Skocz do zawartości

Modernizacja płyty, procesora oraz karty graficznej


Recommended Posts

Witam, kolega z forum podpowiedział mi że mój stary i wysłużony Phenom II x4 już nie podoła nowej grafice R9 380X więc przyszła pora na zamiany :)

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, czasem inne zabawy ale zestaw pod gry podoła
  • Maksymalna kwota : 2600zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Ten miesiąc, najlepiej przed świętami
  • Których części potrzebuję : płyta główna, procesor, kart graficzna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, ale sprowadzi się to to zmiany mnożnika i ew podbiciu lekko napięcia
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 (czasem eyefinty 3x 1920x1080)
  • Specjalne wymagania : Hmm, radiator dokupie w późniejszym czasie jak mocy zabranie
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : DDR3 1600MHz 8GB, OCZ Fatality 550W
  • Własna propozycja zestawu 
    Płyta główna Asus H97-PLUS
    Procesor Intel Core i5-4690K
    Karta graficzna Asus AMD R9 380X STRIX DC2 4GB GDDR5 (256Bit)

Pytanie czy zestaw jest ok, czy nie przesadziłem nazbyt z czymś ? Może bez sensu brać takiego procka do słabej grafiki ?

Myślałem chwile nad Skylake ale nie wiem czy warto 300zł dopłacać (tak wiem, inna podstawka i ddr4 jeszcze :))

Link to post
Share on other sites

 

 

Może bez sensu brać takiego procka do słabej grafiki ?

 

Mocny procesor zawsze jest sens brać. Przyjdzie czas, że będziesz chciał i R9 380X zmienić na coś wydajniejszego.

 

Można tutaj jednak trochę pokombinować przy małej dopłacie. Można pójść w i5 6500 + Z170 Pro 4 i nastawić się na OC za pomocną BCLK. Następnie sprzedajesz obecnie posiadane pamięci, dopłacasz 200 zł i bierzesz GTX 970. 


H97 oczywiście odpada pod OC 4690K. Jeżeli już, to MSI Z97 G43

Link to post
Share on other sites

Bedzie druga R9 380x z czasem jak zasilacz zmienię.

Na tej płycie co podalem serio żadnego oc nie uzyskam ?

Co do Skylake, nie wiem czy warto doplacac, czy da mi to jakies wymierne korzyści po prostu.
Ok, wiec przekonales mnie, 6600k bedzie, zakres cen ten sam +cos na ddr4 :-) (chyba ze moje DDR3 starczy bo szkoda mi zmieniać)

Doradzicie cos na takim procesorze ? Ew jak do oc sie nada to 6500

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Więc prosiłbym o dwa zestawy podobne cenowo, jeden to na 4690k wraz z R9 390, a drugi na 6600k na 380X wraz z DDR4 :)
Zestawy czyli płyta, grafika, procesor i pamieć (jeśli inna niż DDR3).

Nie chcę wydać głupio 2600zł (a tak bym wydał gdybym polegał na swojej wiedzy :) ), a chcę by sprzęt był w miarę wydajny i te 2-3 lata potrzymał.

Zestaw na 4690K będzie na 90% poddawany OC więc płyta dobra, nie musi posiadać 2x PCIe skoro twierdzi pan że CF nie da mi zysku wartego grzechu :)


Do zamkniecia, złozyłem komputer samodzielnie ! :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...