Skocz do zawartości

Spadki fps przy smoke CS:GO


Recommended Posts

Witam,

 

Otóż mam problem ze spadającymi fps'ami w CS:GO. Stojąc blisko około 0.5m przed smoke oraz na jego krawędzi fps spadają do 160-200 ze stałych 300 które mam zablokowane, mogę mieć nawet około 400-500 jeśli odblokuje licznik fps ale nie w tym rzecz bo fps i tak spadną przy smoke. Dzieje się to tylko bardzo blisko smoke i na jego krawędzi (gdy już w niego wejdę fpsy są normalne). To samo się dzieje gdy dam tzw double zooma z AWP smoke. Mogą wybuchać obok mnie granaty, flashe, a fps nie spadną poniżej 250.

 

Gram na rozdzielczości 4:3 1024x768, wszystkie detale mam ustawione na niskie, dodam ze na rozdzielczości 800x600 fps już nie spadają. Nie wspomnę już o 1920x1080 bo na niej spadają do około 50 przy smoke. Zauważyłem ze użycie GPU jest około 98-100% gdy stanę blisko smoke i karta zaczyna wyć. Normalnie jest około 40-50% tak samo jak procesor w grze. Dodam że wcześniej miałem starego GTX 460 i było dokładnie to samo, może nawet gorzej.

 

Specyfikacja komputera:

i5-4690k testowalem na OC 4.2-4.5 GHz lecz to nic nie zmieniło (temperatury nie przekraczają 50st grając)

ASUS GTX 560Ti Direct CU II 1GB OC 910/2050 (temperatury około 45-55st)

MSI Z97 Gaming 5

8GB 1600Mhz CL9

Corsair RM550

SSD Samsung 850 Evo 250GB

Windows 10 x64 Pro

 

Wszystkie sterowniki są aktualne.

 

Na pewno nie jest to problem z zasyfionym komputerem ani niczym podobnym, ponieważ dbam o komputer oraz mam porządek w Windowsie.

 

Opcje uruchamianie steam: -nod3d9ex -novid -high -threads 4 -refresh 144 -tickrate 128 +exec autoexec.cfg

 

Wrzucam kilka fotek jak to wygląda

http://www.resizer.pl/pliki/24508.jpg

http://www.resizer.pl/pliki/24509.jpg

http://www.resizer.pl/pliki/24510.jpg

http://www.resizer.pl/pliki/24511.jpg

http://www.resizer.pl/pliki/24512.jpg

 

Tutaj użycie karty jest 98-100% i zaczyna głośno chodzić. Niby te spadki w niczym nie przeszkadzają bo i tak gram na 1024x768 ale trochę mnie to niepokoi dlaczego tak się dzieje.

 

Tutaj jeszcze screen z panelu nvidia

http://www.resizer.pl/pliki/24513.jpg

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Edytowane przez l0wb0b
Link to post
Share on other sites

Spadki klatech przy smoke'ach w CSie spowodowane są przez słabą kartę graficzną, ale twoja powinna dawać sobie z nimi rade. Sprawdź czy nie masz włączonej integry, strzelam, że smoke'i renderowane są przez ną i dlatego spadają Ci klatki. Sam chwilowo na niej gram i mam tak samo.

Link to post
Share on other sites

No witam, pierwsze pytanko, dlaczego masz ping 20 ms skoro stworzyłeś server offline? (zakładam, że to zrobiłeś).

Drugie pytanko: Próbowałeś usunąć folder cfg (wcześniej ofc zrobić kopie), żeby wymusić przez steam pobranie nowego, domyślnego configu?

Trzecie pytanko: Próbowałeś usunąć wszystkie opcje uruchamiania i zobaczyć czy któraś nie powoduje spadków?

Czwarte pytanko: Od kiedy masz ten problem? Czy masz go od zawsze, bo napisałeś, że z gtx 460 miałeś podobnie.

Piąte pytanko(narazie ostatnie): Czy sprawdzałeś ile masz fps przy domyślnych ustawieniach w nvidi?

 

Ps. Tak na przyszłość, można umieszczać zdjęciach w spojlerach? Chodzi o to, że dużo miejsca zajmują (19 cali 1600x1200)

Edytowane przez veryLu
Link to post
Share on other sites
Spadki klatech przy smoke'ach w CSie spowodowane są przez słabą kartę graficzną, ale twoja powinna dawać sobie z nimi rade. Sprawdź czy nie masz włączonej integry, strzelam, że smoke'i renderowane są przez ną i dlatego spadają Ci klatki. Sam chwilowo na niej gram i mam tak samo.

 

Nie, nie mam wlaczonej integry, w BIOSIE przestawione jest na PCI-E, kabel DVI-D od monitora jest podlaczony z tylu do portu DVI na karcie. Nawet nie mam zainstalowanych sterownikow do Intel Graphics.

 

 

 

dlaczego masz ping 20 ms skoro stworzyłeś server offline? (zakładam, że to zrobiłeś).

 

Serwer byl stawiany na freegamehosting.eu dlatego 20ms. Na serwerze offline zauwazylem ze jest mniejsza ilosc klatek.

 

 

 

Próbowałeś usunąć folder cfg (wcześniej ofc zrobić kopie), żeby wymusić przez steam pobranie nowego, domyślnego configu?

 

 

Tak, tydzien temu robilem format bo wymienialem dysk SSD z Plextor M6S 128GB na aktualny 250GB. Probowalem rozne cfg, od standardowego az po inne takie jak na fps itp. Nic to nie dalo.

 

 

 

Próbowałeś usunąć wszystkie opcje uruchamiania i zobaczyć czy któraś nie powoduje spadków?

 

Tak, niestety nic to nie pomoglo.

 

Od kiedy masz ten problem? Czy masz go od zawsze, bo napisałeś, że z gtx 460 miałeś podobnie.

 

Jeszcze wczesniej gdzies na wakacje 2015 mialem MSI R9 280x i zadnych spadkow nie bylo, nawet przy 3 smokach lecz musialem ja sprzedac z powodow osobistych. Pozniej dorwalem GTX 460 od znajomego a potem (jakis miesiac temu) udalo mi sie tanio kupic GTX 560Ti. Na GTX 460 byl ten sam problem.

 

 

 

Czy sprawdzałeś ile masz fps przy domyślnych ustawieniach w nvidi?

 

Tak, przywracalem domyslne ustawienia, nawet bawilem sie tymi ustawieniami ale nic to nie dalo. Probowalem instalowac rozne sterowniki ale bez skutku.

 

Przepraszam za brak polskich znakow.

Edytowane przez l0wb0b
Link to post
Share on other sites

Tutaj problemem może być słaba optymalizacja gry. Kilka update'tów temu wprowadzili jakieś zmiany ze smokami i wiele ludzi od tamtego czasu ma problem własnie z dropem fps.

 

Ale chodzi o slaba optymalizacje gry dla starszych kart czy moze nVidia leci w kulki i zmniejsza wydajnosc sterownikami dla starszych kart, bo np taka gtx 960 trzyma stale fps na krawedzi smoke.

Link to post
Share on other sites

Ale chodzi o slaba optymalizacje gry dla starszych kart czy moze nVidia leci w kulki i zmniejsza wydajnosc sterownikami dla starszych kart, bo np taka gtx 960 trzyma stale fps na krawedzi smoke.

To, że nVidia olewa posiadaczy starszych modeli, to już wiadomo od dawna. 

Chcesz mieć wsparcie sterowników, zaopatrz się w minimum gtx 750/750ti

Link to post
Share on other sites

To, że nVidia olewa posiadaczy starszych modeli, to już wiadomo od dawna. 

Chcesz mieć wsparcie sterowników, zaopatrz się w minimum gtx 750/750ti

Przykład gtx 780, który ma wydajność zbliżoną do gtx 960 bodajże w Wiedźminie 3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Naprawde nie rozumiem ludzi którzy spinają się że spada im fps z 300 do 250... Przecież jak nawet mają bardzo drogi monitor 144hz to więcej niż 150 fps nie zobaczą...

Jeśli komuś spada z tyle do tyle co napisałeś to problemu nie ma. Ale jeżeli ktoś walczy w cs ze 100 fps i spada mu do 15 fps to tutaj zaczyna się problem. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...