Skocz do zawartości

Problem z nowym zestawem - szybki PC ma dziwne problemy


Recommended Posts

Witam Panowie i Panie. :)

 

Jakiś czas temu postanowiliśmy skorzystać z dofinansowania na nowe stanowisko pracy i zakupić trochę sprzętu. Kupiliśmy między innymi zestaw komputerowy od Komputronika, Silentium Infinity RX-6000 SPC004. Zestaw ten trochę zmodyfikowałem, gdyż podmieniłem GPU ze swoim (u siebie miałem 660, w biurze nie robi to różnicy, a mnie się przyda) i podmieniłem seryjne SSD Kingstona 128GB na nowego Samsunga Evo 850 256GB.

Komputer zakupiony z osobnym systemem, po długiej batalii udało mi się wszystko postawić tak jak trzeba (jakiś głupek źle poopisywał sterowniki magistrali do mobo). No i jest, działa, niby wszystko pięknie, dysk za******a jak szalony, ale jednak... Pojawiają się jakieś drobne trudności z najprostszymi czynnościami. Przykładowo - raz na jakiś czas, gdy kliknie się prawym klawiszem na pulpit, otwarcie menu kontekstowego zajmuje mu kilka sekund, na ten czas komputer zastyga. Podobne rzeczy dzieją się przy odpalaniu firefoxa, thunderbirda itp itd, czyli przy najprostszych rzeczach nie wymagających prawie żadnej mocy obliczeniowej.

Czasami strony wyświetlają się tylko w formie tekstowej, czasem pokazują niezaufany certyfikat (na stronie adobe np), teraz np nie chce mi się odtworzyć żadne video na youtube (buforuje a potem "wystąpił błąd")

Co to może być? Bardzo chciałbym uniknąć stawiania systemu na nowo, gdyż męczyłem się z konfiguracją tej stacji prawie tydzień (walka ze sterownikami + instalacja całego oprogramowania do pracy).

Edytowane przez efzet
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...