Skocz do zawartości

Jaka Karta do 700 zł ???


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Jako że w full HD mój radek 5770 już się nie spisuje tak dobrze to chciałbym wymienić go na jakaś inną kartę do 700zł ale kompletnie nie wiem co wybrać ;/ Niby w tej cenie mam do wyboru radka 6850 lub nv gtx 460 ale nie wiem który lepszy ;/ wiec proszę o pomoc i z góry dziękuje

 

Mój pc

W3520 OC 3,5 GHz

3x1 GB ADATA DDR3

Asrock xtreme x58

zasilacz Ocz modXstremme 700wat

Link to post
Share on other sites

Obydwie karty porównywalne, 3-5% przewagi w FPS'ach na korzyść R6850, ale GF rekompensuje to wsparciem dla APEX (PhysX, etc.). Więc musisz sam zadecydować.

 

Btw, do najnowszych tytułów w FullHD GTX 470/R6870 to minimum. Powyższe też mogą okazać się nieco za słabe...

Link to post
Share on other sites

Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP Cena:799zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=33323

lub coś trochę słabszego ale tańszego

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI Cena:610zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=30461

Link to post
Share on other sites

Ogolnie porownanie tych kart jest bardzo niewygodne, nie widac znacznej przewagi zadnej ze stron. Ale wiadomym jest, ze w pewnych kategoriach sie roznia.

 

- GTX460 zdecydowanie wygrywa z radeonem 6850 pod wzgledem teselacji, wiec jesli jesli chodzi o gry widzimy zwyciezce.

 

- Obie karty sa ciche, ciagna stosunkowo malo pradu (w przeciwienstwie chocby do 470).

 

- gtx 460 768 podobno ma swietne zdolnosci do krecenia, natomiast drozsza opcja 1gb po oc ma dosyc wysoki pobor mocy

 

- jesli chodzi o taktowanie rdzenia i pamieci radeon niezacznie wygrywa.

 

- slyszalem jeszcze ze nvidia wygrywa pod wzgledem bardziej dopracowanych sterownikow (mit?)

 

W sumie po tym wszystkim dalej nie wiem co Ci konkretnie doradzic. W ostatecznosci mozna kierowac sie cena lub osobista sympatia do jednego z koncernow.

Link to post
Share on other sites

- GTX460 zdecydowanie wygrywa z radeonem 6850 pod wzgledem teselacji, wiec jesli jesli chodzi o gry widzimy zwyciezce.

- Obie karty sa ciche, ciagna stosunkowo malo pradu (w przeciwienstwie chocby do 470)

 

 

gdzie wygrywa w teselacji? pokaz

 

jak to obydwie ciagna stosunowo malo pradu od kiedy 150 W (bez oc) to jest malo?

jak to moze byc cichym? zalozmy wer referencyjną

jak pobor 100W mozna porownywac ze 150W poborem kiedy jedna ciagnie az o 50% wiecej

Link to post
Share on other sites

Hmm n o to w sumie jestem w kropce ;/ chciałem wziąć tego Gtx 460 OC od Gigabyte ale teraz już nie wiem czy nie lepiej 6850 ;/ :help: Tyle że Gtx jest ok. 100zł tańszy a po oc dorównuje temu 6850 bez problemu, to może być na jego korzyść, no i fakt że grafikę wymieniam zawsze co rok to lepiej którą wziąć ? :D

Link to post
Share on other sites

Bla bla bla podkręcisz 460 który i tak już jest OC... A 6850 już nie podkręcisz? za******a dedukcja. :D

Do tego jak podkręcisz to i zwiększysz pobór prądu, a weź już to pod uwagę, że taki 460 OC już i tak dużo wpi*prądu.

Lepiej brać kartę, która jest tania w eksploatacji.

Link to post
Share on other sites

Wasylkg z tym "tania w eksploatacji" to żeś mnie rozj**al :)

150w vs 100w to naprawdę kosmiczna różnica.... rachunki za prąd większe o 10zl rocznie...

paw2345 obydwie karty są bardzo dobre i trudno jest wybrać która lepsza... ja mam gigabyta gtx460 1gb i mogę polecić z czystym sumieniem :]

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI Cena:610zł

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=30461

Powiem tak ESC.pl tanio jak nic :) ale niech tylko komuś się coś stanie z sprzętem :] to będzie po 4 razy wysyłać na gwarancje..aż dostanie nowe albo naprawione . Wiem z własnego doświadczenia .

 

a co do tematu :) to jakiegoś dobrego GTX 460 z fabrycznym podkręceniem .

Link to post
Share on other sites

paw2345 ja na mojego gtx-a nie narzekam. nie wiem jak sie kreci bo sie w to narazie nie bawie (mam uprzedzenia po ostatnim spaleniu karty :) ) czytalem ze robia na rdzeniu lekko po 850 i to bez woltowania.temperatury tez ok w stresie kolo 65stopni.gdy dotykam rurki cieplne sa wyraznie gorace co wskazyje na to ze chlodzenie ma dobry kontakt z rdzeniem.co do glosnosci to tez zlego slowa nie powiem.nie jestem jakims cichofobem ale dodam ze mialem wczesniej gts250 od msi z chlodzeniem twinfrozr i ta nie jest wcale glosniejsza a jezeli jest to roznica jest praktycznie nieodczowalna

pozdrawiam :]

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuje za informacje, jutro zobaczę co ma giełda do zaoferowania, poczytałem trochę i raczej ten radek 6850 mi nie pasuje, teraz mam tego 5770 i maił być super cichy,chłodny i dobrze się kręcić a z tego jedynie ma takie średnie OC reszta słabo bardzo słabo.

 

A więc myślę że powrót do Nvidi jest dobrym pomysłem, jeszcze tylko sie zastanawiam czy 1GB CZY 768 mb gram w HD wiec chyba raczej więcej nie zaszkodzi ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...