Skocz do zawartości

Restart komputera podczas grania


Recommended Posts

Witam,

mam od pewnego czasu problem z restartem komputera podczas grania. Jak wlaczam gry takie jak heroes of the storm, fife (przy odblokowanej ilosci klatek), lub wiedzmina 3 komputer sam sie resetuje. Poniewaz procesor sie nagrzewal to wymienilem paste, ale po paru dniach problem znowu wystepuje.
 

To moja konfiguracja sprzetu:

-MSI Z97-G43 Intel Z97 So.1150 Dual Channel DDR3 ATX Retail
-550 Watt Cooler Master GM Series Modular
-Intel Core i5 4690K 4x 3.50GHz So.1150 BOX
-8GB (2x 4096MB) Crucial Ballistix Sport DDR3-1600 DIMM CL9-9-9-24 Dual Kit
-4096MB Palit GeForce GTX 970 JetStream Aktiv PCIe 3.0 x16 1xDVI / 3xminiDP / 1xminiHDMI 2.0 (Retail)
-1000GB Seagate Desktop HDD ST1000DM003 7.200U/min 64MB 3.5" (8.9cm) SATA 6Gb/s
 
Windows:
-Microsoft Windows 10 Professional 64-Bit Build 10586 

 

Zmiany:
Oprocz zainstalowania Windows 10 brak innych zmian. Problem wystapil tez po jakims czasie po instalacji.

 

Antywirus:
Uzywalem Norton ale skonczyla mi sie subskrybcja.

Wykonane czynnosci w celu naprawy:
-wymiana pasty na procesorze
-wyczyszczenie komputera z kurzu
-sprawdzenie czy kable sa dobrze podpiete
 

Chcialem wrzucic raport z HWiNFO, ale nie widze jak ...

Z góry dziekuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Informacja o samoczynnym restarcie komputera musi być w podglądzie zdarzeń systemu. Tylko czasami nie jest podana bezpośrednia przyczyna.ale zajrzeć warto...On nie wyskakuje ot tak na pulpit tylko należy wejść z menu wybrać podgląd zdarzeń i dalej błędy krytyczne.

Link to post
Share on other sites

a wiec nie wiem dokladnie co to oznacza ale zainstalowalem windows 8 bo myslalem ze moze po jakims update przy 10tce ten problem sie zaczal. wlaczylem gre i znowu mi zresetowalo... w bledach krytycznych pisze: Zrodlo - Kernel-Power  ID zdarzenia to 41 a kategoria (63). w Keywords pisze 0x8000000000002 ... nie mam pojecia o co chodzi

Link to post
Share on other sites

Niestety przyczyn może być kilka jeśli nie więcej. Popatrz tutaj https://www.google.pl/search?q=0x8000000000002&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=cMKKVsSFF-uSzAPLgreYAw .

Jedno z czym może to być związane to mogą być sterowniki (bios) płyty głównej,bo występuje to na dwóch systemach. Napięcia z zasilacza trzeba sprawdzić miernikiem. Samemu chyba będzie ci trudno dochodzić przyczyny.Może ktoś jeszcze dopisze jakieś wskazówki...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

zasilacz i kartę odesłałem. przyszły spowrotem (napisali że obydwa komponenty są sprawne) i błąd dalej jest. Do tego teraz jak włączam komputer nie mam do momentu aż się muszę zalogować do Windows obrazu i do biosu nie mogę wejść. próbowałem wejść również przez program od msi fast boot do biosa wejść ale nie działa. chyba pozostało mi jedynie oddać komputer do jakiegoś serwisu żeby mi sprawdzili.

Edytowane przez qbabeyer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...