Skocz do zawartości

Restarty lub freezy komputera


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: MOBO: Asus P8Z68-V LX CPU I5-2500K GPU ASUS R9 390 Strix Ram: Corsair vengeance 2x 4GB Zasilacz: Fractal tesla 650W SDD: Crucial mx200 256GB HDD: Seagate 500GB


2.System operacyjny: Windows 7 64bit


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Nie dotyczy, zadne nie były wprowadzane


4.Używany program antywirusowy: Eset nod 32


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: 


6.Informacje dodatkowe: Witajcie. od 1-2 miesiecy nekają mnie restarty lub freezy komputera. Sa one bardzo nieregularne, potrfia wytepować kilka razy dziennie lub tylko raz w tygodniu. Komputer zacina sie, łapiac totalnie twarde zawieszenie, tylko restart pomaga, lub własnie samoczynnie restartuje sie. Wykonywałem testy temperatury w OCCT, w stresie zaden rdzen nie przekracza 55 stopni Celsjusza. profilaktycznie zalozylem jednak wydajniejsze chlodzenie. Zasilacz wydawal dziwne dzwieki, zostal wymieniony na Tesle 2, probem jednak pozostał. pamiec ram sprawdzana Memtest`em, żadnych błędów. Hd Tune podobnie, żadnych błędów. Po restarcie lub freezie w dzienniku zdarzen pojawia sie błąd krytyczny Kernel Power o identyfikatorze zdarzenia 41 "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."


 


Mi po wymianie chlodzenia CPu i zasilacza skonczyły sie pomysly, licze na wasza pomoc w rozwiazaniu tego problemu. 


Pozdrawiam.

Edytowane przez Kozak6364236
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie robiłeś tego ,to przeskanuj komputer AdwCleanerem i Malwerbyte. Ja tez używam Nod32 ale i on potrafi czasem coś przepuścić. Aktualizowałeś bios i inne sterowniki do płyty głównej no i oczywiście system operacyjny? Masz procesor podkręcony?

Link to post
Share on other sites

Zaden w/w program nie znalazł zagrożenia. Co do pomysłu z karta graficzna, watpie czy to cos da, poniewaz na starej HD6850 problem także wystepowal. Procesor podkrecony od nowosci do 4,3 GHZ a problem wystepuje od okolo 2 miesiecy. Co do aktualizacji sterownikow. BIOS`u nigdy nie katualizaowalem, zawsze wszystko chodzilo bez zarzutu. wersja bodajze z 2012r, czyli od nowosci komputera. Aktualizacja systemu takze nie jest przeprowadzana. Kiedyś aktualizowalem system zawsze, lecz raz cos poszlo nie tak, caly windowas padl a ja utracilem wazne dla mnie dane. Od tamtego czasu zadna aktualizacja windows instalowana nie jest. Myslicie ze moze to byc wina starych sterownikow / biosu? Chcialbym zaznaczyc jednak, ze wczesniej na takiej samej wersji biosu i sterownikow problem nie wystepywal..

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do pomysłu z karta graficzna, watpie czy to cos da, poniewaz na starej HD6850 problem także wystepowal.

A może problemem są porty PCI-E albo zasilanie portu PCI-E?

 

BIOS`u nigdy nie katualizaowalem

Warto zrobić aktualizacje.
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...