Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Poszukuje klawiature mechaniczna koniecznie bez klawiszy numerycznych. Na prezent dla siebie od mikołaja. Nigdy nie mialem stycznosci z klawiaturami mechanicznymi. Cena jest elastyczna.

Przeznaczenie: 90% gry (diablo3) + mmo roznego rodzaju. 10% klikanie bez celu po forach.

Obecna klawiatura: https://www.google.pl/search?q=GENIUS+LuxeMate+i202&biw=1376&bih=706&tbm=isch&imgil=AlIYknunkXfxEM%253A%253B0dkXMRZflRlErM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.geniusiran.com%25252FDefault%25252Cen-us%25252CMetemf%25252CContent%25252CProductList%25252CCategory%25252C282.aspx&source=iu&pf=m&fir=AlIYknunkXfxEM%253A%252C0dkXMRZflRlErM%252C_&usg=__6yeEzSEX9BeZ64KZ1iQ934fqXmE%3D&ved=0ahUKEwjh04PKiuTJAhUKvXIKHQUgCRgQyjcIJA&ei=00lzVqGeJIr6ygOFwKTAAQ#imgrc=EsibvABX_cd15M%3A&usg=__6yeEzSEX9BeZ64KZ1iQ934fqXmE%3D
GENIUS LuxeMate i202 - kosztowala z 30zl. Uzywam ja z rok czasu.

Wymagania:
-Czy bedzie cicha czy glosna, nie ma znaczenia, zawsze moge zamknac drzwi od pokoju.
-Zalezy mi aby posiadala mozliwosc przeroznych makr
-Podswietlenie + mozliwosc zmiany podswietlenia pod wlasne wymagania.
-Bez numpada koniecznie
-Zalezy mi aby przypominala w jak najwiekszym stopniu klawiature genius ktorej obecnie uzywam, mam na mysli aby byla w miare mala: aby byly male odstepy miedzy klawiszami. Na wysokosc od ctrl do liczb 123 itd. F1,F2 itd moga byc wyzej zawieszone.
-O przelacznikach nie mam zielonego pojecia, mieszkam w duzym miescie, jak cos bede mogl przetestowac chyba na szybko jakas klawiature. Z tego co wyczytalem ludzie polecaja glownie do grania cherry red.
-Aby byla warta wydanych pieniedzy, zarobione ciezka praca.


Prosze o propozycje i argumentacje. Fajnie gdyby byl model ktory pod moje wymagania jest zdecydowanie top 1 i bedzie miazdzyl konkurencje.

Dziekuje slicznie.

Link to post
Share on other sites

Jedyna bez numpada, którą znalazłem, mechaniczna, bardzo dobra...

http://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-rapid-i-cherry-mx-brown-sgk-4040-gkcm1-us-647663/

- Podświetlenie:
białe - 5 trybów, 5 poziomów natężenia, możliwość zapisywania 4 układów
Podświetlanie wybranych klawiszy
- Technologia ActivLite:
klawisze podświetlają się podczas wduszania, 
tryb cross mode - podświetla cały rząd i kolumnę wduszonego klawisza
- Przełączniki mechaniczne Cherry MX - Brown
- Odczepiany kabel USB w oplocie
- Konfiguracja powtarzalności klawiszy
- Minimalistyczna i funkcjonalna konstrukcja z wysokiej jakości materiałów
- Klawiatura typu TKL(tenkeyless) bez sekcji numerycznej

Edytowane przez kebab84
Link to post
Share on other sites

Z tego co szukalem w internecie, udalo mi sie znalesc:

1. OZONE STRIKE BATTLE MX

2. CMStorm QuickFire RAPID-I

3. Roccat RYOS TK PRO

Czy sa moze jeszcze jakies inne bez numpada? Jezeli nie ma to ktora z tych powyzszych jest najlepsza w jakosci wykonania oraz pod moje wymagania. Dodam ze 1 i 2 propozycja kosztuja po ~400zl, natomiast 3 - 600zl. Wierze ze jednak moze znalesc sie cos jeszcze lepszego?
 

Link to post
Share on other sites

Ok, przeczytalem wszystko pod tymi linkami.

 

Wnioski:

 

Pod moje wymagania jedynie przelaczniki black/red wchodza w gre. Najlepiej jak je przetestuje w jakims sklepie, ktore mi bardziej odpowiadaja.

 

Dodatkowa sprawa, klawiatura ktora polecasz: CMStorm QuickFire RAPID-I Cherry MX Brown ,  ma browny, ktore wedlug autora tego poradnika sa taka hybryda do pisania i grania, nie byly tworzone te przelaczniki z mysla o graczach, tak jak black/red.

 

Chyba z tego powodu ta opcja kompletnie odpada ze wzgledu na przelaczniki. Probowalem wygooglowac ale wersji bez numpada tego cmstorma z black/red, chyba nie ma?

 

Jezeli nie ma, to co ja mam zrobic. Swieta ida wielkimi krokami, a sie strasznie napalilem na jakiegos mechaniaka.

 

dziekuje

Link to post
Share on other sites

Czemu nie moze byc numpad?

1. kwestia wizualna-lubie minimalizm

2. za male biurko - półka na klawiature. Nie moge tego zmienic. Nawet gdybym mial mozlwosci finansowe na wieksze biurko to i tak wolalbym bez numpada.

3. numpada kompletnie nie uzywam, z 2 razy w zyciu, a pol zycia przed pc spedzilem.

4. praktyczniejsza do transportu

5. Teorytycznie - mniej przyciskow do wyprodukowania w klawiaturze (bez numpada) - mniejsza cena klawiatury

Czy Corsair K65 rozni sie od Corsair K65 RGB, tym tylko ze nie ma swiatelek, a cala reszta jest identyczcna?

Okej, zdecydowalem sie na corsair k65 rgb. Ponoc lepszej nie ma bez numerycznej.

 

Szukam od paru minut gdzie ja kupic. Moglby ktos pomoc?

 

Dodatkowo czyms sie rozni ta wersja US ze strony corsaira od europejskich?

Witam, chcialbym kupic klawiature Corsaira K65 RGB. Koszt ~150$.

Tak wyglada: http://www.corsair.com/en-us/corsair-gaming-k65-rgb-compact-mechanical-gaming-keyboard

Podobno najlepsza istniejaca klawaiatura bez numlocka do grania.

 

W Polsce nie ma ani jednej w ani jednym sklepie. Wolalbym uklad US bo jestem do niego przyzwyczajony, ewentualnie jezeli nie ma innej opcji moze byc UK.

 

Prosilbym o pomoc w znalezieniu bezpiecznej i najdogodniejsze oferty cenowo. Jak sie domyslam za pobraniem z innego kraju nie ma takiej opcji?

 

Dziekuje, pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez forum_forum
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...