Skocz do zawartości

Pc do obróbki wideo w 4K za ok. 4k zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Xarix,

Recommended Posts

Siema. Pomagam złożyć peceta koledze.

 

  • Zastosowanie komputera: gry, obróbka wideo
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok 4000 złotych
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Jak najszybciej
  • Których części potrzebujesz?: buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 4K
  • Specjalne wymagania: Na intelu
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: 

 

 

Procesor:
Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/
1239 zł

 

Chłodzenie:
-
-

 

Płyta główna:
MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/
319 zł

 

Pamięć RAM:
Crucial 8GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical
185 zł

 

Druga pamięć RAM:
-
-

 

Dysk twardy:
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
215 zł

 

Drugi dysk twardy:
-
-

 

Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 960 Strix DirectCU II OC 4GB DDR5 128bit (1317/7010)
990 zł

 

Obudowa:
Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)
179 zł

 

Zasilacz:
bequiet! PurePower L8 500W 80+ Bronze 120mm
259 zł

 

 

  • Inne: Brak

To nasz pomysł na skrzynkę z myślą o późniejszym dokupieniu ramu, drugiego hdd i ssd, ew dwóch.

Pytanie czy taki zestaw wystarczy do zastosowań w obróbce wideo w rozdzielczości 4K czy może lepszym wyjściem byłaby GTX 970.

 

Dzięki!!

Edytowane przez rahne
Link to post
Share on other sites

żartujesz sobie?

napiszę w skrócie:

RAM - ja mam 16GB i aftereffect/premierePro potrafi krzyczec ze to stanowczo zbyt mało a pracuje na 1080p
CPU - tutaj sprawa jasna: minimum 4790K@4,5ghz
GPU - 970 do 1080p wystarczy i wcmoni nam export ale pracy w 4K nie będzie to mistrz szybkości exportu już nie wspominając, że z efektami jak np. particulare nie da rady. Najważniejsze tutaj to Vram którego 970 posiada skromnie 3,5GB, ideałem byłby 980ti który ma "tylko" 6GB ale jest dużo mocniejszą kartą... w skrócie mówiąc brałbym teraz cokolwiek i czekał na Pascala bo do pracy w 4K nie ma w normalnej cenie (3-4k złotych) pojedynczej karty, która to ogarnie, no może TitanZ by nam starczył na 2-3 lata ale tylko do montażu, do animacji w AE bym nie ryzykował w 4K.
SSD - bez tego nie ma co ruszać 1080p a co dopiero myśleć nawet o 4K
HDD - 1TB? ja bym to zapełnił materiałem 4K po 2-3 zleceniach...

Nie wiem jaki cel jest pracy w 4K za 4000zł bo na milion procent nie jest to cel komercyjny, bo w takim przypadku zakup takiego komputera zwróci się po 1 max 2 zleceniu... jeśli do amatorszczyzny to zamiast bawić się w 4K wolałbym ten materiał przekonwertować z 4K do 2K lub nawet do 1080p... na zestawie za 4000zł bym nawet nie podchodził.. no chyba, że będziesz to montował w jakichś programach typu Pinnacle Studio które służą do zabawy i są mi tak samo obce jak sukienki w kratę na nogach ze Szkocji.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Trzeba rozgraniczyć dwie czynności:

Tworzenie i render. Tworzenie to czas gdzie pracujesz wraz z komputerem. Render to czas gdy zostawiasz go samego a on stara się wypluć utwór. Idziesz robić coś innego co jakiś czas doglądając czy się nie wysypał.

 

Najważniejsze pod obróbkę filmów:

1. Pamięć : 16GB to rozsądne minimum. Renderowanie przez GPU bym odpuścił. 4GB to śmiech a scena musi pomieścić się w pamięci.

2. Dyski SSD. Najlepiej dwa w tym jeden pod scratch. Od biedy może być 1. Ale być - musi.

 

Te dwa warunki jeśli zostaną spełnione wraz z mocnym CPU możemy liczyć na komfortową pracę w programie (przy założeniu , że na razie nie tworzymy dużych projektów)

 

3. Procesor. Dobrze mieć tu co najmniej kręconą i7. Jego szybkość wspomoże pracę w programie ale i wpływa najbardziej na czas renderu.

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie wystarczyłby ten 8 wątkowy Xeon, kolega nie chciałby podkręcać? Też mu radze wziac dyski ssd, dwa hdd ramu jesli 8 gb to tylko na chwile docelowo 32 GB i kartę geforce gt 740 2Ggb, czekajac na nowa generację, z wykluczneiem zastosowania w 4K ale on chce przy tym budżecie 4K

Edytowane przez rahne
Link to post
Share on other sites

Xeon to będzie sporo dłuższy czas renderu. 740 się brać nie opłaca. Lepiej kupić jakąś używkę na przeczekanie jeśli już. 

ale on chce przy tym budżecie 4K

Jak zacznie używać do 4K to mu się odechce. To jest kilka razy więcej pikseli.

https://pl.wikipedia.org/wiki/4K#/media/File:Digital_video_resolutions_(VCD_to_4K).svg

Link to post
Share on other sites

nie ma sensu wchodzic w xeona jesli chcemy miec plyte z jednym procesorem - do takiego celu lepiej kupowac 4790k i go kręcić do 4,5 (z chlodzeniem za 200zł bedzie dosyć cicho i zimno) - albo dozbierac i kupic 3930k/4930k/4960x (serię 5xxx bym odpuscil ze wzgledu na drogie plyty glowne) a uzywane te procki mozna dostac dosyc tanio obecnie (ostatenio za 800zł widzialem na allegro)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Moglibyście wrzucić propozycję zestawu do obróbki 4K bez określonego budżetu ale jako tako najtaniej?

Za 8 tys. z używek może coś w miarę sensownego się skleci.

 

FHD - 2 miliony Pixeli

4K - 8-12 milionów

 

Czy 4K czy FHD zasady doboru części się nie zmieniają. 

Link to post
Share on other sites

na asusie P9x79 mam I73930K@4,5, RAM G.Skill RipjawZ 64GB , 7xssd, zotac GTX970 Amp!Core Edition i AE czasami potrafi prawie cały ram łyknąć (użycie proca 100%, grafy ponad 90%), AP bezproblemowo... obrabiam pliki z kamery panasonica 1080p50fps

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...