Skocz do zawartości

Prośba o ocenę jak bardzo jest źle :)


Recommended Posts

witam

 

niestety dysk laptopowy złapał bad sektory - porobiłem skany HD Tune - możecie podpowiedzieć czy da się/ i jak  go jeszcze ratować ?

podczas skanowania dysk wpięty do stacjonarki - system wystartował z innego dysku

 

 

HDTune_Benchmark_Hitachi_HTS727575A9E.pn

 

HDTune_Error_Scan_Hitachi_HTS727575A9E.pHDTune_Health_Hitachi_HTS727575A9E.png

 

HDTune_Health_Hitachi_HTS727575A9E2.png

 

z góry dzięki za pomoc

 

 

Link to post
Share on other sites

W samym tescie Error scan za duzo tych uszkodzonych blokow.

Niby mozna by jeszcze sprobowac tzw.zerowania dysku ale przy takiej ilosci bledow pewnie niewiele to pomoze.

W kazdym razie nie trzymalbym na nim jakis waznych danych.

Z dyskiem dzieje sie cos niepokojacego czy raczej dziala normalnie ?

 

Jak dla mnie to ten dysk niestety nadaje sie juz raczej do kosza ale poczekaj jeszcze na opinie innych uzytkownikow forum.

Link to post
Share on other sites

tutaj problem jest taki, że "remap" nie chcę się poprawnie zrobić. 

spróbuj zerowanie + remap ( usunie wszystkie dane, więc kopię danych osobistych, należy zrobić jak najszybciej ), reinstalacja systemu i obserwuj przez miesiąc, czy niestabilne sektory wróciły. 

Ps. jestem pełen podziwu, jak dbale użytkujesz laptopa, tzn zerowy parametr BF  ( sam staram się być ostrożny z laptopem, a mam go dość wysokiego ) 

Dysk jest już pod gwarancji ? 

Link to post
Share on other sites

dzięki - jutro za dnia się za to zabiorę

jak oceniasz szansę uratowania tego dysku ? jest szansa by dalej chodził jako systemowy ?

 

w poradniku do hmdd znalazłem taki zapis :

'Jeśli s.m.a.r.t sygnalizuje wykorzystanie puli sektorów które zostały relegowane odradzam stosowanie tych zabiegów' 

dotyczy mnie to ? czy robić zerowanie + remap ?

 

jeszcze pytanko :

na tym dysku jest partycja recovery z org. systemem windows - jak ją zgrać ? :)

Edytowane przez armi3
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli s.m.a.r.t sygnalizuje wykorzystanie puli sektorów które zostały relegowane odradzam stosowanie tych zabiegów' 
 

Bo dysk ma ustalony fabrycznie obszar do którego są adresowane bad sektory, to nie tak, że bad sektory znikają, zostają po prostu przeniesiony w ten właśnie obszar dysku. 
U ciebie parametry C6 i 05 są zerowe, więc można założyć, że nie masz żadnych sektorów realokowanych. 

 

jeszcze pytanko : na tym dysku jest partycja recovery z org. systemem windows - jak ją zgrać ?


Znaczy że masz system na licencji OEM i nie chcesz go instalować od nowa tylko z niej ? 

Sam tego nie robiłem ( zawsze instaluje czysty system, jak coś się zepsuje ) więc musisz się podeprzeć internetem, bądź ktoś z forum ci pomoże, bo nie chciałbym cię nieumyślnie źle poinstruować.  
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...