Skocz do zawartości

Problem z wykrywaniem ramu.


Recommended Posts

Witam, gdy wkładam ram w sloty 1,3 lub 2,4 wykrywa mi tylko 4GB ramu zamiast 8. Ram jest dual channel.

Jak mogę rozwiązać ten problem? Dodam, że gdy włożę ram w sloty 1,2 lub 3,4 wykrywa 8.

 

RAM: GEIL DDR3 BLACK DRAGON 8GB/1600 (2*4GB) CL11-11-11

Płyta: ASUS M5A78L-M/USB3

Edytowane przez DarkBlastPL
Link to post
Share on other sites

Ramy były kupowane razem/oddzielnie? czy maja te same numery?

 

Gdy wkładasz je w 1,3 / 2,4 system wykrywa 4GB a CPU-Z ? (w zakładce SPD możesz sprawdzić czy wykrywa coś w każdym slocie osobno) i czy Bios też wykrywa tylko 4GB ?

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

zmuś je do działania na 1333MHz 1.65V ( jestem ciekawy czy wejdzie w dual channel wtedy i czy będzie widoczne 8GB ) 
na jakim woltażu działają, z tego co zobaczyłem to jest stara generacja DDR3, czyli 1.65V przy 1600MHz ( podaj screen z cpu-z z tabelka JEDEK ) 

Link to post
Share on other sites

zmuś je do działania na 1333MHz 1.65V ( jestem ciekawy czy wejdzie w dual channel wtedy i czy będzie widoczne 8GB ) 

na jakim woltażu działają, z tego co zobaczyłem to jest stara generacja DDR3, czyli 1.65V przy 1600MHz ( podaj screen z cpu-z z tabelka JEDEK )

Jest 1.5V w CPU-Z

Ramy były kupowane razem/oddzielnie? czy maja te same numery?

 

Gdy wkładasz je w 1,3 / 2,4 system wykrywa 4GB a CPU-Z ? (w zakładce SPD możesz sprawdzić czy wykrywa coś w każdym slocie osobno) i czy Bios też wykrywa tylko 4GB ?

Były kupowane razem sprawdze jak będę w domu jak wykrywa.

 

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc na szczęście problem rozwiązał się sam po ponownym włożeniu kostek w sloty. Nie wiem jak to się stało, ale teraz wszystko działa i RAM pracuje w trybie dual channel.

http://zapodaj.net/images/794965d7a8faa.png

Edytowane przez DarkBlastPL
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...