Skocz do zawartości

[100-150]Pad do komputera


Recommended Posts

Czołem, tak jak w temacie, potrzebuje pada do komputera. Wykorzystywany będzie głównie do Batmana/Wieśka/Fify (okazyjnie, moim rytuałem dnia codziennego są raczej fpsy). Budżet to około 100-150 złotych (z racji mojego zapalenia weekendowego na powyżej wymienione gry, wolałbym dolną granicę, bo nie potrzebuje wodotrysków, ale jestem w stanie dopłacić, jeżeli będzie do szło w parze z komfortem lub innymi plusami).

Link to post
Share on other sites

xboxowy pad będzie najlepszym rozwiązaniem. Dobrze trzyma się go w rękach oraz jego jakość jest trochę lepsza niż pady od playstation. Nie wiem czy pad od playstation jest kompatybilny z PC, bo pad z ps3 i ps4 nie jest.

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

Przerabiałem to jakieś 2 tygodnie temu i nabyłem nowy pad do Xbox360 na kablu wydając ~120 pln (z dostawą). Historię dojścia do tej decyzji pominę, a podzielę się argumentami na +, na - i tymi neutralnymi.

 

+ pad do XBOX jest rozpoznawany i obsługiwany przez chyba wszystkie gry, które obsługują pada na PC.

+ miałem w ręku "tani pad" (~50 pln w markecie) i różnica w cenie przekłada się jednoznacznie na jakość zarówno złożenia jak i użytych materiałów. A w końcu wrażenie dotykowe ma to kolosalne znaczenie dla czegoś, co będziesz cały czas trzymał w ręku.

+ recenzje długoletnich użytkowników przemawiają na korzyść XBOX. Czytałem nawet jednego gościa, który skarżył się, że chciałby nowego pada, ale jego 5-oletni pad od XBOX wciąż nie chce się zepsuć. 

 

 

- trafiłem na jedną grę, która oczekuje pada od XBOX ONE i nie widzi pada od X360. Zakładam, że to się może nasilać w przyszłych tytułach.

 - wbrew temu co twierdzą internety, kształt pada od XBOX wcale nie jest wygodny do trzymania. No chyba że grasz na wyciągniętych rękach. Ale jeśli myślisz, że siądziesz na fotelu i oprzesz łokcie na podłokietnikach to masz gwarantowany zespół cieśni nadgarstka z powodu nienaturalnego wygięcia obu rak w nadgarstkach właśnie.

 

 

+/- 2,7 m kabla w padzie XBOX starcza na typowe stanowisko komputerowe (biurko, fotel, monitor). Jeśli chcesz grać na TV z sofy - kup bezprzewodowy, bo 2,7 m nie oznacza, że tyle możesz być oddalony od ekranu (potrzeba zapasu na swobodę ruchu). Realnie masz ok 1,5 m oddalenia od ekranu.

+/- wrzuć do świnki-skarbonki 29,99 PLN i załóż konto na PayPal. Przyjdzie taki moment, że trafisz na grę która nie obsługuje pada, a wtedy na xpadder.com będziesz chciał nabyć licencję na bardzo dobry sterownik, który pozwoli zmapować przyciski pada na sterowanie z klawiatury i myszy. Jeśli kupisz pada innego niż XBOX to en wydatek czeka cię dużo wcześniej.

Edytowane przez rbialo
Link to post
Share on other sites

@ up:

Najlepszy wybór.

 

 

 

@up

Jakie nienaturalne ułożenie rąk? Jakoś używałem pada od Xklocka wiele, razy i ani razu nie narzekałem na dyskomfort. Argument z zespołem cieśni nadgarstka wyssany z palca.

 

Wyjaśniam:

Jeśli masz ramiona przy tułowiu i ugięcie w łokciu pod kątem ok 90 stopni, tak że przedramię jest wysunięte do przodu, to wszystko jest w porządku. Jeśli jednak - co jest naturalną pozycją przy biurku - masz łokcie wysunięte na boki, a dłonie blisko tułowia, to w nadgarstku następuje bardzo niedobre ugięcie.

 

Pad od XBOX ma kształt dopasowany do rozmiarów dzieci (wąski tulów) lub stylu gry konsolowej (ręce wyciągnięte do przodu). Do gry "przy biurku" wygodniejszym byłby pad o bardziej rozchylonych uchwytach.

 

Nie zmienia to faktu, że pad od XBOX to nadal najlepszy wybór na rynku. Warto jednak wiedzieć jak z niego wygodnie (i zdrowo!) korzystać.

Link to post
Share on other sites

@up to zależy od preferencji osobistych, sam wolę pady od Sony, jak i Valve :D Xboxowy mi nie przypadł, źle mi się z niego korzystało i mało intuicyjnie, a głównie gram leżąc na kanapie itp.
Jednak jak już wspomniałem to wszystko jest indywidualne i nie należy wmawiać komuś że jest to najlepszy pad, bo może mu nie przypaść do rąk i inny wybierze (jak w moim wypadku).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...