Skocz do zawartości

Gdzie szukać pomocy z odszkodowaniem?


Recommended Posts

Hej! Miałem ostatnio wypadek, jechałem rowerem i co prawda było już po zmroku, ale miałem włączone światła i wszelkie odblaski, a pomimo to zostałem potrącony przez samochód. Prowadzący auto twierdzi, że wyjechałem mu pod maskę, ale ja jestem innego zdania, bo przejeżdżałem przez pasy dla rowerów a kierujący miał zieloną strzałkę, a ja zielone światło, więc w świetle prawa to on mi powinien ustąpić pierwszeństwa, ale tego nie zrobił;/ I weź się tu człowieku kłóć z dziadkiem? Wezwałem policję? Spisali notatkę... a teraz bujam się z odszkodowaniem. Znacie może firmę, która mogłaby mi pomóc w uzyskaniu najwyższego odszkodowania? Gdzie szukać pomocy? Byłem poobijany i mam złamaną rękę;/

Link to post
Share on other sites

Z takimi rzeczami nie idzie się do jakiejś "firmy", tylko prosto do adwokata. Firmy odszkodowawcze żyją z wysokich prowizji i żeby mieć szybki zarobek, często idą na średnio opłacalne ugody ze sprawcą. Natomiast u adwokata zawsze możecie dojść do wniosku, że oprócz odszkodowania, należy Ci się jeszcze zadośćuczynienie.

Link to post
Share on other sites

Mój znajomy kiedyś miał problem bo kobieta wjechała mu w auto i też nie umiał odzyskać odszkodowania w pełnej kwocie. Wkurzył się ponieważ było to nowe auto służące mu do pracy. Zlecił firmie odzyskanie odszkodowania. Ciągnęło się to ponad rok ale odzyskał pełne odszkodowanie. 

Link to post
Share on other sites

Punkt 1 : W sprawie odszkodowań nie kieruj się do prawnika/adwokata. Spotkałem kilka osób, które liczyły na to, że prawnik będzie wiedział co robić i z jego pomocą sprawa będzie sprawiedliwie rozpatrzona. Potocznie mówiąc "przejechali się". Najczęściej w takich sprawach adwokat nie ma doświadczenia, a dodatkowo, potrafią wziąć sporą kwotę za samą poradę, którą tak naprawdę dostaniesz za darmo gdzie indziej. Spotkałem się z przypadkami, gdzie adwokat skasował 1000,2000,3000 lub więcej, a wysłał do ubezpieczyciela tylko jedno pismo, potem przez kilka miesięcy cisza.
Punkt 2 : Sprawdź Votum SA : http://votum-sa.pl, zadzwoń na infolinię, skontaktuje się z Tobą przedstawiciel regionalny, najprawdopodobniej przyjedzie porozmawiać i przeanalizować sprawę.
Punkt 3 : Okey, jestem przedstawicielem Votum, ale nie będę tu opisywał jak to "pięknie działamy", sprawdź sobie nasze wyniki i osiągnięcia. Udało mi się już pomóc w uzyskaniu odszkodowania wielu osobom :) I zawsze są zadowoleni z naszej pomocy i dziękują :) 

Link to post
Share on other sites

Byłoby prościej, gdyby na miejscu była policja albo jakaś kamera z monitoringu, która mogłaby potwierdzić Twoją wersję. Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o wizycie u lekarza, obdukcji, spisaniu tego z podpisem lekarza, będzie Ci łatwiej z takim pismem walczyć o cokolwiek. Mnie nie przytrafiła się taka historia, ale mam wrażenie, że w analogicznej sytuacji lepiej chyba szukać kogoś, kto się specjalizuje w takich problemach niż działać samemu na oślep.

Link to post
Share on other sites

Nie można nagrywać bo mogą cie pozwać na to że bez pozwolenia kogoś nagrywasz z tego co słyszałem. Chyba najlepszym sposobem będzie jak wykonasz te punkty co kolega wyżej wyżej napisał. Będzie to chyba najrozsądniejsze inaczej nie ma sensu. Mogłeś również zadzwonić na policje podczas tego wypadku i po prostu czekać na ich rozpatrzenie bo jeżeli to faktycznie jego wina to powinno być wszystko na twoją korzyść tylko już chyba za póżno. Zostało ci walczyć na sposób kolegi wyżej. Miłego rozwiązania i cierpliwości życzę.

Link to post
Share on other sites

Punkt 1 : W sprawie odszkodowań nie kieruj się do prawnika/adwokata. Spotkałem kilka osób, które liczyły na to, że prawnik będzie wiedział co robić i z jego pomocą sprawa będzie sprawiedliwie rozpatrzona. Potocznie mówiąc "przejechali się". Najczęściej w takich sprawach adwokat nie ma doświadczenia, a dodatkowo, potrafią wziąć sporą kwotę za samą poradę, którą tak naprawdę dostaniesz za darmo gdzie indziej. Spotkałem się z przypadkami, gdzie adwokat skasował 1000,2000,3000 lub więcej, a wysłał do ubezpieczyciela tylko jedno pismo, potem przez kilka miesięcy cisza.

 

 

Chwileczkę. To do kogo należy się kierować w sprawach odszkodowań? Do księdza? Kto w takim razie prowadzi sprawy w takich firmach jak Votum SA, skoro sugerujesz że "prawnicy/adwokaci" na tym się nie znają? Ludzie z ulicy? :)

 

Poza tym, ja również mogę napisać, że znam firmę X, która wzięła YYYY zł i nic nie zrobiła :)

Link to post
Share on other sites

Co do sporu adwokat vs firma pomagająca uzyskać odszkodowanie: proponuję zapoznać się z ofertą obydwu stron... wtedy sam ocenisz, kto lepiej będzie reprezentował twoje interesy (czyt. co jest w stanie zrobić i za ile). Rozmowa z adwokatem pozwoli ci ocenić, co w twojej konkretnej sytuacji można zrobić (adwokaci to niezłe cwaniaki i podpowiedzą ci, jak zakręcić sprawą, żeby było to z korzyścią dla ciebie). Pamiętaj, że kancelaria/adwokat często udzielają porady nieodpłatnie i naliczają koszty dopiero w przypadku przyjęcia sprawy (unikaj takich, którzy za samą poradę żądają pieniędzy). Jeżeli sprawa ma trafić do sądu, to kosztami postępowania zostanie obciążona strona przegrana. Firmy "pomagające" uzyskać odszkodowanie mają pewnie większe doświadczenie, bo zajmują się wyłącznie odszkodowaniami, ale nie skreślałbym adwokata. Co nie znaczy, że na usługach prawnika nie możesz się zawieść...

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ciekawa sprawa - sądzę, iź najlepiej poczytać o podobnych przypadkach, poznać opinie innych. Polecam poszukać dobrego contentu na temat odzyskiwania odszkodowań, póki co dość dobre informacje znajdziesz na stronie http://www.kompensja.pl/blog/centrum-odszkodowan-powypadkowych/ oraz ich blogu - poczytaj również najczęstsze pytania klientów, może sie przydać.

Pozdrawiam Helena

Edytowane przez helenakosc
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...