Skocz do zawartości

Jakie słabe punkty w zestawie za 5500zł ?


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym się was poradzić, co jest słabym punktem, co lepiej wymienić, jakie częśći nie pasują do danych podzespołów w zestawie za 5500zł ?

 

Komputer będzie działał na systemie operacyjnym Windows 8.1/ Windows 10

 

Przede wszystkim sprzęt jest złożony pod gry i multimedia, rozdzielczość  jakiej będę grał to Full HD, z tego co wyczytałem komfortowa rozgrywka w 4K nie będzie możliwa na tym komputerze. Zależy mi bardzo na odpowiednio niskich temperaturach, natomiast hałas nie jest dla mnie uciążliwym problemem.

W przyszłości nie zamierzam łączyć dwóch kart graficznych, lecz istotną sprawą jest dla mnie wybranie płyty głównej, która będzie bardzo przyszłościowa i pozwalała na rozbudowę tego zestawu.

 

Wybór padł na: 

 

Procesor i7 4790k 

Płytę główną: MSI Z97A Gaming 7 Intel LGA 1150

Chłodzenie Procesora SilentiumPC Grandis XE1236

Pamięć RAM G.Skill TridenX DDR3 2x8GB 2400Mhz CL10 16GTX

Karta graficzna: MSI  GF 970 GTX DDR5 4GB 256bit Gaming

Dysk twardy Seagate ST 1000DM003 1TB Sata III 64MB

Obudowa SilentiumPC  Gladius M54W Pure Black USB 3.0

Zasilacz Corsair VS series V650 80Plus 650W

Napęd LG DVD Recorder Sata Black

 

łączna cena 5438zł (natomiast mam możliwość kupna i7 4790k za cenę 1200zł co obniży kwotę o 300zł. 

 

Jedyne co dokupię jeszczę do dysk SSD

 
 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak chodziło mi o SPC M45W pomylka z mojej strony. Można w tej obudowie zamontować pokaźnych rozmiarów kartę graficzną i jest całkiem dobrze chłodzona. Dzięki za poradę z tym Fortisem :)

 

Czy płyta MSI Z97 - G43 jest podatna na podkręcanie procesora i karty graficznej? czy audio zamontowane w niej jest dobrej jakości?

Link to post
Share on other sites

 

 

komfortowa rozgrywka w 4K nie będzie możliwa na tym komputerze.

tak naprawdę nadal nie jest to możliwe... nadzieja w kartach nowej generacji

 

 

Czy płyta MSI Z97 - G43 jest podatna na podkręcanie procesora i karty graficznej? czy audio zamontowane w niej jest dobrej jakości?

jasne procka spokojnie, jak chcesz b.dobry dźwięk to xonara kup.

Co do i7 oraz gier jestem sceptyczny, no ale w cenie 1200 to niegłupi interes. 

Link to post
Share on other sites
pod gpu nowej generacji nie będzie trzeba zmieniać mobo ;D

a Ty kolego :?:  co ma mobo do gpu ? poza pci-e które i tak nie daje tu jakiś ograniczeń ? bronią Ci podkręcać gtx 970 na mobo za 170zł ?

Edytowane przez lewiis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gpu-karta graficzna, nie ma nic mobo o tego O.o 

oczywiście, intel ciągle zmienia podstawki, już teraz haswell jest przestarzały przez skylake, ale patrząc wstecz, to ten procesor spokojnie moze 4-5 lat dawać radę (doświadczenie z poprzednich generacji)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gpu-karta graficzna, nie ma nic mobo o tego O.o 

oczywiście, intel ciągle zmienia podstawki, już teraz haswell jest przestarzały przez skylake, ale patrząc wstecz, to ten procesor spokojnie moze 4-5 lat dawać radę (doświadczenie z poprzednich generacji)

A jak wygląda kwestia aktualnych procesorów skylake? Czy są jakieś modele w podobnej cenie i co ważniejsze o podobnej wydajności co i7 4790K? 

 

Co do wyżej wymienionego procesora, ma ktoś rzetelną wiedzę, doświadczenie do jakich wartości można go podkręcić? Wiem że to zależy od sztuki jaka nam się trafi, ale tak standardowo? 4,4 ? 4,3? I5 4690k ma chyba lepsze możliwości podkręcania? Niestety zaczyna od 3.5 na rdzeniu...

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak wygląda kwestia aktualnych procesorów skylake? Czy są jakieś modele w podobnej cenie i co ważniejsze o podobnej wydajności co i7 4790K? 

i5 6600k to koszt 1100zł, a i7 6700k to chyba 1700... ogólenie i7 4790k za 1200 to super deal 

 

 

Co do wyżej wymienionego procesora, ma ktoś rzetelną wiedzę, doświadczenie do jakich wartości można go podkręcić? Wiem że to zależy od sztuki jaka nam się trafi, ale tak standardowo? 4,4 ? 4,3? I5 4690k ma chyba lepsze możliwości podkręcania? Niestety zaczyna od 3.5 na rdzeniu...

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_core_i74790k_devils_canyon_szybki_jak_diabli?page=0,11 


Myślę że 4,4-4,5 jest tu spokojnie osiagalne
Link to post
Share on other sites

 

 

łączna cena 5438zł (natomiast mam możliwość kupna i7 4790k za cenę 1200zł co obniży kwotę o 300zł.   

 

Yyyy, strasznie drogo ...

 

1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  SilentiumPC Gladius M45W Pure Black (b/z) 1 x  Antec True Power Classic GOLD 550W 1 x  SilentiumPC Grandis XE1236 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport

 

5469 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Przesiadasz się na 1151 wraz z DDR4. Do tego SSD w zestawie na start oraz lepszy PSU. GPU od EVGA w znacznie lepszej cenie. Wgrywasz nowy firmware i po sprawie. 

 

 

 

Przede wszystkim sprzęt jest złożony pod gry i multimedia, rozdzielczość  jakiej będę grał to Full HD

 

Rozsądnie bierzesz tutaj 

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black

 

... i jesteś prawie 800 zł do przodu. Na wydajności nie tracisz praktycznie nic. Kupowanie i7 do gier nie ma sensu. Póki co spokojnie wystarcza 8 GB DDR3/4. Jak będzie za mało za jakiś czas, to po prostu dorzucisz sobie kolejną kość. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak jak oglądam porównania procesorów pod 1150 vs 1151 to 1150 wypada bardzo dobrze. Na szczęście nie jest mi tak śpieszno do zakupu komputera i mam czas by sie dobrze zastanowić. 

 

A jeśli chodzi o porządne podkręcenie i7 4790k i Gtx 970 to wystarczy spokojnie MSI Z97 G43? Czy jest potrzebne coś zdecydowanie mocniejszego? 

 

Kolejna sprawa czy GTX 970 od MSI jest dobrym wyborem? czy może Gigabyte 970 G1 z Windforce'm lepszy? Chodzi mi głównie o temperatury, bo w FPS-ach chyba różnica nie jest duża?

Link to post
Share on other sites
Kolejna sprawa czy GTX 970 od MSI jest dobrym wyborem? czy może Gigabyte 970 G1 z Windforce'm lepszy? Chodzi mi głównie o temperatury, bo w FPS-ach chyba różnica nie jest duża?

EVGA, którą polecił kajtek jest bardzo dobra, a po wgraniu do niej nowego firmawru masz chłodzenie pół pasywne (http://www.evgadriver.com/evga-gtx-970-acx-firmware-update-ver1-1/). Nie ma co szukać czegoś innego to bardzo dobra cena jak na GTX 970.

Jeżeli chcesz coś z dłuższą gwarancją to weź Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) [426018336-3521] tyle, że ta karta jest droższa.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

 

 

Więc w grę wchodzą: Gainward, GTX Gaming od MSI albo Gigabyte z Windforcem.

Gainward sprawdź żeby koniecznie był w wersji Phoenix, ewentualnie jeszcze Asus Strix, ale zobacz ile jeszcze kosztuje MSI Gaming 4G i dwie wcześniejsze i wybierz tą najtańszą, bo to takie lepsze wydania jeżeli EVGA nie wchodzi w grę. Gigabyte nie polecam ze względu na brak pół pasywnego chłodzenia (chłodzenie jest aktywne cały czas przez co zestaw jest głośniejszy) oraz brak backlplate'a (część usztywniająca całą kartę) co przy jednym z dłuższych wydań tego GTX'a wygląda słabo.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wygląda na to ze wersja Gaming od MSI jest najtańsza Plusem może być to że Płyta główna to tez może być MSI Gaming pytanie tylko która wersja. 

Kwestia czysto kosmetyczna- nie dopłacałbym do wersji Gaming tylko przez wzgląd na nazwę...

 

 

 

Szczerze mówiąc głośna karta mi nie przeszkadza byle byłaby chłodna! 

Małe różnice temperatur w chłodzeniach tych firm. Wszystkie mają typowe wartości temperatur pod obciążeniem jeżeli można to tak określić. 

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko że MSI nie posiada backplate.

 

A co polecacie jako płytę główną?

chciałbym by była na 1150 mimo wszystko, posiadała fajną kartę dźwiękową na 7.1 albo 5.1.Powinna mieć dobre właściwości podkręcania procka/Gpu i żeby się zanadto nie grzała. Chyba nie będę łączył 2x 970gtx na niej..

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w wyborze Płyty głównej?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...