Skocz do zawartości

Kompatybilność procka AMD a karty Nvidii


Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Składam w najbliższym czasie pc- jako płytę główną mam zamiar zakupić asus M5A97 EVO R2.0 albo MSI 970 Gaming. Odnośnie tych płyt martwi mnie możliwośc obsługi ramu tylko do 32GB. Jakby ktoś mógł polecić jakąś inną płytę która obsługuje 64GB to byłbym bardzo wdzięczny. Do zestawu dołożę procka AMD X8 FX 8320, i tutaj pojawia się moje pytanie - czy procesory AMD będą w pełni kompatybilne z kartami Nvidii? Jako GPU chciałem zakupić Msi GeForce 960 Gaming 2GB DDR5 128 bit- czy lepiej do procka Amd dokupić jakiegoś radeona? Nie chciałbym żadnych bugów i żeby wszystko działało płynnie ponieważ jest to dla mnie inwestycja na następne 3-4 lata.
Z góry dzięki za opinie i podpowiedzi
Yereck

Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do wzoru będzie nam łatwiej :)

 

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera: Gry w 1080p, filmy, internet itd.  

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2800

Kiedy zamierzasz kupić komputer? W przeciągu miesiąca

Których części potrzebujesz?: Obudowa, płyta, procek, pamięć, dysk ssd, karta graficzna, 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: LG 23 cale 1080p

Specjalne wymagania: brak

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Zasilacz tylko zostawię ze starego kompa- kupiłem nowy dwa miesiące temu 600W

Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie 

Własna propozycja zestawu:

Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na pytanie, tak procki AMD są w pełni kompatybilne z kartami od Nvidia. Bugów nie ma.
Also lepiej idź w kierunku Intela, jakiś i5-6400+8GB RAM DDR4+b150m bazooka, wychodzi coś 1400 do tego zalman z3 plus i mamy 1600, zostaje ci 1200 na hdd, ssd i grafikę, wziąłbym gtx960 4GB i do tego seagate baracuda 1TB i już mamy pełnego kompa który będzie cię zadowalać przez następne kilka lat. W późniejszym czasie dokup SSD 256GB (coś 400pln).

Also posiadasz windowsa w wersji BOX może, albo licencję MSDN AA ?

Link to post
Share on other sites

Na teraz lepiej inwestować w grafe - większa wydajność na ten moment

Na przyszłość - lepiej dołożyć do CPU - tańsza k. Graficzna teraz da radę a za 2-4 lata wymieniszbsama grafe i dalej smigasz

Wymiana procka po 2-4 latach wiąże się praktycznie że zmiana całej platformy, chyba że teraz ktoś budzetowo składa na Pentium/i3 i zostawia sobie furtkę w postaci i5

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...