Skocz do zawartości

Chłodzenie do haswella, wentylator i thermalpady do karty graficznej.


Recommended Posts

Hej, poszukuję propozycji modeli chłodzenia do i5 4570 (bez K), z zaznaczeniem że zamierzam zmienić na 4770K/4790K/może następcę Skylake (jeśli można tak daleko wybiegać myśląc o kompatybilności chłodzeń). Bez bardzo ciężkiego OC, chodzi mi raczej o większą ciszę niż oferują boxy, względnie lekkie/średnie OC. Mam obudowę Zalman Z9 Plus z czterema be quiet! Pure Wings 2 (które to są beznadziejne). Zamontowane są jak na obrazku niżej. Płyta główna MSI H87-G43, zajęte dwa sloty RAM, będą zajęte trzy. Chciałem kupić be quiet! Dark Rock 3 i pastę Gelid GC Extreme.

 

http://i65.tinypic.com/258xyfb.jpg

Dodatkowo chciałbym wymienić jeden z wentylatorów na moim Gigabyte GTX770, bo zaczął niedomagać, czy coś takiego będzie odpowiednie?  Czy zmiana pasty na karcie to opłacalna zabawa? Z tego co wiem będę musiał wtedy przykleić nowe thermalpady?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie. Mam zwykłego GTX 770 Gigabyte Windforce 3X 2GB. A ten podlinkowany wentylator pasuje wyglądowo + rozstaw otworów do pozostałych, tyle tylko że są wersje z różnymi prędkościami obrotowymi i muszę znaleźć jakiś dobry, więc pytam czy te Everflowy są znośne. Btw. jest ktoś w stanie powiedzieć po ile chodziłby taki 770 jak mój z wymienionym jednym wentylatorem na nieoryginalny? Planuję zakup 1070/1080 i mam nadzieję że ze 3-4 stówki za niego dostanę wtedy jeszcze :(

Link to post
Share on other sites

Tyle tylko że przez MSI Command Center mam ustawione 2 na 900-1000 obrotów, a pozostałe dwa są podłączone do kontrolera Zalmana wbudowanego w obudowę i też zazwyczaj chodzą na 1000. Co zabawniejsze te Zalmany nie były podłączone do tego kontrolera, a i tak były cichsze. Ot złom. Teraz kiedy podkręciłem jeden z nich do normalnych obrotów to aż wyje.

Link to post
Share on other sites

Pasta jest jak najbardziej ok, choć należy też do najdroższych na rynku :D 

Natomiast na chłodzeniu bym zaoszczędził - do tego procka SPC Fortis w zupełności wystarczy, 100 zł zostanie w kieszeni. 

Zdecydowanie przydałoby się zejść z obrotami tych wentylatorów w budzie - masz aż 4, więc nie muszą pracować z taką mocą. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...