jak by mi kasy nad bywało sam bym taką kupił,ale patrząc z drugiej strony

to taki i5 3570k ile jest wart? 550zł może więcej,nawet są po ponad 700,niech będzie +/- 600zł do tego ta płyta za 500,

wychodzi około 1100zł

To ja bym tak kupił np.

i5 6400 za 720zł http://olx.pl/oferta/procesory-intel-i5-6400-2-7-ghz-4-sztuki-nowe-CID99-IDdfQOR.html#560e9524b1

+jakaś płyta Z170 np. MSI Z170A za te 500zł http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-pc-mate-s1151-z170-4ddr4-usb3-1-atx-skylake-707325/

dużo drożej nie wychodzi,a sprzęt ostatniej generacji,jedynie pamięci zmienić.

Edytowane przez wasyl1976
Link to post
Share on other sites

jak się ma kasę można celować coś lepszego niż p67 kto bogatemu zabroni  :P  ja swoją maximus v formula z77 już 4 rok leci i nadal się trzyma od początku nic się nie zepsuło a znajomi wymieniali płyty bo  jedna się spaliła druga się zepsuła nie czytało ramu itp teraz nie używam tej płyty z prockiem ale jest i działa :menda:

nasza płytę która się marnuje  i jest sprawna ???   SPRZEDAJ 

No się zgodzę z Tobą kosiarz66 ,jak by mi kasy nad bywało sam bym taką kupił,ale patrząc z drugiej strony

to taki i5 3570k ile jest wart? 550zł może więcej,nawet są po ponad 700,niech będzie +/- 600zł do tego ta płyta za 500,

wychodzi około 1100zł

To ja bym tak kupił np.

i5 6400 za 720zł http://olx.pl/oferta/procesory-intel-i5-6400-2-7-ghz-4-sztuki-nowe-CID99-IDdfQOR.html#560e9524b1

+jakaś płyta Z170 np. MSI Z170A za te 500zł http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-pc-mate-s1151-z170-4ddr4-usb3-1-atx-skylake-707325/

dużo drożej nie wychodzi,a sprzęt ostatniej generacji,jedynie pamięci zmienić.

jaka jest różnica w wydajnościach na ta podstawkę a na moja jaki sens ???

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/asrock-z77-extreme-6-bez-ceny-minimalnej-i5892961979.html

 

ogladam jeszcze tą aukcje , jest licytacja . podobno tez płytka daje rade ale czy warta i ile warta ???

do 450-500 to mobo z wyższej półki na z77 jak na tamten czas  też warto rozważyć jesli chcesz licytować to rób to bo za 1h się kończy  a płytę zostawiam sobie zdecydowałem ze zostaje ze mną ciężko na nią pracowałem i na i7 3770k by teraz sprzedawać za półdarmo .

nasza płytę która się marnuje  i jest sprawna ???   SPRZEDAJ 

jaka jest różnica w wydajnościach na ta podstawkę a na moja jaki sens ???

różnica jest tylko na maksymalnych ustawieniach 20-może maks 30 jesli nie zawyżyłem  skylak i to na topowych kartach pokroju gtx 980ti sb i5 2500k pozwala grać płynie na ultra te 60 fps robi spokojnie ivy trochę więcej od sb a po za tym masz już procesor który nie będzie balastem dla gpu nie widać by coś sie miało zmienić np by zaczął nie wyrabiać w grach itp . kupowanie skylaka to dodatkowy koszt pamiątek wiele jest tematów na temat czy warto iść w 6 gen nie ma potrzeby robić kolejny spam top można się zastanowić nad nim jeśli chce się więcej wydać i budżet pozwoli to czemu nie.

Edytowane przez kosiarz66
Link to post
Share on other sites

do 450-500 to mobo z wyższej półki na z77 jak na tamten czas  też warto rozważyć jesli chcesz licytować to rób to bo za 1h się kończy  a płytę zostawiam sobie zdecydowałem ze zostaje ze mną ciężko na nią pracowałem i na i7 3770k by teraz sprzedawać za półdarmo .

różnica jest tylko na maksymalnych ustawieniach 20-może maks 30 jesli nie zawyżyłem  skylak i to na topowych kartach pokroju gtx 980ti sb i5 2500k pozwala grać płynie na ultra te 60 fps robi spokojnie ivy trochę więcej od sb a po za tym masz już procesor który nie będzie balastem dla gpu nie widać by coś sie miało zmienić np by zaczął nie wyrabiać w grach itp .

 

Proszę - używaj interpunkcji, wiesz jak to się czyta?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No i nie udało się kupić asrocka ..... , brakło szczęścia albo wiedzy :( . Zastanawiam się jeszcze nad tą ad Gigabyte j/w pisałem,(płyta ok, ale czemu nikt jej kupić nie chce) .


GIGABYTE GA-Z77X-UD5H    "​Zamówiona "  czekam na dostawę a kilka dni później kręcimy zobaczymy ile się uda , może procek jeszcze pociągnie do 4,5 a jak nie to woda ognista dla relaksu i ściągamy IHS . Życzcie  mi powodzenia .   

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...