Skocz do zawartości

Asus Radeon R9 280X DCU2 TOP obciążenie karty 90% przy pulpicie


Recommended Posts

Witam.

 

Panowie pomóżcie bo już mnie normalnie trafia z tą kartą... Karta była już 3 razy na gwarancji, problemem były artefakty i zawieszanie się komputera. Po 3 odesłaniu kartę niby wymienili (nie na nową, na taką po naprawie...), ok. Komputer niby się nie zawiesza, artefaktów niby nie ma ale użycie karty w spoczynku oscyluje na poziomie 90%, zegary na full, temperatura 60 stopni... Ponownie wgranie biosu nic nie dało. Zmiana sterowników również nic nie dała. Już mam dość tej kart i tego odsyłania ciągle na serwis (w przeciągu pół roku 3 razy na gwarancji, każde odesłanie minimum miesiąc czasu zanim wróciła). Odsyłać jeszcze raz czy żądać wymiany na nową? Problem jeszcze w tym że kartę kupiłem używaną na allegro i faktura jest na inną osobę, mogę mimo wszystko żądać wymiany karty na nową lub na inny model?

 

http://i.imgur.com/cfhE1E3.gif

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Użycie procesora 60-70% z tym że aktualnie uruchomiony Chrome z 4 zakładkami i radiem internetowym, instalacja GTA V (50% procesora), HWMonitor i GPU-Z. 5-15% CPU wykorzystuje AMD WPI Driver Library.

 

Zaraz po uruchomieniu systemu zegary idą na maksa i obciążenie grafiki rośnie do 90%.

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Ale jakby koparka działała w tle to chyba wszystkie grafiki były by obciążone po podłączeniu no nie? Sterowniki zawsze instaluję na "czysto". Jak podłączę HD4830 lub HD5830 to działają normalnie.

 

Komputer skanuję na bieżąco, nie ma żadnego syfu.

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Ważne jeszcze czym skanujesz, możesz sprawdzić kartę u kolegi na innym kompie jak masz możliwość, albo format jak kolega wyżej proponuje zazwyczaj rozwiązuje 99% przypadków z systemem. Jeszcze aktualizacje systemu/biosu/mobo jak u Ciebie wyglądają?

Link to post
Share on other sites

Comodo Internet Security, Malwarebytes. Aktualizacje systemu raz na jakiś czas puszczę, sterowniki biosy etc zawsze aktualne. Przed wysłaniem karty na gwarancję wszystko działało normalnie, z inną kartą działa normalnie. Na 450W chyba trochę nie bardzo ją sprawdzić? Nie chce mi się przekładać zasilacza do drugiego kompa.

Link to post
Share on other sites

Wgraj streowniki graficzne z strony asusa, bo inne od amd kolidują z kartami ich.

Co za brednie... przede wszystkim sterowniki do tego Radeona są na stronie AMD, mogą też być na stronie ASuS'a i innych producentów kart, sterowniki czy to pobrane ze strony AMD czy innej jeśli mają konkretną i pasującą do karty wersję nie mogą powodować żadnych problemów.

 

Najnowsza wersja do 280X to 15.8 Crimson i takie sobie wgraj. A skąd je pobierzesz to mniej istotne.

 

Reinstall systemu jest w mojej opinii zbędny, jeśli masz zaktualizowanego Windowsa, jeśli komputer jest na 200% wolny od syfu i dziwnych procesów działających w tle, jeśli masz zaktualizowany Bios do płyty i wszelkie sterowniki i dodatkowo wszystko działa przy starej karcie to oznacza to że karta może być w dalszym ciągu uwalona.

 

Może wgranie innego Biosu do niej coś pomoże ale lepiej udokumentować sytuację screenami i słać na gwarancję. Stan tak wysokiego użycia karty przy przeglądarce z pewnością nie jest normalny.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

to 100% była koparka gdy kupiłem radeon'a R7 260X wyczyściłem sterowniki nvidi (gts 450) DDU i zainstalowałem Crimson 15 i karta na pulpicie miała 60% użycia okazało się że miałem ten sam proces wykryłem go AVG 2015 ale nie potrafił go usunąć dopiero malwarebytes pomógł 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...