Skocz do zawartości

Karta Graficzna do 1000zł


Recommended Posts

R9-270x na R9-380 lub GTXa 960 to trochę słaba wymiana. Różnica owszem będzie, ale niezbyt zauważalna (realnie + 15% do 20% fps). Do 1000zł proponowałbym szukać używanego R9-290 na gwarancji (sapphire trix lub msi gaming) lub sprzedać tego 270x, dołożyć to do puli, przemęczyć się chwilkę na integrze i kupić coś nowego pokroju GTXa 970 lub R9-390.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

gtx'y tylko od evga, gdyby się dało to bym napiwki zostawiał ich obsłudze klienta i serwisowi.


A jeśli budżet to 1000 to zastanów się nad tymi 

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-r9-380x-gaming-g1-4gb-ddr5256bit-dvihdmidp,64360.html

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/xfx-ati-radeon-r9-380x-double-dissipation-black-4gb-ddr5256bit-dvihdmidp,65546.html

 

Znacznie wydajniejsze od 380 i 960, podobna wydajność co 280x. 

Link to post
Share on other sites

Bardziej na gwarancji - gigabyte 36 a xfx 24 miesiące. Niestety nie ma nigdzie testów gigabyta za to test xfx pokazuje niepokojący poziom hałasu, chociaż jak tak patrzę na tabelę to chyba komuś się coś popsuło bo różnica +10dB w stosunku do 390 nitro jest dla mnie niewyobrażalna. 

 

http://www.eteknix.com/xfx-dd-r9-380x-4gb-graphics-card-review/10/

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

gtx'y tylko od evga, gdyby się dało to bym napiwki zostawiał ich obsłudze klienta i serwisowi.

 

Aha to mam kupić bo ma dobry serwis a nie że jest wydajne ? fck logic. Może serwis mają najlepszy ale ich chłodzenie wcale nie jest rewelacyjne. Kupująć mam się sugerowac serwisem a nie wydajnością chłodzenia ? Raz miałem GTX`a od EVGA i to byl mój ostatni. Pochodził 2 miechy i padł, temperatury też miał wysokie. Oddałem wymienili sprzedałem i pożegnałem tę firmę. Jedyne co mają super to właśnie serwis. Chłodzenie nie jest złe, ale bez przesady szału też nie ma. 

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Zmiana pasty chłodzącej i termopadów kiedy chcę i jak chcę

Zmiana fabrycznego chłodzenia kiedy chcę i jak chcę

Najlepszy serwis ze wszystkich

 

To powoduje, że polecam evga bo nawet jeśli zrobią gó*****y cooler to mogę go wymienić (chociaż w 90% wystarczy wymienić pastę i pady) a w msi, gigabajcie, asusie czy czymkolwiek innym nie możesz tego zrobić bo stracisz gwarancję. 

 

Raz miałem GTX`a od EVGA i to byl mój ostatni. Pochodził 2 miechy i padł, temperatury też miał wysokie. Oddałem wymienili sprzedałem i pożegnałem tę firmę. 

 

nie będę komentował takich głupot

Link to post
Share on other sites

Zmiana pasty chłodzącej i termopadów kiedy chcę i jak chcę

Zmiana fabrycznego chłodzenia kiedy chcę i jak chcę

Najlepszy serwis ze wszystkich

 

To powoduje, że polecam evga bo nawet jeśli zrobią gó*****y cooler to mogę go wymienić (chociaż w 90% wystarczy wymienić pastę i pady) a w msi, gigabajcie, asusie czy czymkolwiek innym nie możesz tego zrobić bo stracisz gwarancję. 

 

 

nie będę komentował takich głupot

A po co się bawić w zmiany jak można odrazu kupić dobry za tę samą cenę ? Samemu sobie życie utrudniać. Głupot ? Rozumiem że w twoim mniemaniu EVGA się nie psuje. Ok kończe konwersacje z fanboyem. Pozdrawiam bez odbioru ;)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś spalił mi się gf 8800gt od ginwarda, nie kupujcie ginwarda bo to szrot, ja nie kupię.

 

A i wysiadła mi interga na płycie msi kiedyś to msi też jest do du*y

 

To samo z telewizorami samsunga, telefonami alcatel, klawiaturą...nie wiem jakąś no name i chińskie żarcie i brzoskwiniowa wódką premium. 

 

 

Każda firma daje szitową pastę termo przewodzącą na swoje gpu a szitowość termopadów jest wręcz legendarna. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po między 380 a 380X przy takim samym zegarze jest 3-6% różnicy. Twoim zdaniem to jest znacznie wydajniejsza karta?

Link to post
Share on other sites

od 380 i 960 tak. Wyraźnie wyprzedza je w testach. 

Tak vs tak R9 380X nie ma nawet 7% przewagi nad zwykłą R9 380!

W niektórych grach wydajność jest praktycznie identyczna!

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_radeon_r9_380x_vs_geforce_gtx_960_4gb?page=0,20

 

3-7% to wyraźna przewaga?

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_380X_Strix/23.html

 

5% / 8% / 9% / 13% w zależności od rozdzielczości

 

Rozmowa w temacie rozpoczęła się od 380 vs 960. Raz jedna jest lepsza raz druga jest lepsza natomiast ja podałem kartę, która jest zdecydowanie lepsza od nich obu. 

 

Nie 380x nie jest trzy razy lepsza od 380 czy 960, nie jest nawet o połowę lepsza od 380 czy 960 jest natomiast zdecydowanie lepsza od 380 i 960. Mając do wyboru 380 / 960 i 380x to wybrał bym 380x bo jest wyraźnie lepsza od pozostałych dwóch kart. Nie wiem mogę jeszcze rozrysować jak pomoże. 

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze opcja, żeby poczekać chwilę to zaopatrzę się w 970 zielonych. Chyba lepsza opcja i bardziej "przyszłościowa"

 

Raczej czekać na 970 się już nie opłaca, a na jego następcę. Na wiosnę zapowiadana jest premiera Pascala, a pomijając GTX-a 750/750Ti najstarszymi GPU w portfelu Nvidii są GTX 970/980 i pewnie one w pierwszej kolejności zostaną zastąpione.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...