Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne do muzyki w cenie do 300zł.


Recommended Posts

Cześć wszystkim! 

 

Może zacznę od tego, że aktualnie posiadam Reloop RHP-10 (uszkodzony hanger) i zamierzam przesiąść się na coś innego. Obecne słuchawki (jak dla mnie) posiadają za mało dołu, wydaje mi się, że mają za dużo środka i nie są zbyt dynamiczne. Więc chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze słuchawek do muzyki w cenie do 300zł (+/-100). 

 

Jestem fanem muzyki elektronicznej i słucham następujących gatunków: trance (prawie każdy, ale najbardziej: progressive, vocal, uplifting) oraz house (progressive, electro) i rzadzej happy hardocre oraz euphoric hardstyle. Słuchawki najlepiej jakby miały dosyć spory dół, względnie płaski środek oraz zarysowaną górę niewbijającą szpilek w głowę. Według opisu w poradniku najbardziej odpowiada ciepło-jasny dźwięk. Lub po prostu ostatecznie zrównoważone. Sercem napędowym w głównej mierze będzie telefon, a ponadto zintegrowana karta dźwiękowa Realtek ALC1150 z AudioBoost 2 od MSI (+Viper4Windows) w komputerze. Na telefonie posiadam zainstalowane mody dźwiękowe oraz programy Viper4Android i Noozxoide EIZO-rewire™ PRO (czynią cuda z dźwiękiem telefonu). 

 

Najlepiej jakby słuchawki były wokółuszne (o konstrukcji zamkniętej), ze względu na to, że noszę okulary. Obecne Reloopy są bardziej nauszne i po 15-20 minutach bolą mnie małżowiny uszne (słuchawki naciskają na nie, a te z kolei odciskają się na zausznikach). Testowałem kolegi wokółuszne AKG (nie pamiętam modelu) i problemu nie było. Dodatkowo: welur pewnie byłby bardziej miękki i wygodniejszy od tworzywa sztucznego, ale pewnie nie ten przedział cenowy. 

 

Nie mówię, że nie patrzę na wygląd, bo patrzę. :) Oprócz ich dobrego dźwięku, słuchawki muszą mi się podobać. Przeglądając temat polecanych słuchawek wybrałem kilka modeli: Superlux HD 660/661, AudioTechnica ATH-M30/40X, Sennhaiser HD 429/439/449, Takstar PRO 80/80v2/HD6000 lub polecane na forum Hyperx Cloud I. Ciepło-jasnymi z tych są tylko ATH-M40X, reszta albo ciepła, albo jasna, albo zrównoważona. Chyba że wybrać polecane Hyperxy i software'owo wydobyć z nich odpowiednią barwę dla moich uszu. 

 

Życzę miłego dnia/wieczoru, pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

I właśnie tego się bałem, że na liście znajdują się same dobre pozycje, a ostateczny wybór pozostawicie mi. :) Dzięki wielkie za nakierowanie. A czym różni się wersja pro80 od pro80v2?

 

Właśnie zauważyłem, że można do nich dokupić pady welurowe. Opłaca się? http://www.agito.pl/takstar-pady-welurowe-hi2050-pro80-2014013100006/pd/D3TM0YBBM/

Link to post
Share on other sites

Przeglądając ten dział, sporo ludzi wybiera Cloudy, szczególnie do gier. 

 

Zostając między dwoma modelami powyżej (tj. pro80 i Cloud), to FeX raczej wyczerpał temat: 

Powiem Wam jedno, obydwie pary to klasowe zamknięte słuchawki. Bezpośrednio porównane na Cayinie - Pro80 są nieco bardziej agresywne w brzmieniu, ostrzejsze na górze, trochę głośniejsze, a Cloudy delikatnie ciemniejsze i nieco bardziej powściągnięta góra, ogółem dojrzalsze brzmienie moim zdaniem, bardziej stonowane.

 

Szkoda tylko, że obecnie zakup Takstarów Pro80 jest nieopłacalny właśnie przez młodszego "brata" od Kingstona.

Niezależnie, które wybiorę, będę zadowolony. Bardziej skłaniałbym się ku Cloudach, bo welury - większa wygoda dla okularnika. :) bleck55, FeX: testowaliście je może na welurach? Ucieka sporo basu i góry? 

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze różnica w pałąku. HyperX bazują na Pro80 w pierwszej wersji, gdzie pałąk miał mniejszą regulację. Skutkuje to tym, że HyperX są dla mnie optymalnie wygodne dopiero po maksymalnym rozsunięciu pałąka. Spore głowy mogą mieć problem.

 

Pro80 mam w wersji drugiej i tego problemu nie ma. Problem Pro80 to pady i w sumie słabej jakości kabel, gdzie miedziany rdzeń ma ułamek milimetra średnicy, no jak włos :D

 

Kabla HyperX nie sprawdzałem, jeśli kto będzie je recablował prosiłbym o info :D

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego, co widzę to nie powinno być problemu z niską wytrzymałością. Obicie pałąka jest podobne, ale w HyperX przez to szycie wydaje się wytrzymalsze. Pady Cloudów są wygodniejsze, bardziej miękkie, dają poczucie naturalności użytych materiałów. Nie wiem, jak sprawdzają się w długim okresie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli będą problemy, to na pałąk załączę najwyżej 'ochraniacz' - posiadam coś takiego: https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/10628530_374101866076211_6877165139200636329_n.jpg?oh=840dffe49fc1477a095af678209a2e56&oe=570F99B4

 

Dzięki wielkie za pomoc. :) Pozostaje czekać na obniżkę do 249 na morele i zamawiam. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie trochę posłuchałem na welurach od HM5 i Cloud. No tak, jak się spodziewałem basu ubywa, a do tego górna średnica i wysokie się mocniej zaznaczają. No dla mnie ciężko się tego słucha, bo to w sumie efekt podobny jakbyśmy w EQ sporo odjęli najniższym częstotliwościom aż do samej średnicy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie trzeba zostać przy skórze. :)

 

A mógłbyś mi powiedzieć, czy w Cloudach pady welurowe bardziej nadają się do gier i czy poszerzają scenę? Bo mój brat również zaczął rozglądać się za słuchawkami, ale do gier. A gra przeważnie w CSGO i BF3. Jego źródłem chyba też jest ALC1150 (musiałbym dopytać). Czy może lepiej SuperLux HMC631 (ale podobno średnio bez dobrego źródła i szybko skóra pada)? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...