Skocz do zawartości

Gtx 960 czy 380X


Recommended Posts

Witam to znowu ja. Moj poprzedni temat został zamknięty wiec zakładam nowy. Tydzień już czekam na ta kartę http://www.komputronik.pl/product/282448/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_960_4GB_SuperSC_GAMING_ACX_2_0_.html

i dzisiaj dostałem meila ze nie bedzie dostepna. W tej samej cenie nie ma nic sensownego wiec pytanie czy dolozyc 100 zł do innej 4GB wersji czy moze przejsc na diete nie jem nic ale kupic cos takiego http://www.komputronik.pl/product/298972/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/GIGABYTE_Radeon_R9_380X_4GB_G1_GAMING.html

 

A i czy moj XFX Core 550 W da rade ?? Pozostałe komponenty to i5 2500k(bez OC), 8GB Ram, AsRock P67 Pro 3. Z gory dzieki za pomoc i przepraszam ze znowu truje wam glowe  :P

Link to post
Share on other sites

 

 

przejsc na diete nie jem nic ale kupic cos

nie nie nie, głodówki są niezdrowe

ta evga miała cud cenę, nie dziwię się że nie ma

r9 380x jest znacznie wydajniejszy

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-380x-4gb-gddr5-256bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-r938xg1-gaming-4gd-815131/

tu masz taniej, przypomnij jaki zasilacz? 

Link to post
Share on other sites

Z tego testu wynika cytuje : "Radeon R9 380 X jest tylko nieznacznie szybszy od R9 380 4GB , ale zauważalnie droższy,również od swojego głównego konkurenta , czyli GeForce GTX 960 4 GB..." zatem warto dopłacać ?? 

Link to post
Share on other sites

Osobiście bym postawił jednak na gtxa z 4GB ramu, które już się przydaje a domyslam się, że nie kupujesz karty na pół roku tylko troszku dłużej posiedzi.

 Tak dokładnie, chce kupić i mieć spokój na rok-dwa , oczywiście nie oczekuje ze będę grac we wszystko na Uber ale srednio/wysokich mam nadzieje ze da rade. Jaka wersje GTX 960 byscie polecili , prócz oczywiście tego nieszczęsnego EVGA ktorego niema , dodam ze tylko sklep komputronik.

Link to post
Share on other sites

Ceny strasznie poleciały w górę , dlatego myślałem nad tym 380X bo cena niewiele większa jak chodzi o wersje od Gigabyte.
Co do 960 to nad http://www.komputronik.pl/product/289031/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/ASUS_GeForce_GTX_960_4GB_STRIX.html

tylko ma niskie bazowe taktowanie rdzenia względem innych producentów.

Link to post
Share on other sites

A to ciekawe, Asus z 4Gb ramu za mniej niż 1000zł i to w komputroniku - ja zazwyczaj się opieram na morelach bo komputron jest raczej drogim sklepem.

Ja bym brał tego Strixa.

To jest wersja z niższym taktowaniem rdzenia, jest jeszcze druga z wyższym i no większą ceną.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

 

 

To jest wersja z niższym taktowaniem rdzenia

To se ją ocniesz dwoma pstryknięciami palca - tak łatwe to dzisiaj jest.

Od siebie dodam by ci zepsuć humor, że 960tka to jest nic szczególnego - sam posiadam 770tkę i 970tkę i jak zapewne zauważyłeś wertując wszelakie testy... 770tka jest w wielu przypadkach lepsza.

Link to post
Share on other sites

Przeglądałem dokładniej test 380X vs 960 4GB i faktycznie w grach ten pierwszy jest o 5-8 Fps szybszy , a to nie jest warte dopłacania 150 zł. Szkoda ze do 960 Ti przyjdzie nam czekac nie wiadomo ile.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites
Szkoda ze do 960 Ti przyjdzie nam czekac nie wiadomo ile.

pewnie w styczniu/lutym, ale nastaw się że będzie wydajnościowo podobny jak r9 380x

 

 

test 380X vs 960 4GB i faktycznie w grach ten pierwszy jest o 5-8 Fps szybszy

a czego sie tu spodziewałeś :] między gtx 970 a 380x w W3 jest 11 fps różnicy a ludzie dopłacają 400zł

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-380x-test/strona/25074.html  

Edytowane przez lewiis
Link to post
Share on other sites

Zostanę chyba przy tym Asusie GTX 960.


Jeszcze male pytanko jak wygląda kultura pracy tego Gigabyte 380X ?? Bo ciągle się waham i skoro już jest okazja to może faktycznie warto dołożyć do wydajniejszej karty. I czy ewentualnie moja zasiłka da rade ?? ( XfX Core 550 W)

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Bawiłem się dość niedawno 960tką i porównywałem ją z 380tką m.in w Wiedźminie, nie brałbym jej. Na ekranie fraps pokaże podobna ilość klatek ale końcowe odczucie płynności lepsze jest na radeonie. Na nv są dziwne przycięcia, nie wiem dlaczego tak jest ale na 970tce też były.

Te karty są porównywalne tylko na wykresach, końcowy użytkownik jakby porównywał obydwie karty na dwóch monitorach od razu zauważyłby różnicę.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Ja nie mam żadnych przycięć. Jedynie co to trochę piszczy jak się pojawi duży FPS na menu albo jak gram w dying light na 60 klatkach to tak jakby trzeszczała, ale to już inna bajka. Tak czy siak u mnie jest OK, chociaż nie mogę tego porównać bo nie miałem 380

Link to post
Share on other sites

W chwili obecnej 380 są droższe od choćby takiego Asusa Gtx 960 4 GB. Przeglądałem kilka testów i na chwile obecna różnica w wydajności 380X a 960/380 jest w granicach 5-10 % przy dużo większej cenie. Ogólnie problem taki ze w przedziale cenowym 900-1000 zł nie ma faworyta, obie karty 960 i 380 podobnie zachowują się w grach i testach.

 

 

Taki mały offtop , spójrzcie jaka cena , az się prosi o kupno http://www.komputronik.pl/product/244276/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_970_4GB_SC_GAMING_ACX_2_0.html

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Ja to sprawdzałem w momencie gdy fps wynosił 30, na 60ciu nie powinno być różnic ale im głębiej w dół tym gorzej, na 30stu klatkach wiesiek był niegrywalny na tym gtxie.

aha, no chyba, ze tak. Ja akurat mam 1600x900 więc mam w większości gier 60fps na b.wysokich ale tak czy siak wziąłbym 380. Takie przynajmniej było moje pierwsze postanowienie, jednak bardzo chciałem zobaczyć jak mi się będzie działało na Nvidii, ponieważ jest to moja pierwsza karta od nich :)

 

Co do tematu to w sumie moim zdaniem cokolwiek nie wybierzesz, 960 czy 380 to będzie dobrze, bo one są praktycznie równe, tym bardziej jak podkręcisz 960 (co aż się prosi po kupnie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...