Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Was!!! :help: :help:

Zakupilem oba obudowe do komputera jako prezent na gwiazdora dla siebie ,bo moj drugi komp byl goly. Problem polega na tym ze obudowa w standardzie ma jeden wentylator a ja chccialbym aby bylo ich wiecej .

Zwracam sie z prosba o to abyscie pomogli mi dobrac najbardziej odpowiednie wentylki do tej budy. Nie wiem czy nie bedzie rowniez konieczny kontroler.

Kwota w jakiej moge sie zmiescic to nie wielka 200 zl.

Pozdrawiam i licze na pomoc specow :):cry:

Link to post
Share on other sites

severn a co myslisz o kupie 3-4 sztuk ss plus do tego kontroler obrotow?

mam taki zestaw 4x SS 1200 plus KazeQ i w sumie sprawuje się poprawnie, natomiast z czasem ss'ki ustawione poziomo zaczynają być bardziej słyszalne, nie ma cudów z łożyskiem ślizgowym

gdybym wybierał dziś wybrałbym prawdopodobnie t.b silence dla wersji bez kontrolera, a z szukałbym czegoś mocniejszego

Link to post
Share on other sites

to nie tak, że się psują czy coś, po prostu po prawie roku zamiast cichego szmeru słyszalnego dopiero w ciszy (noc zamknięte okna) mam taki szmer słyszalny normalnie w ciągu dnia, nie nazwałbym go uciążliwym, niemniej osobiście zamierzam unikać w przyszłości łożysk ślizgowych

Link to post
Share on other sites

powiem tak ss 1200@5V są już bardzo ciche, ale jak chcesz jeszcze "więcej" ciszy to masz dwa wyjścia: wziąć kontroler, który zmniejsza napięcie do 3.7V wówczas nawet ss 1200 będzie pracował z ok 500rpm lub zwykły kontroler 5-12V i dobre wentyle pracujące z ok 1000-1100rpm przy 12V

 

alternatywnie zamiast 120mm SS wziąć 140mm SS (mają otwory montażowe na 120mm), a większy wentyl może się kręcić wolniej i nadal coś dawać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...