Skocz do zawartości

Mysz bezprzewodowa do 200zł - do pracy oraz klawiatura do 200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Amok.,

Recommended Posts

Jako, że moimi narzędziami pracy są właśnie klawiatura i mysz szukam jakiegos gryzonia 

 

Dobrze by było by była bezprzewodowa.

Jeśli chodzi o klawiaturę to raczej lepiej przewodowa - musi być niezawodna

 

Mysza najlepiej nie za ciężka (bardzo lekka być nie musi), klawiatura musi mieć jakiś skok (nie lubię klawiszy płaskich).  Zmiany czułości DPI też wskazane (i dość wysokie bo lubię czułe myszy)

 

Dobrze by było by klawiatura nie była  zbyt głośna.

 

Używana w tej chwili klawiatura (wstyd przyznać) od 3 lat - A4 Tech slim za jakieś 35zł (Tyle kosztowała wtedy w Media) . 

Mysz - różnie, zwykle jednej firmy - a4-tech X7 razy 2 (pierwszej kabel padł, drugiej też powoli ale pokleiłem), do grania też tej używałem (jak był czas) ale i Logitech G700 (choć nie za długo się nią cieszyłem bo obecnie brak czasu).

 

 

Moja propozycja klawiatury to : 

http://www.morele.net/klawiatura-gigabyte-force-k7-619629/

Propozycja mychy: nie mam pojęcia. Dłoń mam "średnią" ani małą ale i nie jest wielka, chuda :P

Link to post
Share on other sites

Dużo piszesz, pracując?

 

Całkiem sporo, tak naprawdę prawie cały czas piszę, opisy, mejle, zapytania, adresy, faktury itd itd. Właściwie większość czasu mojej pracy to pisanie ale nie piszę powieści ani nie programuję więc nie jestem w górnej półce ;)

Podbijam według wzoru

 

Do myszy 

 

§  Budżet: 200 zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4Tech X7

§  Z jakich wartości DPI korzystasz:  2000 (ale następna powinna mieć te 3200)

§  Do pracy 

§  Ile przycisków używasz w myszce: LPM, PPM

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 15 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Stara, za mało DPI, powoli pada kabel, nie jest już tak wygodna jak kiedyś.

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Najlepiej lekkie choć niekoniecznie, lewy, rolka i prawy przycisk, (środkowego być nie musi bo nie korzystam). Dobrze by było by nie miało dodatkowych przycisków z boku z lewej szczególnie bo w X7 mi przeszkadza.

Propozycja mychy: Nie ma

 

 

Klawiatura:

Do 200zł

Do pracy , dużo pisania, opisy ,teksty, faktury itd.  Najlepiej bezprzewodowa.

Cicha

Może być przewodowa

MUSI być lekki skok bo nie lubię całkiem płaskich

Obecna klawiatura: A4 Tech evolution slim... (tania jak barszcz i stara).

Propozycja klawiatury: http://www.morele.net/klawiatura-gigabyte-force-k7-619629/

Edytowane przez Adrian55
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem z bezprzewodowych http://allegro.pl/mysz-bezprzewodowa-bloody-r3-avago-hd3050-core3-i5814722669.html

to będzie ok,

wyposaż się tylko w dobre akumulatorki... :)

a do tego klawiatura Natec Medusa 2 ... lub ta K7 co wybrałeś

taki zestawik będzie ok wydaje mi się :)

 

 

Boję się, że w bloody będzie mi jak w X7 przeszkadzać lewy przycisk od boku myszki :/

Jakieś inne propozycje co do myszek ? Widzę, że ta myszka co podałeś ma wbudowany akumulator co nie wiem czy jest dobrym pomysłem bo przy całym dniu pracy bym musial co jakiś czas podładowywać chyba.

Edytowane przez Adrian55
Link to post
Share on other sites

Ok, a ostatecznie z kablem to znajdzie się coś bez tych przycisków po lewej stronie myszki od boku ? Do grania to mam L. G700 w razie czego , natomiast w przypadku pracy interesuje mnie szybkość, głównie przyciski LPM, PPM i rolka oraz zmiana DPI na wysokie wartości.

 

Ah i do tego by się przydała jakaś dobra podkładka (budżet bez znaczenia) z taką jakby podstawką na nadgarstek, kiedyś taką miałem ale jakimś cudem podczas przeprowadzki zagubiłem... 

Edytowane przez Adrian55
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Większość myszek ma te przyciski ale w większości myszek ich nie czuć a dobry optyk mógłby zastąpić ci juz nie przodujący laser w g700. Ja bym Ci polecał Steelseries Rival 190w xcom kosztuje do grafiki kolega używa i chwali. 3310 jest bardzo dokładny kształt do dużych dłoni tak samo, ma zmianę dpi w locie możesz ustawić od 100-6400 dpi w programie , rożne macra podświetlenie w 16.8mln kolorów i cenę nie wygórowana na to co oferuje , przyciski ma duzo lepsze od np zowie czy da bo w razer sa tak miękkie ze same sie wciskają co moze byc uciążliwe a zowie twarde co tez nie jest spoko.

 

Zobacz ofertę: Mysz dla graczy SteelSeries Rival 6500DPI +GRATIS

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5816083524

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wygląda w porządku i jeszcze zmieściła się w budżecie :)  Mam nadzieję, że rzeczywiście jest bardzo dobra no bo prócz G700 nic nie kupowałem w takiej cenie. Laser czy optyk dla mnie bez znaczenia bo tylko w jednym miejscu na stole użytkuję.

 

A jakaś podkładka z takim uwypukleniem na nadgarstek ?

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, to się nazywało podpórka żelowa. Kiedyś była taka podkładka co już w sobie to miała i też nie mogę tego znaleźć :) A ta co miałem była darmowa tak naprawdę bo z Cd-action ;)

 

Ale dzięki za link, przyjrzę się też takiej.

 

Mysz na pewno wygodna ale moje biurko nie jest wygodne :D też trzeba zmienić ;)

 

Edit: Mam nadgarstek z lekka wystający + biurko nienormalne i ta normalna podkładka mi nie pomoże w tej chwili, akurat normalne to z 2 mam ale się nie mieszczą za bardzo na biurku ... :(

 

Tak czy inaczej temat rozwiązany , dziękuję :)

Edytowane przez Adrian55
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...