Skocz do zawartości

Jak dbać o baterię w laptopie?


Recommended Posts

No właśnie.. Jak? Wiadomo, święta, prezenty, dostało się laptopa. I co teraz? Trochę przeszukałem sieć, jednakże opinie są rozbieżne. Pierwsza kwestia - kalibracja. Stosować? Rozładować laptopa do zera a potem naładować do pełna? Powtórzyć 3 razy? Teraz dalej, wiem, żeby już w trakcie normalnego korzystania nie rozładowywać do końca i że nie trzymać go na zasilaczu przy naładowanej baterii. Ale czy podczas ładowania laptopa mogę z niego normalnie korzystać? Czy zostawić, żeby się ładował i dopiero po naładowaniu odłączyć zasilacz i korzystać? Dalej.. Przeczytałem, że jeżeli korzystam z niego w warunkach domowych, to warto naładować baterię do około połowy, wyciągnąć ją i pracować tylko na zasilaczu. Jednakże, bateria, nawet wyjęta, będzie się rozładowywać. To prawda? Ile mniej więcej jej to zajmie i co ile ją wtedy ładować? 

Link to post
Share on other sites

Bateria powinna zostać naładowana do pełna, a gdy pracujesz na zasilaniu z gniazdka, po prostu ją wyjmij o odłóż na półkę. Gdy bateria jest cały czas w laptopie to szybko ulega degradacji ( zazwyczaj około roku ). Gdy używasz jej tylko gdy tego potrzebujesz powinna starczyć spokojnie nawet na 4 - 6 lat... HP pavilion tx2500 a bateria trzyma długo praktycznie jak nowa. -Choć sam laptop z dotykowym ekranem zaliczył już wymianę mobo (HP i ich bezołowiowe luty) Pamiętaj też, że bateria nie może leżeć długo rozładowana  najlepiej gdyby miała w zasięgu 80% 100% Podzas leżakowania...

Link to post
Share on other sites

Korzystaj z niej normalnie to nic jej nie będzie. Jak będziesz kombinowała z wyjmowaniem jej, wkładaniem, pielęgnowaniem to bardziej jej to zaszkodzi niż pomoże. Kalibrację stosuję się po to aby "czas do rozładowania" był jak najbardziej dokładny. Tak samo z rozładowywanie baterii nie szkodzi. W starych bateriach, baterie bardzo na tym cierpiały, teraz już takich nie robią. :P

 

Podsumowując - używaj, nie marudź. :D

Link to post
Share on other sites

Normalnie używam laptopa (Dell Inspiron) i póki co (po ponad 9 miesiącach) nie zauważyłem oznak zużycia baterii.

 

Ewentualnie:

 

 

Bateria powinna zostać naładowana do pełna, a gdy pracujesz na zasilaniu z gniazdka, po prostu ją wyjmij o odłóż na półkę.

 

 

Pamiętaj też, że bateria nie może leżeć długo rozładowana najlepiej gdyby miała w zasięgu 80% 100% Podzas leżakowania...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...