Skocz do zawartości

Ocena zestawu za "1000-1500 euro"


Recommended Posts

Cześć.

 

Kolega z Niemiec poprosił o pomoc w złożeniu komputera za "1000-1500 euro". Podał mi link do sklepu i sugerując się propozycjami z podobnych tematów złożyłem coś takiego:

http://s22.postimg.org/z476xvjwx/zestaw.png

 

Po przeliczeniu na PLN wychodzi niecałe 5350zł. Cooler do procka najwyżej kiedyś dokupi.

Komputer ma się dobrze sprawować przez kolejnych kilka lat, na pewno będzie używany do grania w najnowsze gry.

 

Czy do tego zestawu są jakieś zastrzeżenia? Jeśli coś jest warte dopłacenia tych 200 euro, to kolega pewnie by to rozważył i kupił zestaw za maksymalny budżet 1500e.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy do tego zestawu są jakieś zastrzeżenia? Jeśli coś jest warte dopłacenia tych 200 euro, to kolega pewnie by to rozważył i kupił zestaw za maksymalny budżet 1500e.

Bude ja bym wybrał Gladius M35 z piwnicą na PSU ewentualnie Pax M70- wyciszona. No i nie ma czegoś takiego, że się kiedyś dokupi chłodzenie, bo teraz Intel nie dodaje chłodzenia nawet do wersji BOX- także brać można ewentualnie OEM, który powinien być tańszy i do tego chłodzenie Silentium PC Grandis co najmniej.


Reszta ok.

Link to post
Share on other sites

Produktów od SilentiumPC nie ma w ofercie niemieckiego sklepu. Jakaś inna alternatywna buda znanego producenta, czy ta Z9 ujdzie?

 

Właśnie patrzę na stronie intela specyfikację i5-6600K i zastanawia mnie takie coś - 

"Rodzaje pamięci

DDR4-1866/2133"

To znaczy, że nie obsługuje DDR4, które mają taktowanie powyżej 2133MHz? Czyli niepotrzebnie przepłacać za te Kingstony 2666, czy jak to jest?

 

 

 

Chłodzenie wybrałem takie, może być? Thermalright HR-02 Macho Rev. B

Przeczytałem właśnie takiego newsa i nie wiem, czy nie ma problemu w łączeniu Skylake'a z coolerami od Thermalright.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-skylake-kompatybilnosc-chlodzen-problemy-stanowiska.html

Edytowane przez zidolek
Link to post
Share on other sites

Z9 ujdzie jak najbardziej. Chłodzenie thermalright jest trochę lepsze niż grandis więc tym lepiej nawet jeżeli można do niego dołożyć.

Ja mam chłodzenie teoretycznie na LGA 1150, a do LGA 1151 też pasuje więc nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej gdybyś podał link do tego sklepu, koszt chłodzenia CPU to nie jest ogromny wydatek, a w ciemno nikt Ci nie powie jakie będą tam dostępne. Wszystko będzie podpięte pod jakiś monitor FHD?

 

Co do ramu procek poprostu zbije taktowanie pamięci do obsługiwanego poziomu, inna sprawa czy Twój znajomy potrzebuje aż 16 gb ramu, proponowałbym takie kości o ile są dostępne w niemczech

 

 http://www.morele.net/pamiec-mushkin-udimm-ddr4-8gb-2133mhz-cl12-blackline-992197f-732918/ 

 

Mają obsługiwany zasięg taktowania i niższe opóźnienie(12) w porównaniu do HyperX(15) i są tańsze od nich, jedyne czego nie mogę o nich znaleźć to to czy działają w Dual Channel

Edytowane przez Petruss
Link to post
Share on other sites

@Petruss

Tak, wszystko będzie podpięte pod monitor FHD.

Cooler już wybrałem, jak wspominałem wcześniej - Thermalright HR-02 Macho Rev.B https://www.alternate.de/Thermalright/HR-02-Macho-Rev-B-CPU-K%C3%BChler/html/product/1170066?tk=7&lk=8283

Zmianę pamięci sobie odpuszczę.

 

@Asica10

Sprawdziłem na stronie MSI, że płyta jest kompatybilna z tymi pamięciami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...