Skocz do zawartości

[zasilacz] Cichy konkretny


Recommended Posts

Witam,

 

Na gwałt potrzebny zasilacz do konfigu

- msi z97 g43

- i7 4790k (aktualnie mam g3258)

 

Grafika do wyświetlania pulpitu, wiec nie potrzebna moc, ewentualnie w przyszłości jakas z wieksza iloscia vramu (wiele monitorów). Dyski ssd wiec tez prądu nie potrzeba zbyt wiele. Karta muzyczna sc 8000.

 

Aktualnie posiadam Corsair vs650, jadnak zaczął głowę rozsadzać piskiem.. cewki ? nie wiem nie znam sie na tym ale nie da sie pracować w takich warunkach.

 

Budzet do 500zł ? Zeby chodził półpasywnie?.. interesuje mnie cisza. Zestaw żadko kiedy jest obciążony, nie gram, nie renderuje. Moc potrzebna chwilowo, wiec wiekszość życia w idlu zestaw będzie chodził. Najlepiej tak jak pisze zeby wiatraczek załanczał się tylko gdy bedzie potrzeba. Obudowa aktualnie gladius m40 za kilka mc fractal r5 (lub coś podobnej jakości.)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jaką masz kartę graficzną w przyszłości ? coś pokroju gtx 970 czy gtx 980ti ? 

Na szybko : 
Super Flower Leadex Gold 550W (412zł )
Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W (426zł )
Lub coś z wyższej półki droższego 
Super Flower zasilacz Leadex 80 Plus Platinum 550W ( tu cena zaczyna się od 519zł )

Gdybyś chciał coś w stylu gtx 980ti ( lub coś bardziej prądożernego to już coś mocniejszego ) 

Corsair RM650X 80Plus Gold - 650W (457zł ) 
EVGA 750W SuperNOVA G2 (512zł )

Link to post
Share on other sites

Rozpatruje właśnie: EVGA 750W SuperNOVA G2 Kupić raz a dobrze, zapas mocy kolosalny więc mniemam, że wentylator nigdy sie nie załączy ;)

 

Super Flower Leadex - tez je rozpatrywałem, Corsair RM tez ale internety piszą, że lepiej EVGA SuperNOVA za te pieniążki sie sprawdzi, że jakościowo dużo lepsza. A Corsair to moda w pl ;) wiec cena sztucznie nabita. Tak pisza w wielu miejscach które odwiedziłem, na zagranicznych serwisach podobne opinie sie często pojawiają ;)

 

Karta graficzna, w tej materi nie mam wiedzy bo nigdy nie grałem, więc wystarczało mi zawsze "cokolwiek". Aktualnie mam 2x GF 720 i wystarcza. Jak już kiedyś bym kupował to coś nie gamingowego, coś z dużą ilościa vramu, żeby pociagnęła 4 pulpity w 4k ? (jakiś mix z 4k?) na szybko to po zakupie i7 4790k w teorii jego rozdzielczości mi wystarczą na długo zapewne, o ile płyta puści sygnał na 3 monitory (bo nie znalazłem informacji, czy to zadziała z msi z97 g43). Jakaś mocna karta graficzna to raczej nigdy ;) a karta specjalistyczna.. tak jak pisałem na chwile obecna nie mam wiedzy w tej materii. Na chwile obecna 2x 1920x1200 + 1600 costam.. Po zakupie i7 dojdzie troche do virtualnych maszyn zapotrzebowania vramu wiec wtedy sie potestuje.

 

EDIT: Corsaira którego posiadam słysze przez słuchawki półotwarte, masakra. Oby tylko nie padł i nie pociągnął reszty zanim skończe prace bo będzie masakra. Zamawiam zasilacz jutro, jak skoncze aktualny projekt i wyśle więc szybkie podpowiedzi bardzo mile widziane.

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakaś mocna karta graficzna to raczej nigdy

w takim wypadku SF leadex platinum 550W będzie lepszym jakościowo i cichszy 

Co prawda wentylator załącza się od 275W odciążenia ( 750 g2 od 300W ), ale do 500W obciążenia, wentylator pracuje z 650rpm ( jest cichszy od 750 g2, który od ok 375W do 450W kręci się 800 rpm, a na każde wyższe obciążenie +100W  wypada +300rpm   ) 
Link to post
Share on other sites

wy na serio ? 
http://overclock.pl/images/articles/content/artykuly/2015/02/SPC_Vero_M1_600WSPC_Vero_M1/wykresy/dc/6.png

 

on większy hałas w spoczynku, niż SF przy 500W obciążenia  
do tego jakościowo i napięciowo, SF to inna liga 

Link to post
Share on other sites

@robotox1 - Dziekuje za opinie wiadomo to podstawa. .. ale mniemam, że kierujesz sie tylko emocjami zwiazanymi z posiadanym produktem. Vero jest o wiele za słaby jak na to czego oczekuje, owszem zapewne komputer by z nim działał, ale ja szukam "naprawde" cichego i solidnego. EDIT (a biorąc pod uwage nawet wentylatory same w sobie od SP to dla mnie porażka)

 

BTW: I na dodatek musiał sie poniszczyc zasilacz na weekend gdy szybka dostawa zamiera :/ SF leadex platinum jest dostepny tylko w jednym miejscu na polskiej scenie?

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Chyba jakieś fatum, czary. Zdecydowałem się na Super Flower Leadex Platinum 550W. Zamówiłem w komputroniku ale jak zwykle komputronik w moim mieście dał d**y (obsługa na poziomie 0 tak jak miało to miejsce w przeszłości wielokrotnie) i mnie tylko przytrzymał na tydzień czasu. Ostatecznie zamówiłem w morele.net dziś odebrałem, zainstalowałem w skrzynce, wiatraczek zasilacza się nie załancza w trybie eko jak narazie ale.... ZASILACZ PISZCZY ;( Nie tak mecząco jak Corsair ale słychać dość wyraźnie... katastrofa...

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...