Skocz do zawartości

Wielokrotne wyłączanie/włączanie komputera po wciśnięciu powera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez AntonioFacaldo,

Recommended Posts

Czytałem już wiele tematów o tym, ile osób tyle opinii więc wolałbym opisać dokładnie swój problem.

 

Pierw było tak, że po wciśnięciu Powera komputer uruchamiał się z opóźnieniem, ale jak już się uruchomił to chodził.

Po kilku takich dniach z rzędu dzisiaj jest już gorzej, komputer po wciśnięciu powera dostaje prądu wszystko się świeci i kręci i nagle po kilku sekundach pada zasilanie i od nowa próbuje samoczynnie znowu kręcić - tak nawet do 20 razy próbówał się odpadać aż w końcu zaskoczył.

 

Najpewniej jak czytałem to wina zasilacza lub płyty głównej, kondensatorów lub zabrudzenia.

 

Pytanie:

1. Czy przez takie "startowanie" gdzie komputer ciągle startuje, wyłącza się, startuje itd. czy może się coś sfajczyć jeszcze bardziej? W skrócie czy mogę jakiś czas w takim stanie poużytkować go jeszcze.

2. Czy da się to jakoś naprawić bez kupowania całego nowego zasilacza (mój to silentpro 700W, ok. 240zł obecnie)

 

Komputer ok. 4lata

i7 4x2.93

8gm ram

2TB dysk

geforece 480gtx

 

Najśmieszniejszą sprawą jest to, że jak już uda mu się załączyć to może chodzić nawet i dobę (czytałem że ludzie nawet pół roku nie wyłączali kompa i nadal było ok.) stąd moje pytanie czy da się to jakoś naprawić skoro tylko przy starcie są problemy oraz czy mogę ten stan póki co olać czy nic się gorzej nie zepsuje.

 

Dzięki za wsparcie.


No wiec winna jest plyta glowna/procesor ew. przycisk power. Reszte juz sprawdzilem przekladajac z innego komputera, ma ktos jakakolwiek poradę poza kupnem nowej płyty? :-)
Link to post
Share on other sites

Jeśli podejrzewasz przycisk power, to najprościej sprawdzić go wypinając go z płyty głównej i odpalając kompa "na krótko" zwierając piny włącznika na płycie głównej zaizolowanym śrubokrętem. Jeśli się nie czujesz na siłach to nie rób tego. Jak będzie tak samo, to już sobie sam odpowiedziałeś na pytanie. Podmień mobo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...