Skocz do zawartości

[Poszukiwanie tytułu gry] cRPG z '99-'02


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Witam,

Od długiego czasu poszukuje tytułu pewnej gry, w którą grałem wiele lat temu. Szukałem już praktycznie na wszystkich serwisach-encyklopediach, ale niestety bez skutku - nie mogę natknąć się na nic podobnego.

 

Gra to prawdopodobnie RPG z rzutem izometrycznym, takim w starym stylu (coś jak Diablo I albo Baldur's Gate). Początek gry to był jakiś zamek z lochami i zaczynaliśmy uwięzieni za jakieś przestępstwo. Następnie należało uciec z tego zamku i dostawaliśmy się do portu, gdzie można było zwerbować się na statek. Na tym statku jednak były jakieś duchy i to był kolejny etap rozgrywki (eksploracja tego statku). Dalej już nic nie pamiętam jeżeli chodzi o fabułę.

Coś mi się przebija, że gra ogólnie miała motywy pirackie i być może sam główny bohater był piratem (ale pewności co do tego nie mam). Grafika była dosyć uboga i surowa (nie tak cukierkowa jak np. w Icewind Dale) a motywów fantastycznych raczej tam nie było (ew. jakieś szkielety, duchy). Rok wydania to okolice roku 1999-2002, ale gra wyglądała raczej na '96 niż '02.

 

Jeśli cokolwiek przychodzi komuś do głowy, to będe wdzięczny za każdą wskazówkę.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

planescape torment nie pasuje do opisu fabuły, ale nic innego nie przychodzi do głowy(może coś pomyliłeś),

grę zaczynasz w kostnicy, wita Cie latająca czaszka

Edytowane przez korski
Link to post
Share on other sites

planescape torment nie pasuje do opisu fabuły, ale nic innego nie przychodzi do głowy(może coś pomyliłeś),

grę zaczynasz w kostnicy, wita Cie latająca czaszka

 

No nie, to na pewno nie Planescape :( Przeglądałem wszystkie te mainstreamowe RPG'i z tamtych czasów i żaden z nich nie pasuje. To mogło być też coś bardziej w stylu przygodówki (ale widok taki jak opisałem), walki tam za wiele nie było.

 

Sądząc po moich poszukiwaniach to jakaś bardzo mało popularna gra musiała być, ale pamiętam, że była dostępna normalnie w sklepach.

Edytowane przez baka1408
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=335to nie to? ucieczka z pierdla, wioska z portem, statek itp wszystko się zgadza :D Jeśli tak, to nie chcę psuć Twych dziecięcych wspomnień ale ta gra to gniot był okropny, przeszedłem to na wakacjach z nudów jak miałem starego laptopa tylko ze sobą i kiosk w którym kupiłem pismo z tą grą, chociaż jak tak pomyśle to wtedy nawet takie parchy się kończyło od dechy do dechy :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=335to nie to? ucieczka z pierdla, wioska z portem, statek itp wszystko się zgadza :D Jeśli tak, to nie chcę psuć Twych dziecięcych wspomnień ale ta gra to gniot był okropny, przeszedłem to na wakacjach z nudów jak miałem starego laptopa tylko ze sobą i kiosk w którym kupiłem pismo z tą grą, chociaż jak tak pomyśle to wtedy nawet takie parchy się kończyło od dechy do dechy :D

 

To zdecydowanie ta gra :D Wielkie dzięki, myślałem, że już nie odnajdę tej gry, a nie dawało mi to spokoju. Tak też myślałem, że to straszny crap będzie, bo w żadnych zestawieniach z tamtych lat nie figurował, ale zawsze miło po tylu latach przypomnieć sobie jak to wyglądało :) 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...