Skocz do zawartości

Upgrade z 280x do 290-warto?


Recommended Posts

Witam. Pytanie jak w temacie, chciałem poczekać z upgrade na Arctic Islands/Pascal, ale niedawno kupiłem monitor z freesync (LG 29UM67) a mój znajomy składa właśnie komputer i chętnie odkupi ode mnie moją 280x. Pomyślałem więc, że może by kupić sobie używaną 290.

 

Jak sądzicie, czy warto dla freesync i tych jak mi się wydaje 20-30% wydajności?

 

Jeśli tak, to za ile mogę sprzedać 280x(Gigabyte, ma rok) i za jaką cenę warto kupić używaną 290 żeby nie przepłacić.

 

Jakie modele polecacie?

 

Na koniec, czy mój zasilacz Thermaltake SE 530W pociągnie 290? Wydaje mi się że spokojnie z 492W na linii 12V, ale wolałbym się upewnić. (mój procek to i5 4460)

Link to post
Share on other sites

Wymiana ma sens pod warunkiem że nie przesadzisz z dopłatą. Różnica w wydajności jest spora. Teraz ceny są wyższe. Możesz drozej sprzedać 280x i po nowym roku taniej zakupić 290. Ja chyba 200zl doplacilem przy takiej zamianie. 700zl za vapor-x 280x i 900zl za asus dcuii r9 290.

Zasilacz da radę.

Link to post
Share on other sites

Na koniec, czy mój zasilacz Thermaltake SE 530W pociągnie 290? Wydaje mi się że spokojnie z 492W na linii 12V, ale wolałbym się upewnić. (mój procek to i5 4460)

 

390x + i7 4790k ciągnie mi na fire strike 470W. Podczas normalnego grania wartość nie przekracza 400W przy odblokowanych klatkach. Podczas gry w nowości na ustawieniach nie zarzynających grafiki zużycie wynosi w granicach 300 W.

 

Więc osobiście uważam, że wystarczy. 

Edytowane przez mistereco
Link to post
Share on other sites

Autorze tematu, jesteś zadowolony z monitora? jakk sprawuje się freesync? Pytam bo dziś chcę go kupić taki sam.

Niestety 280x nie obsługuje freesync (to GCN 1.0), dlatego między innymi myslę nad wymianą karty. Nie mogę więc ocenić jak działa freesync w tym modelu. Ale monitor nawet bez freesync jest świetny. Po przesiadce na 21:9 ciężko byłoby mi wrócić do 16:9.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Edytowane przez sansor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...