Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proste pytanie która płyta główna lepsza, do takiej specyfikacji:

Phenom II x4 955 BE

XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ Bronze

Radeon MSI R9 270X GAMING 2GB

Ramy jakieś goodramy 2x4gb 1333mhz 

silentiumpc brutus 310

 

MSI 970 Gaming 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970-gaming-amd-970-am3-ddr3-7693-040r-667859/?gclid=Cj0KEQiAkIWzBRDK1ayo-Yjt38wBEiQAi7NnP4g5twisUjNcRzv_gOy6xZrIIYy_FiygD4FFJ7Ww-N0aAg3K8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

czy

 

Asus M5A97 R2.0

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0-am3-amd970-4ddr3-raid-usb3-glan-atx-m5a97-r2-0-514734/

 

Chyba, że macie coś lepszego do polecenia, przy budżecie około 400 zł, przy założeniu, że w przyszłości może być zmiana na FX 8350.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że zupełnie mi wystarczy msi albo asus które wymieniłem, ten asrock to by była przesad  ;) jeszcze długo zamierzam używać mojego Phenoma II 955 BE

 

Są tu może jacyś użytkownicy płyty MSI 970 Gaming AM3+bo ogólnie jest mało informacji o niej, jakiś testów, opinii, może ktoś się podzieli swoim doświadczeniem jeżeli posiada bądź posiadał?

Edytowane przez Kubol91
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym ładował na intel i potem w i5

Mowa jest tylko o wymianie płyty głównej pod AM3+, żadne inwestycje w intela nie wchodzą aktualnie w grę, stara płyta padła i  chcę ją tylko wymienić, nic więcej... także takie propozycje są tutaj zbędne, szukamy płyty dla Phenoma II 955 BE i tyle.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno szybkie pytanie do ekspertów, mam pastę termoprzewodzącą ARCTIC MX-2, tylko że była kupiona około 4 lata temu, ale jest w tubce, była raz użyta i sporo zostało, czy mogę jej jeszcze użyć? czy raczej straciła swoje właściwości? 

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, mam nową płytę, wszystko ładnie pięknie, ale windows 7 który był zainstalowany na starej płycie nie chcę się uruchomić na nowej, mam tylko opcję żeby włączyć normalnie, albo z opcją naprawienia i to nic nie daje, rozumiem, że nowa płyta ma nowe sterowniki i tak dalej, ale czy jest jakiś sposób żebym mógł uruchomić starego windowsa 7, który tam siedzi na dysku i działał z msi 870-c45, czy muszę zainstalować od nowa? nie znam się na tyle, żebym sam widział jak, mam dostęp do wszystkiego, tzn do biosu uefi, mam płytę cd do nowej płyty głównej, jest jakiś "normalny" sposób, bez "kombinowania"?

Edytowane przez Kubol91
Link to post
Share on other sites

Jest metoda, potrzebujesz sterownik obsługi

dysku twardego Sata ahci, wiesz jakią masz płytę główną, chipset do tego potrzebujesz ahci driver sata win7,64 np na stronie producenta można znaleźć albo na płytce chyba z sterami. Jak już masz te pliki dajesz to na pendrive i podczas instalacji przechodzisz do konsoli tam gdzie się system odzyskuje, szukasz folderu gdzie wcześniej zapisałeś te sterownik komenda dir chyba można przeglądać dyski i ich zawartość. jak już znajdziesz sterownik ahci dajesz add driver i instaluje się, odpalasz pc jeszcze raz i powinno działać. trochę zabawy ale da się to zrobić najlepiej jest zainstalować od nowa win. Kiedyś tak postawiłem system na nogi z tąd kojarze to. Na necie jest gdzieś poradnik co i jak. sry za błędy pisane z tel ;-)

Link to post
Share on other sites

Jest metoda, potrzebujesz sterownik obsługi

dysku twardego Sata ahci, wiesz jakią masz płytę główną, chipset do tego potrzebujesz ahci driver sata win7,64 np na stronie producenta można znaleźć albo na płytce chyba z sterami. Jak już masz te pliki dajesz to na pendrive i podczas instalacji przechodzisz do konsoli tam gdzie się system odzyskuje, szukasz folderu gdzie wcześniej zapisałeś te sterownik komenda dir chyba można przeglądać dyski i ich zawartość. jak już znajdziesz sterownik ahci dajesz add driver i instaluje się, odpalasz pc jeszcze raz i powinno działać. trochę zabawy ale da się to zrobić najlepiej jest zainstalować od nowa win. Kiedyś tak postawiłem system na nogi z tąd kojarze to. Na necie jest gdzieś poradnik co i jak. sry za błędy pisane z tel ;-)

Dziękuje bardzo za pomoc, czytałem o tym, ale finalnie stwierdziłem, że mojemu komputerowi dobrze zrobi reinstalacja, po analizie czy potrzebuję czegoś z poprzedniego systemu, przystąpiłem do instalacji nowego. Wszystko ładnie śmiga, jestem wstępnie zadowolony z nowej płyty. Zastanawiam się czy przejść z Windowsa 7 na 10...

Edytowane przez Kubol91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...