Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam przymierzam się do kupna nowego procesora i płyty głównej.

Mój obecny zestaw to:

AMD Athlon x2 BE-2350 2,1ghz

Mobo Acer AM2 nie wiem dokładnie jaki model

3x1GB RAM DDR2 800 Mhz

Geforce 9600GT Asus 512mb

zasilacz IBox 550W

Części jakie chcę zakupić to:

Athlon II X3 http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=60119

Płyta Asrock http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=68774

W związku z tym mam pytania:

Czy zasilacz da rade do tego procka?

Czy jest to dobry wybór?

Czy warto kupić w tym sklepie?

Płytka najtańsza, czy będzie ona dobra?

Mam do wydania około 400zł, w przyszłości dołoże do tego ram DDR3, a narazie spróbowałbym odblokować 4 rdzeń i pamięć cache L3 . Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Mam do wydania około 400zł, w przyszłości dołoże do tego ram DDR3, a narazie spróbowałbym odblokować 4 rdzeń i pamięć cache L3 . Bardzo proszę o pomoc.

zamiast do ramu dołóż do zasilacza, bo jest bardziej potrzebny

Zasilacz również mam zamiar w przyszłości wymienić, ale na razie pytam czy zasilacz da rade z tym zestawem ? Dodam, że jak na razie wszystko działa w jak najlepszym porządku. Według mnie powinien ponieważ karta nie jest mocno prądożerna.
Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie napięcie jakie ten zasilacz posiada do niczego się nie nadaje nawet do twojego 9600GT tylko może PC uszkodzić wymieni na jakiegoś np:

Fortron FSP400-60APN 400W Cena:130zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=3991

Na allegro dostaniesz za 80zł w bardzo dobrym stanie prawie jak nowy

Link to post
Share on other sites

W przyszłości kartę również zmienie, jak na razie zmieniłbym procek i płytę. Mam jeszcze jedną "propozycję" : płyta ta sama + procesor Athlon II X2 (próba odblokowania) + jakiś tańszy zasilacz. Tak właściwie duża jest szansa na odblokowanie procesora i czy ten zestaw ma jakiś sens? Zestaw przeważnie do gier, niezbyt zaawansowany, nie potrzeba mi grać na najwyższej rozdziałce i detalach.

Link to post
Share on other sites

nie ma sensu bo kupujesz procesor a karty nie zmieniasz wiec "nic" nie zyskasz

w przyszlosci zmienisz procesor a teraz lepiej zrobisz jak kupisz to czego potrzeba czyli karte - no ale jak tam chcesz

 

skad ta potrzeba kupowania tego co malo potrzebne a tego co pilnie potrzebne odkladanie na jakas przyszlosc

 

jakby nie lepiej bylo kupic to co pilne a to co malo pilne na kiedys zostawic

 

karty typu hd5770 czy gts450 nie sluza do grania w super rozdzialkach i super detalach

wiec nawet po zakupie daleko Ci do jakiegos "wypasu" ale w dx9 moga zdzialac wszystko

Link to post
Share on other sites

nie ma sensu bo kupujesz procesor a karty nie zmieniasz wiec "nic" nie zyskasz

w przyszlosci zmienisz procesor a teraz lepiej zrobisz jak kupisz to czego potrzeba czyli karte - no ale jak tam chcesz

 

skad ta potrzeba kupowania tego co malo potrzebne a tego co pilnie potrzebne odkladanie na jakas przyszlosc

 

jakby nie lepiej bylo kupic to co pilne a to co malo pilne na kiedys zostawic

O to chodzi że ten mój procesor jest już dość słaby, jest to wersja energooszczędna i ciężko na nim pograć w jakieś nowsze gry nawet na najniższych detalach.
Link to post
Share on other sites

gadasz;) to podkrec do 2,5

 

ciezko bo masz 9600 - przeciez mowie ze ciezko

 

jakos ja gram we wszystko na celeronie 2,5 i to w dodatku w max rozdzialce i max detalach

Niestety moja płytka nie pozwala na podkręcenie, a z tego co czytałem na różnych forach nie wycisne z niego więcej niż 2,2 :]
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...