Skocz do zawartości

Samsung EVO 250 GB - ilość zapisanych danych


Recommended Posts

każdy używa dysku inaczej, zależnie co robisz inaczej będzie rosło. 
15GB na dzień to np dla mnie dużo, bo oszczędzam SSD jak mogę, ale patrząc instalowanie programów i gier nie ma tragedii.  
zobacz za 2 miesiące ile nabijesz od dzisiejszego pomiaru. 

NA pewno masz wszystko dobrze ustawione, brak pliku stronicowani, czy hibernacji. 
Windows nie robi kopii zapasowych na SSD itp ? 

Link to post
Share on other sites

Nie ma co kombinować - biorąc pod uwagę żywotność pamięci (nawet TLC) to te 15 GB dziennie to mało - daje ok. 5 TB rocznie, co przekłada się na minimum 15 lat pracy - chyba więcej nie oczekujesz po tym napędzie?

 

Prędzej na 100% padnie ci kontroler w tym SSD niż przestanie działać z powodu zużycia pamięci.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Mój dysk systemowy w 9 miesięcy i 578h pracy zapisał 7,3TB, drugi w 15h ma już 1,6TB (suma NAND). Nie martwię się tym, ponieważ nie kupuję dysków z bardzo niskim TBW.

 

 

każdy używa dysku inaczej, zależnie co robisz inaczej będzie rosło. 
15GB na dzień to np dla mnie dużo, bo oszczędzam SSD jak mogę, ale patrząc instalowanie programów i gier nie ma tragedii.  
zobacz za 2 miesiące ile nabijesz od dzisiejszego pomiaru. 

NA pewno masz wszystko dobrze ustawione, brak pliku stronicowani, czy hibernacji. 
Windows nie robi kopii zapasowych na SSD itp ? 

Czemu uważasz, że wyłączenie pliku stronicowania jest dobrym ustawieniem? Nie po to kupuje się dysk SSD, żeby wszystko z niego wyłączać. Jest dużo dysków ze sporym limitem zapisu gdzie nie trzeba się martwić o to, gorzej jak się kupuje duży dysk z limitem 70TB i gwarancją 10 lat np Sandiski, wtedy rzeczywiście można mieć problem i fikcyjną gwarancje 10 letnią.

Edytowane przez słonazupa
Link to post
Share on other sites

Nie ma co kombinować - biorąc pod uwagę żywotność pamięci (nawet TLC) to te 15 GB dziennie to mało - daje ok. 5 TB rocznie, co przekłada się na minimum 15 lat pracy - chyba więcej nie oczekujesz po tym napędzie?

 

Prędzej na 100% padnie ci kontroler w tym SSD niż przestanie działać z powodu zużycia pamięci.

Jak kolega zacytowany prze zemnie nie ma powodów do strachu 

 

1909655_1060917063958647_228747699501510

Link to post
Share on other sites

Twoja wola tylko pamiętaj przenosząc wszystko na HDD tracisz na wydajności windows.

 

To tak jak byś wszystkie ukryte funkcje przeniósł na talerz. Jest taka tendencja wyłączania wszystkiego i przenoszenie wszystkiego co się da by nie katować SSD. Ja mam tylko dokumenty i inne graty z użytkownika na HDD bo jak robię format to nie chce mi się tego przenosić 

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/ep/3c/qu/zfv5ec.jpg

Link to post
Share on other sites

Gdyby iść takim tempem jak Ty to wystarczy rok i 4 miesiące, żebym doszedł do bariery 75tb i stracił już gwarancję na ten dysk (tak akurat ma ten model) Także chyba przeniosę profile przeglądarek na inny dysk, bo z tego co zauważyłem one najwięcej zapisują (jak wspominałem wcześniej dużo oglądam materiałów video czy też TV). Natomiast zmienne środowiskowe itd zostawię na swoim miejscu.

Link to post
Share on other sites

Proste nie kupować SSD z taka Gwarancja na przebieg 

 

Po za tym wiesz ile można na takim SSd zapisać zanim kopnie w kalendarz? 

 

Trochę za bardzo zachowawcze zachowanie jak dla mnie. 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Bujda patrz test 

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-wytrzymalosci-dyskow-ssd/strona/25318.html

 

Wydajność takich dysków spada tylko w miejscu zapisania danych czyli tam gdzie są one fizycznie na dysku czyli nic nowego niema danych niema oporów są dane są opory bo trzeba to odczytać 

 

Popatrz na jakim ja paździerzu siedzę nadal działa i jest wydajny jak na jego opinię nie oszczędzany na pewno 

 

http://images.anandtech.com/reviews/storage/OCZ/Agility3/_DSC6563.jpg

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...