Skocz do zawartości

Phenom ii x4 965 vs Athlon II x4 645


Recommended Posts

phenom będzie mogę nawet powiedzieć ze jest dużo bardziej wydajniejszy ze względy na pamięć l3 cache której athlon nie ma a kurat ta pamiec przydaje sie w grach i aplikacjach jest roznica jak masz w procku a nie masz to tez zależy czy twoja płyta obsługuje tego phenom i ile byś musiał dopłacić albo ile byś musiał dać za niego

i tego phenom kręc ile się da bo bez oc nie wyobrażam sobie grania na nim tyle ze na boxie dużo nie wycisniesz jakieś chłodzi typu Spartan pro czy nawet thermalright macho by się przydało.

Link to post
Share on other sites

phenom będzie mogę nawet powiedzieć ze jest dużo bardziej wydajniejszy ze względy na pamięć l3 cache której athlon nie ma a kurat ta pamiec przydaje sie w grach i aplikacjach jest roznica jak masz w procku a nie masz to tez zależy czy twoja płyta obsługuje tego phenom i ile byś musiał dopłacić albo ile byś musiał dać za niego

Dzięki za odpowiedź :) moja płyta na pewno obsługuje ten procek bo sprawdzałem. Planuje kupić trochę lepszy bo chce monitor 144hz do cs ale na moim Athlonie czasem są spadki ponizej 120 klatek

Link to post
Share on other sites

akurat cs go nie wymaga nie wiadomo jak mocnego sprzętu) a pod jaką rodzialke full HD i 144hz? może grafika nie domaga akurat ja do cs-a go złożyłem kolejnego kompa (maniak ze mnie) z kupiony okazyjnie prockiem i mobo za 100 zł gwara na procek 2 lata jeszcze i 6 miechów na plytke i7 4960x @4.5ghz z msi 980 gtx mobo p9x79-deluxe model odświeżony pod ivy e

procek i mobo 100 zł poprawka pisze z fona

1500 zł

Link to post
Share on other sites

ale on chce wymienić athlon na phenom jak full HD i 144hz to ten procek nie uciagnie za bardzo wiec wtedy i5 2 gen to minimum co musiałby brać zresztą na początku nie pisał o Monitorze 144hz zresztą branie takiego monitora do phenom to przesada 60 Hz to optymalny monitor do proca takiego zresztą Lewis zgadzam się z twoją odpowiedzią w 100%2

Link to post
Share on other sites

@kosiarz66

Przecież cs siedzi głównie na procku, gpu nie ma dużo do gadania. Jak kolega chce grać w 144hz to musi sprawić sobie min. I5 2gen. wg.mnie

Ale teraz na moim athlonie mam przez większośc czasu ponad 144fps w 1680x1050 ;) a skoro ten phenom jest mocniejszy od mojego athlona to powinien trzymać cały czas te 144.

Link to post
Share on other sites

to bierz phenomka i oc jak daje rade ten athlon i ma tyle ile piszesz to phenom stabilniejsze fps da jeśli bierzesz tylko ten procek pod uwagę ja osobiście rzadko gram teraz w cs-a ale na każdym kompie nie mam problemów z wyciągnięciem powyżej 200 fps p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...