Skocz do zawartości

komputer dla gracza do 3000


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nos_tro,

Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio doszedłem do wniosku, że już pora na wymianę mojego trzy letniego PC na coś nowszego. Przeglądając oferty na allegro mam wrażenie, że większość sprzedawców chce mnie po prostu wydymać w strefie ceny do osiągów.  Nie będę ukrywał, jestem zielony jeśli chodzi o komputery wiec zwracam się do Was z prośbą o pomoc, a więc:

 

Zastosowanie komputera: gry (głównie World of Warcraft, nadchodzące tytuły w 2016)

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: komputer do 3000 (rozważę buildy do 3300)

Kiedy zamierzasz kupić komputer?: jak najszybciej, maksymalnie do połowy stycznia 2016

Których części potrzebujesz?: wszystkiego co w PC (budzie) potrzebne oprócz czytnika płyt cd/dvd

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: posiadam samsung tv (model: 32f5000aw) rozdzielczość 1080p, nie zamierzam go zmieniać

Specjalne wymagania: lubię prostotę więc obudowy w stylu SilentiumPc Gladius m35 mile widziane

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

Może wystarczy wymiana GPU i co najwyżej zasilacza ? Podaj na czym teraz siedzisz ;)

 

gt 630, amd fx 6100 black edition, gigabyte 78lmt-s2, 8gb ram, zasilacz to jakis noname 400w za 150zl ogólnie komputer ma już te 3 lata trochę śwista, trochę gwizda i mam wrażenie, że nie długo tak czy siak coś się w nim zepsuje 

Edytowane przez gregkilla
Link to post
Share on other sites

 

 

hdd to WD wd10ezex 1tb caviar blue 64mb sata III 3,5 dysk skwierczy przy starcie komputera oraz przy wczytywaniu większych folderów (również do wymiany)

Krótko mówiąc zepsuł się czy po prostu długo i głośno się wczytuje ? Bo jeżeli to drugie no to niestety takie są HDD- nie są demonami prędkości. Jeżeli się zepsuł to uwzględnię nowy.

Link to post
Share on other sites

Krótko mówiąc zepsuł się czy po prostu długo i głośno się wczytuje ? Bo jeżeli to drugie no to niestety takie są HDD- nie są demonami prędkości. Jeżeli się zepsuł to uwzględnię nowy.

zdecydowanie to drugie byłbym jednak wdzięczny gdybyś polecił mi dysk twardy jako opcja nie wliczając go do mojego budżetu 3000-3300zł

Link to post
Share on other sites

To w takim razie będzie taki zestaw:

 

Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/

EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100)

Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black SilentiumPC Grandis XE1236

Corsair VS 550W 80+ 120mm SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

 

Razem: 3113zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
Zestaw pod OC CPU poprzez szynę BCLK, CPU dobre do podkręcenia, dobre MOBO do robienia OC, GTX 960 w wydaniu EVGA, wysoko taktowane 8GB RAMu, obowiązkowo chłodzenie procesora, zasilacz z zapasem mocy, dobra buda z piwnicą na PSU.
 
Więcej o podkręcaniu procesora przez BCLK tutaj: http://pclab.pl/art67575.html
 
W kwestii HDD jeżeli chcesz jakieś lepsze od WD Blue to warto wybrać Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda [sT1000DM003] . Ale jeżeli zależy Ci na szybkim odczycie danych to rozważyłbym zakup SSD przynajmniej 250GB np. takiego: Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) [CT250BX100SSD1]  
Link to post
Share on other sites

 

 

mógłbyś polecić mi jakiś build z tańszą płytą główną

 

Zachowując możliwość OC CPU - AsRock Z170 Pro4S

 

 

co sądzisz o i5-6500
 
W momencie w którym będziesz podkręcać, dopłata 100 zł do i5 6500 nie ma najmniejszego sensu. Już lepiej te 100 zł dołożyć do lepszego mobo z mocniejszą i lepiej chłodzoną sekcją zasilania
 

 

co sądzisz o Samsung 850 EVO 250GB SATA III?
 
Lepiej celować w sprawdzonego MX 200 
Link to post
Share on other sites

Lepiej celować w sprawdzonego MX 200

Ewentualnie BX100 ;)

 

Zachowując możliwość OC CPU - AsRock Z170 Pro4S

 

Dzięki za poradę a tak swoją drogą czy mógłbyś polecić mi jakiś build z tańszą płytą główną

 

Można też wywalić tymczasowo chłodzenie CPU- zestaw nadal wydajny z możliwością OC w przyszłości.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, swoją drogą czy ktoś mógłby ocenić taki build:

Kiedy ja kupowałem swojego Strixa to dostałem go w cenie EVGA :P nie warto tym razem dopłacać i zostać przy EVGA, które po wgraniu nowego firmwaru też ma pół pasywne chłodznie.

 

Co do zasilacza to i tak lepiej zostać przy Corsair VS 550W bo będzie miało duży zapas, jest bardziej sprawdzone i trochę tańsze.

 

Budżetowe mobo

Drogie budżetowe MOBO warto dodać- w tej cenie można już coś znaleźć na B150M od MSI.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To na pewno, ale dlaczego akurat GTX 970 Strix ?


Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Corsair VS 550W 80+ 120mm Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 3615zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
Podobne to tego co wcześniej- OC w przyszłości, ponieważ chłodzenie tylko BOX jak na razie, grafika prawie dwa razy mocniejsza od tej samej firmy (jak wyżej- wgranie nowego firmwaru zapewni chłodzenie pół pasywne), 8GB RAM w jednej kości, buda tańsza ale też prosta w wykonaniu z trzema wentylami.
Jeżeli te 15zł to za dużo to buda z Zalmana Z3 na Z1.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...