Skocz do zawartości

Coolermaster G550M - czy wszystko ok ?


Recommended Posts

Witam dzisiaj otrzymałem nowy zasilacz coolermaster g550m. Przy starcie komputera rozkręca on na chwiłkę wentylator na maxa (z tego co widzę to chyba tylko swój, trwa to kilka sekund). Drugi niepokojący mnie objaw to to, że zasilacz wydaje cichy jakby świergot/świst nie wiem jak to określić, dźwięk słychać przysłuchując w okolicach zasilacza. Czy mam powody do obaw ? Narazie nie sprawdzałem go pod jakimś obciążeniem typu gry. Wentylator też cichutko terkocze czy ten terkot może się pogorszyć ?

 

Link to post
Share on other sites

A to, że zasilacz startuje z wentylatorem na max to w miarę normalne ? Pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

Oglądałem kilka filmików na temat piszczących cewek i to moje brzmi troszkę inaczej. Nie wiem może za bardzo panikuję i wszystko z tym z nim ok :P. Mam nadzieję,że dźwięk ten dźwięk oraz terkot nie stanie się na tyle głośny, że będzie słyszalny podczas normalnego korzystania z komputera.

Edytowane przez gelou307
Link to post
Share on other sites

Start wentylatora na MAX to standard, gdyż napięcie startu, jest zawsze wyższe od napięcia stopu ( tzn przy 5V jeszcze nie ruszy, gdy jest zatrzymany, ale nadal będzie się kręcić, gdy jest rozkręcony ) 
Praktycznie wszystkie wentylatory dostają na start pełne zasilanie 12V, bo w najgorszym przypadku, któryś mógłby nie ruszyć ( sam miałem takiego od AAB 2 razy mi taki numer odpalił i go wywaliłem z kompa ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

To chyba coś z wentylatorem bo jak odpalę grę to tego dźwięku nie ma za to zasilacz pracuje dość głośno. W obudowie mam 3x purewings2 120, 2*Alpenfohn 120mm Wing Boost 2, grafa gigabyte windforce r9 290, na procku fera2 - i mimo tego wszystkie słychać ten wentylator od zasilacza :P. W xfx core 550w wentylator nie pracował tak głośno.

Edytowane przez gelou307
Link to post
Share on other sites

Mój G550M też z początku cicho terkotał, teraz go słychać z drugiego końca pokoju. Wymieniali mi już go 3 razy na nowy i w każdym to samo, wadliwy wentylator. Na szczęście zasilacz innej marki już do mnie jedzie...

Edytowane przez Veeon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...