Skocz do zawartości

HyperX Cloud II + głośniki w PC - problem!!!


Recommended Posts

Witajcie, potrzebuje małej pomocy, ponieważ właśnie nabyłem słuchawki HyperX Cloud II, i mam dziwny problem konfiguracyjny, ponieważ jak podłączam je do komputera, to automatycznie przestają mi grać głośniki, które też mam podpięte pod PC. 

Wcześniej miałem tak że i słuchawki i głośniki grały mi to co komputer puszcza, z tym że jak grałem to wyłączałem na pokrętle głośniki.

Teraz chciałbym tak samo, ale nie potrafie tego ustawić, ponieważ gdy ustawiam w opcjach słuchawki na domyślny, to głośniki sie wyłączają, a jak ustawiam na domyślny komunikacyjny, a głośniki na domyślny, to muzyka nie gra wcale.

Prosze o jakieś rady, bo dziwny ten problem jest dla mnie. 

 

tak to wygląda w ustawieniach...:

 

http://i68.tinypic.com/ohvf9k.jpg

 

http://i68.tinypic.com/vg54bk.jpg

http://i67.tinypic.com/1zlrsb6.jpg

http://i68.tinypic.com/zodylk.jpg

Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites

Realtek ? Jak tak to miałem ostatnio podobny problem

I są dwa rozwiązania, jedno to wpięcie słuchawek w panel przedni o ile takowy masz, wtedy ścieżka idzie na oba urządzenia, drugie to (w moim przypadku tylko to było możliwe bo panel przedni mam uszkodzony) sciągniecie sterów od producenta [Nie najnowszych] i przypisanie w rejestrze ręcznie front spearów do 2 pinów.

Ja przypisałem front speaker do czarnego i zielonego wyjścia i funga dobrze tak jak chciałem, audio z obu na raz, jak nie chce głośników to poprostu je wyłączam pokrętłem

Sluchawki jakichs używam to też Cloudy ale zwykłe nie dwójki

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

Słuchawki są traktowane jako osobna karta dźwiękowa. Windows nie poda sygnału do 2 źródeł jednocześnie, dlatego nie możesz wybrać słuchawek oraz głośników. To jest właśnie cały ten myk z tą super kartą dodawaną do Cloud II :) A ja zacieszam ryj na wersji Cloud I i podpinam gdzie tylko chcę :)

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/11/f0165827a74b8c3df7ae35f63cd2d4b9.jpg


Dodam tylko, że można jednocześnie użytkować te słuchawki (Cloud II) i głośniki, ale muszą korzystać z innych programów.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Czy ta karta nie jest dołaczona jako odrębny element do II? Byłem przekonany że ma wpina się do niej jacki ze słuchawek, jeżeli tak nie jest, to kapeć

 

EDIT: z tego co widze jest tak jak mówie, nie można w takim razie wpiąć jackow standardowo do portów? i pobawić się w rejestrze ?

Albo kup to co ma Fexxer- Cayin za 2,5 kloca :D też rozwiąze sprawe :D

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

Ten pendrajw na USB (bo żeby nazywać się kartą dźwiękową trzeba jakoś grać) ma gniazdo TRRS, do którego wpina się słuchawki.

Żeby wpiąć te słuchawki bezpośrednio do komputera trzeba użyć adaptera TRRS na 2x jack stereo.

Co chcesz grzebać w rejestrze?

Link to post
Share on other sites

jeśli nie znajde rozwiązania, to pocieszę się większym miejscem na biurku z wywalenia głośników, bo to co ja teraz czuję w uszach przez te słuchawki, to jest MEGA.....

 

EDIT:

 

Sprawdzałem jakość tego samego utworu na karcie która jest dołączona do słuchawek, a podłączenie słuchawek do wyjścia słuchawkowego z głośnika (bo takie mam) i powiem że różnica jest niewyobrażalna. Więc, fakt HyperX dał du*y, ale za to dali mi taka jakość na tej niby karcie muzycznej, o jakiej nie śniłem.

Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites

 

 

dali mi taka jakość na tej niby karcie muzycznej, o jakiej nie śniłem.

 

 http://eclectablog.com/wp-content/uploads/2012/07/JesusFacepalm2.png

 

Posłuchaj więcej sprzętu grającego i dopiero rzucaj takimi tekstami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

[..]

Co chcesz grzebać w rejestrze?

Miałem taki sam problem, chciałem te same scieżki audio z dwóch urządzen głośniki i Cloud I, w  ustawieniach Realtek ALC 89~  bodajże nie pamiętam teraz dokładnego modelu, jak ustawiłem czarny jack jako front speaker to działało, aczkolwiek za każdym resetem trzeba było ustawiać to ręcznie bo domyślnie ustawiały się na głosniki tylnie. Obszedłem ten irytujacy fakt podmieniająć piny w rejestrze

Czarny pin i zielony pin odgórnie  ustawiłem jako fronty i rozwiązało to  sprawę, również po ponownych uruchomieniach.

Link to post
Share on other sites

Mnie nurtuje pytanie czy na tym Aimie da się ustawić właśnie żeby dwa podłączone urządzenia generowały to samo audio ? Mam zwykłe głosniki 2:0 no i Cloud I, da sie coś takiego zrobić, np ustawić dla poszczególnych portów w SC 8000 za co będą odpowiadać, i zestawienie jednych dla stereo głośników i drugich dla słuchawek/zdublować głosniki przednie 2:0 bo wtedy to rozwiąże problem, bo zastanawiam się czy nie kupić tej karty jakiś czas już 

Link to post
Share on other sites

Albo kup to co ma Fexxer- Cayin za 2,5 kloca :D też rozwiąze sprawe :D

 

Dla wielu ludzi będą to pieniądze wyrzucone w błoto, bo te słuchawki świetnie grają już z integry o czym pisałem wielokrotnie. Cayin to zabawka do słuchawek wyższego kalibru, z którymi już integry/karty dźwiękowe sobie nie radzą. Poza tym nigdy nie kupuję takich sprzętów w sugerowanej cenie, dlatego mogę sobie na to pozwolić :) If you know what I mean

 

jeśli nie znajde rozwiązania, to pocieszę się większym miejscem na biurku z wywalenia głośników, bo to co ja teraz czuję w uszach przez te słuchawki, to jest MEGA.....

 

EDIT:

 

Sprawdzałem jakość tego samego utworu na karcie która jest dołączona do słuchawek, a podłączenie słuchawek do wyjścia słuchawkowego z głośnika (bo takie mam) i powiem że różnica jest niewyobrażalna. Więc, fakt HyperX dał du*y, ale za to dali mi taka jakość na tej niby karcie muzycznej, o jakiej nie śniłem.

 

Pod głośniki to nie ma sensu podłączać niczego, a poza tym, jakie to są? Zwykła integra wystarcza im, nie potrzeba cudów, na dobrej dźwiękówce będzie tylko lepiej.

 

HyperX Cloud II grają też bez tej karty, ale mają jacka 4 pinowego, a bez takiego gniazda/przejściówki odpowiedniej w PC to mikrofon nie zatrybi.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie podłącza do wejścia w głośnikach tylko bezpośrednio do kompa

to również zależy od okablowania w głośnikach . Na X-530 różnic nie słyszałem, mając Xonaar Essence oraz słuchawki,aczkolwiek pewnie w tych gorzej wykonanych jest większe ryzyko wystąpienia artefaktów.Lepiej jednak jest podłączać pod odpowiednie wyjścia, tego nawet nie neguje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na X-530 różnic nie słyszałem, mając Xonaar Essence oraz słuchawki

 

Bo dostawałeś sygnał bezpośrednio z gniazda karty, gdzie na drodze pomiędzy był tylko potencjometr od głośności. Swoją drogą dobrej jakości ale awaryjny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...