Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli pod swoje preferencje to tak jak zrobiłem r2730. Aczkolwiek najlepiej jakbyś wziął na USB ulubione utwory, i pojechał do sklepu posłuchać - chyba komputronik je ma, możesz zawsze poprosić aby Ci umozliwili odsłuch. R2600 są jednak cieplejsze, bardziej efektowne w brzmieniu.

 

Napisz czego słuchasz, będzie też łatwiej zawsze doradzić :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat by nie zaczynać nowego, również planuję zakup Edifierów raczej model R2600 z racji bardziej miękkiego bassu, chociaż R2730 kuszą tym podejściem pod monitory, to chyba skuszę się na R2600.

 

Mam tylko dylemat czy rozstawienie ich na biurku 1,5 m to nie będzie dla nich za mało, odległość od ściany to kilkanaście cm.

No i jeszcze jedno, obecnie słucham muzyki z Laptopa ( z kartą na USB Creative X-FI, kupioną ładnych parę lat temu) na jakichś starszych kolumnach Pioneer`a (były chyba w zestawie z jakąś wieżą HI-FI), mam je podłączone do starej wieży Samsunga i na prawdę dają radę, tylko zmęczenie materiału daje się we znaki i przy trochę wyższych głośnościach coś trzeszczy, brzęczy itp poza tym nie prezentują się już na tyle dobrze by trzymać je na biurku, no i brak im ekranowania magnetycznego... Dlatego planuję zmianę, tylko obawiam się, że R2600 mnie rozczarują, lubię miękki bas, ale generalnie chciałbym żeby wszystkie partie brzmiały dobrze. Słucham gatunków takich jak House, Progressive House i pokrewnych, czasem jakiś Chillout czy ambient, oraz okazjonalnie gram na PS4 (równiez podłączyłbym  pod Edifiery) oraz obejrzę jakiś film.

Sorry za wypracowanie ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki

Electro, house, rap, jakiś pop, ale często będę grał  w gry, takie jak Wiedźmin, GTA V, jakieś fps, moze cs

 

To moim zdaniem R2600, przy R2730 możesz narzekać na to, co w recenzjach określono suchością dźwięku. R2600 będą cieplejsze, przyjemniejsze. Aczkolwiek dalej bardzo dużo zależy od preferencji własnych.

 

@soundvibez - no to z tego co piszesz, to także wydaje mi się, iż 2600 będą lepszym wyborem ;). Pioneer jednak ma taką ciepłą szkołę grania, a szczególnie wydaje mi się przy wieżach (z tego co słyszałem parę, to zazwyczaj były właśnie ciepłej charakterystyki), do tego chcesz miękkiego basu. Wydaje mi się, że R2600 bliżej do tej charakterystyki.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@Deathstar, dzięki za odpowiedź, właśnie też mi się tak wydaje, że pod tym względem R2600 zdecydowanie lepiej się nadają, planuję je kupić przez internet więc teoretycznie mam 14 dni na osłuchanie ich w miejscu gdzie docelowo będą stać, oraz na ocenę, jeśli mnie rozczarują to odeślę :)

Mam nadzieję, że będą na tyle mocne by nie brakowało basu (mam pokój ok 20mkw) dlatego boje się, że ustawione na biurku nie zagrają jak trzeba :/ ale to już gdybanie i nie przekonam się dopóki nie postawię ich i nie posłucham :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu :). Jak pisałem, 2730DB są na prawdę dobre, ale trzeba oczekiwać tego rodzaju dźwięku. Tak, to jest najlepsza opcja :). Właściwie to jeżeli masz kasę to możesz zakupić oba zestawy, porównać i odesłać te mniej pasujące ;).

 

Powinno być wystarczająco, u mnie w dużym pokoju gdzie je na początku testowałem, 2730DB dawały radę a to pokój około 25-30m kw ;). W razie czego zawsze masz regulację do bodaj 6dB na basie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Niestety, na oba zestawy jednocześnie nie będę miał kasy :/ Ale obstawiam, że usłyszę sporą różnicę przesiadając się z wysłużonych już kolumienek.

 

Generalnie te, które mam teraz są trójdrożne, ale z mocą jest podobnie, również wymiary są prawie identyczne (pudła, jak i głośnika niskotonowego), wiec mam nadzieję, że 2600`tki godnie je zastąpią, może zamówię jeszcze w tym tygodniu, więc jeśli się uda to zdam relację ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Do mnie właśnie w piątek przyjechały R2600 no i muszę napisać że nie żałuję wydanych 599 złotówek ,wcześniej miałem (bo już spakowane czekają na nowego właściciela) Geniusy 5005 5,1 ale brakowało mi w nich ,,cykania'' ,niby grały (takie miałem wrażenie) ale R2600 uświadomiły mi że -nie grały .Pomijając że Gienki były 5.1 a Edki 2.0 to zmiażdżyły mi kohones - jeszcze je wygrzewam więc nie podkręcałem na maxa ale nawet nie trzeba - skombinowałem sobie trochę muzyki we flac - i słuchając ,,ONE'' -Metallicy albo  Dire Straits szczena mi opadła .

Grają na integrze Realtec ALC892 i robią robotę.

Dla kupujących te głośniki - kabel sygnałowy łączący kolumny u mnie ma ok3 metry bo zanim kupiłem czytałem że ma 1.5 metra

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla osób, które już słuchały sprzętu o neutralnej barwie i lubią takową :). A do jakich gatunków, to mogę napisać, że mimo słuchania wielu najlepiej się sprawdzają w EBMie/Industralu, darkwave/industrialny rock, rock/metal, oraz tak zwany dark celtic folk: tutaj mam na myśli Jordan Reyne. Oczywiście to jest moja opinia, bo równie dobrze komuś mogą pasować do hip-hopu czy trance :). Kwestia tego, że jak ktoś nie miał doczynienia z barwą neutralną to jest spore ryzyko, że się nie spodoba.

Link to post
Share on other sites

Ja dziś rano zamówiłem R2600, uznałem że nie ma co więcej debatować i trzeba się przekonać na własnej skórze :D

Koło środy spodziewam się kuriera i jak będę miał chwilę przed weekendem by je przetestować to zdam relacje już na dniach, jeśli nie będzie czasu, to dopiero w weekend ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie, przyszły mi Edifiery ^^

 

Jeszcze czekam aż zagrzeją się do temperatury pokojowej, jednak już mam to wszystko rozstawione i zastanawiam się czy nic nie stoi na przeszkodzie by głośniki stały obok konsoli/laptopa ? Czy ekranowanie magnetyczne załatwia sprawę i nie muszę się martwić ze dysk mi padnie po pół roku ?

Link to post
Share on other sites

no pola magnetycznego z głośnika raczej nie zekranujesz :D  ekranowanie dziala na zasadzie nie wpuszczania zakłuceń do systemu a nie blokowania żeby pole magnetyczne głośnika nie wychodziło na zewnątrz ja bym tam konsole odsunął dla świetego spokoju jeśli masz tama możliwość 

Link to post
Share on other sites

A nie działa to też na tej zasadzie, że jak do kineskopowego tv przystawimy głośnik nieekranowany to ten odbarwia i zakrzywia obraz gdy ten ekranowany tego nie zrobi ?

Z miejscem właśnie ciężko trochę, Edifiery są zachłanne jeśli chodzi o przestrzeń :D

Link to post
Share on other sites

niby masz zaekranowany magnes ale wiadomo jak to tam chinczyki zrobiły :) 
nie powinno się nic dziać  

 

nie tylko glosniki transformator przeciez tez emituje pole em.

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

No właśnie :D No dobra jedyne co mogłem zrobić to ustawić konsolę przy prawym głośniku zamiast lewego, przez co dysk dzieli trochę większa odległość od głośnika :D

Dzięki za szybkie odpowiedzi, a co do samych Edifierów, to po cichu na to liczyłem, no i po podłączeniu, pierwszy utwór i ... WOW rewelacja, teraz słucham muzyki a nie dźwięków wydawanych z membran :D Na razie słucham na jakieś max 1/4 mocy ale i tak grają dobrze, po dłuższych testach napiszę coś więcej.

Link to post
Share on other sites

U mnie kolumny mają znacznie większe magnesy aniżeli te w Edifierach a komputery stoi obok jednej z nich.

Bardziej powinienem martwić się wstrząsami albo zmianą ciśnienia - to może wpływać na dysk - aniżeli promieniowaniem magnetycznym.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak obiecałem wracam z odrobiną osobistych wrażeń po kilku godzinach testów R2600. Oczywiście jest to moja osobista opinia i każdy ma prawo się z nią zgadzać lub nie :D

Powiem tak, do tej pory nie zdarzyło mi się wydać 599 złotych w lepszy sposób :D To w jaki sposób te maleństwa grają sprawiło, że zbieram szczękę z podłogi za każdym razem jak włączam jakiś bardzo dobrze znany mi kawałek i odnajduje w nim nowe brzmienie :)

Więc tak, scena, separacja instrumentów, rewelacja ! Bardzo często ma się wrażenie że wcale nie jest to zestaw stereo, gdy wokal wydobywa się jakby z monitora stojącego pomiędzy głośnikami, a cały dźwięk  nie wydobywa się bezpośrednio z głośników tylko bardzo subtelnie je otacza otulając słuchacza. Szczegółowość dźwięku jest powalająca, basu jest zawsze tyle ile trzeba, jest idealnie wyważony, potrafi być bardzo miękki subtelny, zejść na prawdę nisko, lub mocny, mięsisty i dynamiczny, a kiedy trzeba zatrzęsie, dosłownie, podłogą :D

Oglądając filmy również rewelacja, czasami mam wrażenie jakbym siedział w kinie :D Efekty, dialogi, wszystko jest na swoim miejscu i znów jest wrażenie że ten zestaw składa się z więcej niż 2 kolumn :)

Także podsumowując, moim zdaniem Edifiery R2600 są warte swojej ceny i myślę, że jeśli wiemy czego się po nich spodziewać i nie oczekujemy naprawdę jakiegoś audiofilskiego sprzętu za ~600zł to zdecydowanie spełnią swoją rolę.

Dodam, że u mnie stoją na biurku o szerokości 153cm, odsłuch prowadziłem siedząc w podobnej odległości od nich (starałem się stworzyć trójkąt równoboczny) oraz w pokoju 20mkw ;)

Polecam  !! :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...