Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro masz kompa w DMZ to problemu bym upatrywał w samym kompie - firewall, ustawienia serwera. Podałeś tak mało informacji, że wszystko jest wróżeniem z fusów. Czy w LANie łączysz się z tym serwerem bez problemów?

Link to post
Share on other sites

Dowiedz się jaki konkretnie chcesz znalezć TCP/UDP czy HTTP prędzej szukasz chyba ten ostatni czyli wewnętrzny a nie ip.

Jak zewnętrzny to ten program ci pomoże http://portforward.com/software/download-instructions/network-utilities/

ewent. poszukaj jakieś info na temat swojego routera i działających portów.Jedno ci powiem, z wewnętrznym są straszne cyrki i łatwo nie będzie a nóż tobie się uda.Pewnie chcesz stworzyć wirtuala na roucie,zgadza się ? :)

Link to post
Share on other sites

Tak jak połącze się na serwer przez IPv4 czyli LAN to wszystko śmiga, gdy chce przez zewnętrzne + port serwera to pisze connection lost.

 

Mam router TP-LINK WR740N.

 

W forwarding mam ustawiony port 25565 i IPv4 a mimo tego w PFP port cheaker gdy wpisze port 25565 i TCP to dalej pisze że zamkniety... Firewalla mogę wyłączyć w routerze ale czy nic się nie stanie złego. ustawienia serwera są poprawne


Mistrz tak chce zrobić serwer a  dokładnie Serwer Minecraft. Wszystko mam skonfigurowane ale z tym IP mam błąd

Link to post
Share on other sites

Bo mapujesz porty wan na portach lan

funkcja DMZ mapuje wszystkie porty komputera podłączonego do sieci Internet. Jest ona używana jedynie do określonych celów, szczególnie w grach online. Zaznacz opcję "DMZ" i wprowadź adres IP hosta DMZ aby uruchomić tę funkcję. W trosce o bezpieczeństwo zalecamy korzystać z niej ostrożnie.

Ja tego nie ruszam,wpisuje adres ip hosta i porty zewnętrzny/wewnetrzny - tyle,że z tym ostatnim od pewnego czasu sam mam problem.

Firewall wył. tylko dla minecraft

Możesz spróbować : Przełączanie portów Moduł "Przełączanie portów" dynamicznie rejestruje reguły serwera wirtualnego, gdy dowolny host IP wygeneruje pakiet poprzez określony port oraz protokół przełączenia. Poprzez „Predefiniowane reguły przełączania” – zestaw predefiniowanych reguł możesz łatwo dodać regułę przełączenia.

jak pisałem poszukaj w sieci info na temat swojego routera.

Link to post
Share on other sites

Zakładasz konto w serwisie - np. noip.com, tworzysz sobie hosta, do którego przypisany zostaje publiczny adres IP. Teoretycznie może on ulec zmianie, w moim przypadku jest ten sam od ok. półtora roku (przy użyciu darmowego konta).

 

Następnie podczepiasz dane konta w ustawieniach ddns swojego rutera. Do tego dokładasz przekierowanie na dany port i lokalne IP, uruchamiasz serwer w swojej sieci LAN i gotowe.

Link to post
Share on other sites

Jak DDNS działa to ja wiem. Nijak nie wiem jak ma działać z niepublicznym IP. DDNS będzie kierował na IP serwera jego dostawcy w takim przypadku a nie na jego komputer.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...