Skocz do zawartości

Listwa zasilająca antyprzepięciowa


Recommended Posts

Witam

Ostatnio spotkała mnie bardzo nie miła sytuacja, a mianowicie wywaliło prąd w mojej miejscowości i spaliła mi się(na szczęście)tylko pamięć ram w komputerze. Aby zapobiec ponownej takiej sytuacji postanowiłem zakupić listwę zasilajacą antyprzepięciową i tu pojawia sie pytanie. Czy taka listwa rzeczywiście zabezpiecza komupter przed gwaltownymi zanikami pradu, czy to tylko kit, byłbym wdzięczny jakbyście podrzucili link do taniej listwy. Z góry dzięki. 

EDIT:Czy moze lepiej zakupic tzw. zasilacze awaryjne? 

Edytowane przez k3nsky
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć podtrzymanie po zaniku prądu to musisz kupić UPSa. A chińska listwa z bezpiecznikiem nic nie da jeśli instalacja w całym domu jest kiepsko zrobiona.

Internet masz po kablu ethernet? Jeśli tak to przydała by się jakaś przeciwprzęciówka np https://www.senetic.pl/product/66707

Mi kiedyś spaliła się karta dźwiekowa i sieciowa na płycie bo przepięcie poszło po kablu telefonicznym

Link to post
Share on other sites

Instalacje w domu mam bardzo dobrą. Chodzi o to, że w mojej miejscowości bardzo często są zaniki prądu. Chyba kupie tego UPSa, żeby mieć czas na normalne wyłączenie komputera, bo zadnych przepiec ani podobnych rzeczy nigdy nie mialem, wiec lsitwa antyprzeciowa chyba tu zbedna. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź dokładnie jaki masz zasilacz i jakie on ma funkcje i możliwości....

Zasil silentiumpc vero m1. "Ma" on cytuję: "Bezpieczeństwo zasilacza oraz podłączonych do niego komponentów zapewnione jest przez pięć zabezpieczeń: OVP, SCP, OPP, SIP, UVP. Dodatkowo w konstrukcji użyto wyłącznie tajwańskich kondensatorów." Coorva nie sądze. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...