Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ogólnie bardzo fajny procek, na początek, bez większych kombinacji poszedł na 3,5 GHz, niestety później przy próbie dalszego podkręcania coś się stało, chyba nie wytrzymał napięcia (tylko nie wiem czy z mojej winy, czy płyta mi napięcie zbytnio podbija) i wylądował na gwarancji. ale gdyby nie ten incydent to złego słowa o nim bym nie mógł powiedzieć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

2.Zestaw

~Procesor: Intel Core i7 920 2,66GHz

~Płyta Główna: EVGA X58 SLI ClassiFied

~Pamięć Ram: Corsair Dominator GT 1866MHz 3x2GB

~Karta Graficzna: Asus HD4890

~Dysk Twardy: WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB

~Napęd: LG Combo GGC-H20L black Blue-Ray

~Obudowa: Black Corsair Obsidian 800D

~Pasta termoprzewodząca: Noctua NT-H1

~Zasilacz: BFG EX-1200

~Monitor: ?

~Myszka: Roccat Kone

~Słuchawki: Roccat Kave

~Podkładka: Roccat Taito

~Głośniki: Logitech Z-Cinema 2.1

~Klawiatura: Roccat Valo

~Chłodzenie

1.Feser Xchanger Triple Radiator 360

2.Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T)

3.Feser Tube - 10/13 Red UV - 2,5 m.

4.Feser One 1L UV Red

5.XSPC 2x 5,25 Bay Reservoir Black

6.Noctua 120x120x25 NF-P12 12,6/16,9/19,9dBA (3 sztuk.)

7.Złączka prosta SM10/13 G1/4 Bitspower (8 sztuk.)

8.Swiftech Apogee GTZ

 

Już mniej więcej skompletowałem zestaw.Tylko teraz mam problem z wyborem monitora.Nie wiem myślałem o DELL monitor 27" lcd UltraSharp 2709WFP Widescreen Flat Panel Monitor.Może na jakiegoś fajnego oled poczekać.A i jeszcze jak byście proponowali monitor to żeby rozdzielczość była FULL HD.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam chcę sobie upgrejdnąć wysłużonego kompa, aby móc pograć w nowsze gierki. W sumie potrzebuję pomocy przy dwóch sprawach

 

1. Procesor

Czy opłacalny jest 3, 4 rdzeniowy ? Czy gry w ogóle wykorzystują aż tyle procków ?

Znalazłem coś takiego w dość dobrej cenie. Sugerowałem się oceną testu w chipie: AMD Phenom II X2 550 AM3 BLACK EDITION BOX @ 4Ghz! (429 zł)

 

Jak ktoś zna opinię na ten temat to bardzo proszę ją wygłosić :) Albo doradzić coś lepszego.

 

2. Karta grafiki

Komputer ma służyć na max 5 lat. Zastanawiam się nad 1 gigówką Radeon HD4870 po 700 zł stoi. jeszcze nie wiem który model, byle jakiś z dobrym, własnym chłodzeniem.

 

Komputer upgrejduje dla Modern Warfare 2, w którego będę grał przez...no aż do Modern Warfare 3, w którego też bym chciał pograć na tym kompie (możliwe ? :)). Oraz ewentualnie popykać na maksach w mass Effect 2, SC Conviction czy Alana Wake.

Link to post
Share on other sites

I w jakiej rozdzielczości grasz, jeśli w dużej to HD4870 na high może być za mało, tym bardziej, jeżeli procesor za słaby :)

 

edit: Ale 2500zł z dyskami, CD-ROM, zasilacz, obudowa? Jeżeli tak to nie pograsz na high... Napisz co zostaje, co trzeba kupić.

 

edit2: skoro 1680x1050 to Grafika pokroju HD4870 wystarczy, tylko powiedz co z hdd i innymi

Link to post
Share on other sites

Podaj budżet oraz jakie części ze starego komputera zostają.

Budżet max 2500 zł. Komputer chcę od podstaw, bo mam zamiar sprzedać "dziada" którego mam teraz puki jest co wart jeszcze. Nigdy nie modernizuje kompa - zawsze kupuje od podstaw. Zaznaczam, że nie musi być to wypas absolutny, bo w końcu mam PS3, a PC to tak dla gier exclusywnych na Xboxa 360. Zresztą za 2500 zł nie można się spodziewać wypasu.

 

P.S dzięki za zainteresowanie sprawą

Link to post
Share on other sites

I w jakiej rozdzielczości grasz, jeśli w dużej to HD4870 na high może być za mało, tym bardziej, jeżeli procesor za słaby :)

mam monitor 22 calowy, więc roździałka 1680x1050 byłaby wskazana, ale nie ważne ile, ważne aby nie mieć "czarnych pasów" na ekranie :)

 

Obecny komp i tak ciągnie mi gry na 1024x768, bo mam GF 7300 GT

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy nie było by dobre szarpnięcie się na HD4890 :) Dozbierać trochę, kupić lepszy procesor i HD4890, wtedy by miał zapewnione high we wszystkim na 1680x1050 :P

 

edit: @procek, najłatwiej, najłatwiej, a najtrudniej ją dołożyć :) Ale serio myślę, że przy mocniejszym sprzęcie będzie miał spokój na dłużej. Zresztą niech autor nam powie co mu pasuje, a co nie :P

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy nie było by dobre szarpnięcie się na HD4890 :) Dozbierać trochę, kupić lepszy procesor i HD4890, wtedy by miał zapewnione high we wszystkim na 1680x1050 :P

Przy tym co jest teraz też będzie OK, najwyżej w takich grach jak Crysis będzie musiał zjechać w dół z AA/AF - najłatwiej zaproponować dołozenie kasy :)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...