Skocz do zawartości

Mobo + cpu do 1000zł


Recommended Posts

Witam!

Myślę nad zakupem mobo i cpu do kompa. Mam do dyspozycji 1000zł. Myślałem nad amd fx 8350, ze względu, że teraz mam płytę pod am3+, a mianowicie ASRocka 980DE3/U3S3, ale nie wiem czy będzie to zakup przyszłościowy. Cpu moge kupić używane i teraz pytanie do was, czy opłaca się specjalnie kupować cpu intela i nowe mobo? Czy kupić tego amd?

Z góry dzięki i przepraszam za wszelkie błędy (późna godzina).

Edytowane przez adriann72
Link to post
Share on other sites

ja ze swojej strony polecam i5 2500k i oc na aledrogo za 500 zł stoi lub poszukać i5 3570k jak sie znajdzie tanio i płyta z chipsetem p67 min ,chociaż dobrze mieć coś na z77 np msi g45 albo używany haswell 4460 i tania płytka jak nie bendziesz podkręcac.Na tej płycie którą masz amd fx 8350 ponoć obsłuży ale będzie rzucał takty o oc nawet nie ma co myśleć fx szczególnie z serii 8xxx wymagają mocarnej płyty więc osobiście nie warto brać jak się ma ma mocarnej juz płyty skylake nie polecam bo to opcja najdroższa nawet i3 578 zł kosztuje a gdzie płytka i 8 gb ramu jeszcze I mimo wszystko to fizycznie 2 jaja mimo że poprawa wydajnosciowa jest ze względu na architekturę i pozorne oc ciekawe na jak długo intel pozwoli na to

Przepraszam za błędy i pisownię.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A do czego będziesz ten komputer wykorzystywał? i jaki masz zasilacz?

Żaden zakup za tą kwotę nie jest przyszłościowy.

Ja bym próbował znaleźć tanio fx 8350 lub 8320 i przeczekać. I do gier starczy i do obróbki wideo.

I5 2500 to już leciwy procek choć dobry no niestety przyszłościowo to skylake ale  cena lub czekać w tym roku nowe procki AMD ZEN.

Jak Ci się nie pali wydaj jak najmniej zapodaj FX masz już płytę a naprawdę FX są b.dobre. do swojej ceny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do gier szedlbym zdecydowanie w Intela

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_zestawow_core_i5_4460_vs_fx_8300_oraz_gtx_970_vs_r9_390

Do innych zastosowan mozna rozwazac amd ale twoja plyta jest slabiutka wiec musialbys ja sprzedac i kupic lepsza.

Napisz czy interesuje cie oc jaki masz zasilacz i ram.

Za okolo 700pln kupisz uzywane i5 4570 a za reszte przyzwoite nowe mobo na b85.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Ja bym na Twoim miejscu brał jakiegoś fx-a 8300, a resztę budżetu sobie zachowaj na lepsze czasy, jedyny sens zmiany na intela to zestaw CPU + płyta z podstawką 1151 i slotami ram ddr4, reszta to ślepe uliczki"

 

 a podstawka  am3+ to pewnie perspektywiczna autostrada? :D

ja bym zassał i7-2600k+http://allegro.pl/asus-p8z68-v-gen3-ddr3-z68-32nm-hdmi-usb3-fv-i5817289415.html

przy dobrych wiatrach jak obszył będzie to za +- 1000 pln.

do gier wystarczy na długo a i do wszelkich obróbek różnych materiałów też.

a dać tej i7 z 4,5 Ghz to na luzie idzie poszaleć :)

a tyle w zasadzie zrobi każda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

luck pisze ze brania fx 8xxx mija się z celem na jego płycie bo będzie rzucał takty i może nie utrzymać fabrycznego taktu na jego płycie jak juz to fx 6xx czy 4 prędzej niech bierze jak chce juz fx jak zdecydowanie do gier to wystarczy 2500k plus oc wszystkie intel od serii 2xx starcza z nawiązką do dzisiejszych gier i może nawet do następnych wszystko to zasługa dobrej wydajności ipc co nie znaczy ze taki np i5 750 oc 4.0 nie daje rady w grach,generalnie kupowanie fx 8xxx jako nowy to strzał w stopę znaczniej taniej masz ten procek co podałem a wydajność w grach to niebo a ziemia,osobiście jak gruntownie zmieniać kompa to radziłbym czekać na cannonlake 10 nm bo odświeżony skylake kaby lac pewnie mało zmieni względem sky

mufasa zgadzam się z tobą:)

Edytowane przez kosiarz66
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

odczuwalnie ze tak powiem mocno mało tego musiałbyś obniżyć taktowanie z 4ghz do 3.5 czy coś w związku z tym dochodzi gorsza wydajność spowodowana obniżeniem taktu bo tak płyta nie utrzyma fabrycznego zegara zapewne w grach będzie mocno rzucać.

do tej płyty nie warto wrzucać fx 8350 z tego względu potrzebował byś mocniejsze płyty o wiele.

Link to post
Share on other sites

Sory ale pchanie się się w dodatkowe koszty przewyższające dwukrotnie wartość fx za ok. 30% wydajności i bez możliwości wymiany na lepszy? Na dodatek nikt rozsądny nie proponuje i7 do gier i nie straszcie kolegi zrzucaniem taktów, gdyż fx 8300 ma 95 TDP i ludzie na tym mobo wyciągali po oc nawet i 4500 stabilnie, ale to już ekstremalne wartości na to mobo. FX 8300 spokojnie ciągnie wszystkie nowe gry i nowy kosztuje ok. 550 zł. Więc tak jak napisałem jak intel to podstawka 1151 i ddr4, reszta to ślepe uliczki (zgadza się fx to też ślepa uliczka, ale 500 zł drogą nie chodzi, żeby je dopłacać za używaną i7 do grania n/c)

Edytowane przez luck85
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A gdybym jednak się zdecydował na tego 8350 to bardzo mocno bym odczuł te narzucane takty?

 

Napisz jaką kartę grafiki masz to będzie wiadomo czy i5/i7 potrzebny. Jeśli już FX to raczej unikać tych z TDP 125W więc w grę wchodzą w zasadzie FX 6300, 8300 i 8320E. Wbrew pozorom obecnie wychodzące gry w dużej większości obsługują 4-8 rdzeni ( w 2015 wszystkie właściwie duże tytuły siedzą minimum na 4 rdzeniach) i nawet słabe FX-y radzą sobie całkiem znośnie. Testy CPU są zazwyczaj robione przy najwyższych ustawieniach grafiki z bardzo mocnymi GPU. Przy słabszych kartach obniżenie ustawień jest standardem, a wtedy następuje odciążenie CPU bo ma mniej wyliczeń związanych z zaawansowanymi efektami graficznymi. Efektem tego jest zawsze zwiększenie ilości wyświetlanych fps bo odciążony procesor może przeznaczyć zwolnione zasoby wydajności na inne obliczenia. Tu masz przykład jak różnice w ustawieniach potrafią kolosalnie wpływać na wydajność CPU w grze :  http://us.hardware.info/reviews/5766/3/amd-fx-6300-vs-intel-core-i3-4330-budget-gaming-cpu-deathmatch-performance-in-games

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisz jaką kartę grafiki masz to będzie wiadomo czy i5/i7 potrzebny. Jeśli już FX to raczej unikać tych z TDP 125W więc w grę wchodzą w zasadzie FX 6300, 8300 i 8320E. Wbrew pozorom obecnie wychodzące gry w dużej większości obsługują 4-8 rdzeni ( w 2015 wszystkie właściwie duże tytuły siedzą minimum na 4 rdzeniach) i nawet słabe FX-y radzą sobie całkiem znośnie. Testy CPU są zazwyczaj robione przy najwyższych ustawieniach grafiki z bardzo mocnymi GPU. Przy słabszych kartach obniżenie ustawień jest standardem, a wtedy następuje odciążenie CPU bo ma mniej wyliczeń związanych z zaawansowanymi efektami graficznymi. Efektem tego jest zawsze zwiększenie ilości wyświetlanych fps bo odciążony procesor może przeznaczyć zwolnione zasoby wydajności na inne obliczenia. Tu masz przykład jak różnice w ustawieniach potrafią kolosalnie wpływać na wydajność CPU w grze :  http://us.hardware.info/reviews/5766/3/amd-fx-6300-vs-intel-core-i3-4330-budget-gaming-cpu-deathmatch-performance-in-games

 

Ale i tak jako przykład przewagi Intela zawsze są pokazywane 1-2rdzeniowe potworki z 2012roku :) Z podpisami "Zobacz jak w Skyrim Intel miażdży AMD" :D  :D

Link to post
Share on other sites

Napisz jaką kartę grafiki masz to będzie wiadomo czy i5/i7 potrzebny. Jeśli już FX to raczej unikać tych z TDP 125W więc w grę wchodzą w zasadzie FX 6300, 8300 i 8320E. Wbrew pozorom obecnie wychodzące gry w dużej większości obsługują 4-8 rdzeni ( w 2015 wszystkie właściwie duże tytuły siedzą minimum na 4 rdzeniach) i nawet słabe FX-y radzą sobie całkiem znośnie. Testy CPU są zazwyczaj robione przy najwyższych ustawieniach grafiki z bardzo mocnymi GPU. Przy słabszych kartach obniżenie ustawień jest standardem, a wtedy następuje odciążenie CPU bo ma mniej wyliczeń związanych z zaawansowanymi efektami graficznymi. Efektem tego jest zawsze zwiększenie ilości wyświetlanych fps bo odciążony procesor może przeznaczyć zwolnione zasoby wydajności na inne obliczenia. Tu masz przykład jak różnice w ustawieniach potrafią kolosalnie wpływać na wydajność CPU w grze :  http://us.hardware.info/reviews/5766/3/amd-fx-6300-vs-intel-core-i3-4330-budget-gaming-cpu-deathmatch-performance-in-games

Moja karta graficzna to Sapphire r9 270x.

Link to post
Share on other sites

Autor zrobi co uważa za słuszne ja jak i inni użytkownicy  odpisali co sądzą więc jest mniej więcej jasne

 

Moja karta graficzna to Sapphire r9 270x.

jak ma się  kartę amd to szczególności nie ładuje się w procki  amd bo sterownik zabija jeszcze bardziej cpu swoim narzutem  wiele testów można poczytać i obejrzeć wnioski nasuwają się same  jak ktoś twierdzi że jest inaczej w tym przypadku to  jest niekompetentny.

tu na szybko zobacz sobie

Edytowane przez kosiarz66
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm... Jeszcze takie jedno pytanko ode mnie, najbardziej zdecydowałbym się wziąć używkę i5 4690k i teraz pytanie jaką płytę dać pod tego procka, żeby szło go spokojnie podkręcić do 4,5ghz? Wiadomo, że wyjechałem poza to 1000zł, ale mogę oczywiście trochę dołożyć, żeby nie zmieniać tego potem za jakieś 3 lata.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...