Skocz do zawartości

Monitor za około 1500zł - gry i nie tylko


Recommended Posts

FS2434 a EV2436

 

pierwszy jest bardziej do gier, drugi to EOL i migocze przy niskich jasnościach, dlatego od razu podałem rozwiązanie w budżecie czyli EV2450, a jak chcesz/możesz dorzuć do EV2455, taka proporcja jest praktyczniejsza do pracy

niestety NEC zawalił w tym przedziale i nie ma alternatywy dla obecnej generacji Eizo EV

Link to post
Share on other sites
Teraz może i niedzielny ale w niedalekiej przyszłości chcę przysiąść do tego z większym zapałem. Musze przyznać, że znów zasiałeś we mnie ziarnko niepewności. Mógłbyś powiedzieć coś więcej, czemu twoim zdaniem nie pakować się w IPS i wziąć tą gamingową TN'kę?

Miałem 2 asusy predator, eizo oglądałem i te podwójne 120hz nie robiło dużego wrażenia. Na koniec kupiłem benq 2430T i teraz ewentualnie mógłbym mieć 2411Z i kilka złotych w kieszeni, ale zostałem przy 2430T. Kolory jak na matrycę tn i możliwość ich ustswienia w mojej osobistej ocenie są bardzo dobre, a ipsa oddałem. Weź pod uwagę, że nie będziesz ani profesjonalnym montażystą, ani profesjonalnym graczem. Ja kupiłem 144hz, bo było to moją zwykłą zachcianką i spodobały mi się naprawdę przyjemne kolory tej matrycy tn. Jeżeli nadal upierasz się przy tym montażu to monitor 21:9 będzie najlepszym wyjściem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co mam rozumieć przez "upierasz się przy montażu". Napisałem przecież że jest to coś czym chciałbym się zająć po zakupie monitora. Kim będę w przyszłości? Życie pokaże, ale jeśli to możliwe chciałbym zacząć pracę na czymś chociażby w miarę do tej pracy/nauki dopasowanym. Nie jesteś już pierwszą osobą, która pisze, że matryce TN nie prezentują tak tragicznych kolorów jak się przyjęło mówić. Dopóki nie zainteresowałem się zakupem monitora nawet nie przypuszczałem jakie to może być trudne.

Link to post
Share on other sites

Zrozumiałem przekaz dosadnie :) Z mojej strony teraz czas przekalkulować budżet i zdecydować się na któryś z modeli Eizo. Dzieki wszystkim za pomoc ;)


EDIT:

Co myślicie o monitorach BenQ? Przeglądając strony sklepów w mojej kategorii cenowej jest kilka modeli stąd pytanie.

Edytowane przez try02
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...